Aktualności

"Nowojorska ulica w obiektywie" - pokaz specjalny

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Kino Pod Baranami zaprasza miłośników fotografii na pokaz dokumentu Nowojorska ulica w obiektywie połączony z promocją boxu DVD Oblicza fotografii. Projekcję filmu poprzedzi krótka prelekcja jednego z wykładowców krakowskiej Akademii Fotografii.

 

Nowojorska ulica w obiektywie to hołd złożony zanikającej dziś sztuce fotografii ulicznej. Autorka dokumentu Cheryl Dunn, która sama jest fotografem, zwraca swój obiektyw na gwiazdy fotografii ulicznej. Przepytuje o inspiracje, pasje i metody pracy Bruce’a Davidsona, Mary Ellen Mark, Jill Freedman, Jeffa Mermelsteina czy Marthę Cooper. To nowojorscy pionierzy, którzy wychodzili z aparatem na ulice, a ich zdjęcia na zawsze zrosły się z tym miastem. Największe wrażenie robi oddanie i pasja fotografów: Martha Cooper godzinami czekała przy wiaduktach metra na właściwą kombinację graffiti, pociągu i architektury. Jill Freedman jeździła na akcje ze strażakami i policjantami przez całe lata. Obecnie - w epoce fotografii cyfrowej, blogów i Facebooka, na którego dziennie trafia 250 milionów zdjęć - fotografia uliczna zbanalizowała się i nazywanie jej sztuką może wzbudzać opór. Jednak po filmie Dunn staje się jasne, że choć imitatorów jest pełno, to dobrego zdjęcia nie sposób przegapić, bo ma ono wręcz magnetyczną moc.

 

 

Uczestnicy pokazu będą mieli okazję stanąć przed obiektywem aparatu do fotografii natychmiastowej. Wywoływane „od ręki” portrety widzów ozdobi rysownik Michał Janica. Widzowie będą mogli również nabyć boxy DVD „Oblicza fotografii” zawierające najciekawsze filmy dokumentalne ostatnich lat poruszające tematykę związaną z fotografią, wydane przez organizatorów Planete+ Doc Film Festival.

 

Wydarzenie, któremu towarzyszyć będą liczne fotograficzne atrakcje, odbędzie się w piątek, 13 grudnia, o godzinie 18.45. KINO POD BARANAMI, Rynek Główny 27, Kraków.

 

Źródło: www.kinopodbaranami.pl

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Uniwersalna, lekka g…

Triopo Europe informuje o niedawnym wprowadzeniu do sprzedaży, kompozytowej głowicy...

!ART COME OUT! – Spo…

FotoBzik wraz z Małopolskim Ogrodem Sztuki oraz Pauza in Garden...

Kingston DataTravele…

Firma Kingston wprowadza do sprzedaży niewielkich rozmiarów pamięć flash wyposażoną...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Małgorzata Wądołowska - Buzek

Małgorzata Wądołowska - Buzek

"I tak, dzięki mojej córce, rozpoczęła się moja przygoda z fotografią."      

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Reklamy Google