Aktualności

Nowa seria filtrów szarych HOYA PROND

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Firma Hoya, największy producent szkła optycznego i wysokiej jakości filtrów fotograficznych, wprowadza na rynek nową serię filtrów szarych PROND. Filtry z serii PROND to obecnie najbardziej zaawansowane technologicznie filtry szare dostępne na rynku. Do ich produkcji wykorzystano nowatorską metodę polegającą na obustronnym pokryciu filtra powłoką antyrefleksyjną ACCU-ND. Gwarantuje to, że rejestrowany obraz wiernie zachowuje kolorystykę. Filtry przeznaczone są nie tylko dla fotografów – doskonale sprawdzą się też na rynku video HDSLR.


W skład serii PROND wchodzi 9 filtrów o różnym stopniu przepuszczalności: ND 4, 8, 16, 32, 64, 100, 200, 500 oraz 1000. Redukują one ilość światła docierającego do matrycy odpowiednio o 2, 3, 4, 5, 6, 6 2/3, 7 2/3, 9, 10 działek przysłony.Wysoka jakość szkła optycznego filtrów serii PROND w połączeniu z technologią ACCU-ND zapewnia wyjątkowy komfort użytkownikom – zarówno fotografom, jak i operatorom kamery video.
Podczas rejestracji zdjęć w dynamicznie zmieniających się warunkach oświetleniowych wymagających zastosowania filtrów o różnym stopniu przepuszczalności nie trzeba korygować balansu bieli w aparacie ani stosować dodatkowej obróbki cyfrowej zdjęć i filmów, by skorygować barwy obrazu, co często zdarza się przy użyciu tańszych filtrów szarych innej produkcji.
Filtry serii PROND mają wiele zastosowań. Pozwalają wydłużyć czas ekspozycji, gdy nie jest możliwe mocniejsze przymknięcie przysłony lub zmniejszenie czułości ISO. Przy słonecznej pogodzie dają małą głębię ostrości przy użyciu jasnych obiektywów, co ma szczególne znaczenie w fotografii portretowej i w filmie. Ułatwiają też dopasowanie ekspozycji w kamerach filmowych, w których czas naświetlania nie może być swobodnie regulowany. Są pomocne przy fotografowaniu obiektów w ruchu.Filtry serii PROND mają cienką aluminiową oprawkę typu Low Profile Frame. Pozwala to uniknąć zjawiska winietowania. Filtry mogą współpracować nawet z obiektywami superszerokokątnymi.
Filtry marki Hoya, wytwarzane innowacyjnymi metodami, cenione są przez użytkowników za wysoką jakość, niezawodność i kompatybilność z konstrukcjami optycznymi obiektywów. Dostępne są we wszystkich, nawet tych mniej popularnych rozmiarach. Hoya to synonim uniwersalności. W szerokim asortymencie marki zawiera się wiele różnych serii filtrów odpowiadających wielorakim potrzebom fotografów, zarówno początkujących, jak i profesjonalistów – każdy z nich znajdzie w katalogu firmy produkt spełniający jego oczekiwania.

Źródło: Materiały prasowe marki Hoya.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Zima w studiu czyli …

Wyłączny dystrybutor produktów marki Quantuum w Polsce, firma Next 77,...

Fujifilm na lato – c…

 Ruszyła rejestracja na letnie warsztaty z Fujifilm, poświęcone fotografii ulicznej...

Ciekawa wystawa foto…

Powstawaniu tej wyjątkowej, prywatnej kolekcji od początku przyświecał konkretny zamysł:...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Krzysiek Krawczyk

Krzysiek Krawczyk

"Wciąż jeszcze 2 lustrzanki, ale ponieważ polubiłem też "lekkość" X-ów to coraz częściej towarzyszą ...

Reklamy Google