Aktualności

Premiera książki fotograficznej "Przymierzalnie"

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych zaprasza na premierę książki fotograficznej “Przymierzalnie” autorstwa Karoliny Gembary pod opieką artystyczną Krzysztofa Pijarskiego.

 

O projekcie „Przymierzalnie” opowiada Karolina Gembara:

Warunek: mąż/żona, stały związek, dzieci, psy, koty, dom, mieszkanie, kredyt. Niekoniecznie wszystko naraz, ale elementy świadczące o „stabilizacji” musiały pojawić się w jakiejś konfiguracji. No i wiek: +/- 30 lat. Tyle co ja. O tym jak funkcjonuje rodzina, o której kąpie się dzieci, jaki bank daje nie najgorzej oprocentowany kredyt, gdzie na wakacje, cesarka czy poród naturalny, ile kosztują szczepionki na pneumokoki wiem z drugiej ręki. I pewnie jeszcze długo sama na własnej skórze się nie przekonam, bo na pytanie gdzie mieszkam odpowiadam zazwyczaj, że w samochodzie – tam spędzam najwięcej czasu. Wprosiłam się do nich, aby na chwilę przymierzyć obce życie. Ją poprosiłam o zdjęcie: z jej mężem, chłopakiem, z jej dzieckiem, w jej łóżku. Na chwilę stałam się nią. A raczej próbowałam, bo jak to w przymierzalni: czasem wymarzony fason nie leży tak jak byśmy chcieli.

 

Biogramy:Karolina Gembara (’81)Absolwentka Stosunków Międzynarodowych i Dziennikarstwa na UWr oraz Studium Fotografii Kwadrat. Uczestniczka programu mentorskiego Sputnik Photos 2012/2013 z Rafałem Milachem. Od 4 lat mieszka i pracuje w Polsce i Indiach.Krzysztof Pijarski (‘80)Artysta posługujący się medium fotografii, historyk sztuki, tłumacz. Wykłada łódzkiej Szkole Filmowej. Interesuje go sztuka współczesna, teoria i historia fotografii, afektywna i polityczna moc obrazów oraz narracyjne możliwości abstrakcji. W ramach działalności artystycznej przeważnie realizuje prace podejmujące problem losu obrazów i przedmiotów w (po)nowoczesnym świecie – w muzeach, archiwach i innych „machinach reprezentacji”. W roku 2010 nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego ukazała się antologia tekstów Allana Sekuli w jego przekładzie. Publikował w „Camera Austria”, „Tekstach Drugich”, „Kulturze Współczesnej”, „Obiegu”. Redaktor tomu „Świat jako archiwum” (2011). Uczestnik programu Talents w C/O Berlin. W wydawnictwie Szkoły Filmowej ukazały się właśnie jego (Po)Nowoczesne losy obrazów. Allan Sekula / Thomas Struth (Łódź 2013).


Premiera książki: barStudio, pl. Defilad 1, poniedziałek 9 XII 2013, godz. 19:00

Źródło: e.org.pl


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Siódma edycja Foto-F…

Po miesięcznej przerwie ruszyła kolejna, a zarazem pierwsza w tym...

Bałtyckie warsztaty …

Organizatorzy warsztatów fotograficznych w ramach projektu fotowarsztaty.com zapraszają w dniach...

Noc Muzeów w Warszaw…

Noc Muzeów w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej16 maja...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Asia Kasina

Asia Kasina

"Przechodziłam zabawę w ciemni, rozrabianie chemikaliów, maczanie łapek w utrwalaczu itp. i tego mi ...

Reklamy Google