Aktualności

Premiera książki fotograficznej "Przymierzalnie"

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych zaprasza na premierę książki fotograficznej “Przymierzalnie” autorstwa Karoliny Gembary pod opieką artystyczną Krzysztofa Pijarskiego.

 

O projekcie „Przymierzalnie” opowiada Karolina Gembara:

Warunek: mąż/żona, stały związek, dzieci, psy, koty, dom, mieszkanie, kredyt. Niekoniecznie wszystko naraz, ale elementy świadczące o „stabilizacji” musiały pojawić się w jakiejś konfiguracji. No i wiek: +/- 30 lat. Tyle co ja. O tym jak funkcjonuje rodzina, o której kąpie się dzieci, jaki bank daje nie najgorzej oprocentowany kredyt, gdzie na wakacje, cesarka czy poród naturalny, ile kosztują szczepionki na pneumokoki wiem z drugiej ręki. I pewnie jeszcze długo sama na własnej skórze się nie przekonam, bo na pytanie gdzie mieszkam odpowiadam zazwyczaj, że w samochodzie – tam spędzam najwięcej czasu. Wprosiłam się do nich, aby na chwilę przymierzyć obce życie. Ją poprosiłam o zdjęcie: z jej mężem, chłopakiem, z jej dzieckiem, w jej łóżku. Na chwilę stałam się nią. A raczej próbowałam, bo jak to w przymierzalni: czasem wymarzony fason nie leży tak jak byśmy chcieli.

 

Biogramy:Karolina Gembara (’81)Absolwentka Stosunków Międzynarodowych i Dziennikarstwa na UWr oraz Studium Fotografii Kwadrat. Uczestniczka programu mentorskiego Sputnik Photos 2012/2013 z Rafałem Milachem. Od 4 lat mieszka i pracuje w Polsce i Indiach.Krzysztof Pijarski (‘80)Artysta posługujący się medium fotografii, historyk sztuki, tłumacz. Wykłada łódzkiej Szkole Filmowej. Interesuje go sztuka współczesna, teoria i historia fotografii, afektywna i polityczna moc obrazów oraz narracyjne możliwości abstrakcji. W ramach działalności artystycznej przeważnie realizuje prace podejmujące problem losu obrazów i przedmiotów w (po)nowoczesnym świecie – w muzeach, archiwach i innych „machinach reprezentacji”. W roku 2010 nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego ukazała się antologia tekstów Allana Sekuli w jego przekładzie. Publikował w „Camera Austria”, „Tekstach Drugich”, „Kulturze Współczesnej”, „Obiegu”. Redaktor tomu „Świat jako archiwum” (2011). Uczestnik programu Talents w C/O Berlin. W wydawnictwie Szkoły Filmowej ukazały się właśnie jego (Po)Nowoczesne losy obrazów. Allan Sekula / Thomas Struth (Łódź 2013).


Premiera książki: barStudio, pl. Defilad 1, poniedziałek 9 XII 2013, godz. 19:00

Źródło: e.org.pl


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Nowa Sigma 18-300 mm…

Sigma Corporation zaprezentowała nowy obiektyw należący do linii Contemporary -...

Foto-Plus zaprasza …

Firma Foto-Plus zaprasza na kolejną serię warsztatów fotograficznych do Krakowa...

Fujifilm FinePix SL1…

Fujifilm FinePix SL1000 to aparat fotograficzny typu bridge, który oferuje16...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Reklamy Google