Aktualności

Tokina AT-X 11-16 PRO DX II z mocowaniem Sony α już w sprzedaży

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Wyłączny dystrybutor marki Tokina w Polsce – krakowska firma Delta – wprowadziła do sprzedaży zapowiadaną wersję obiektywu AT-X 11-16 PRO DX II z mocowaniem Sony α.


Użytkownicy lustrzanek Sony α mieli do tej pory okazję przetestować możliwości obiektywu AT-X 11-16 PRO DX. Jego następca, model AT-X 11-16 PRO DX II, to udoskonalona wersja wielokrotnie nagradzanego i niezwykle popularnego poprzednika.

Nowa Tokina ma udoskonalone powłoki antyrefleksyjne, które jeszcze skuteczniej chronią przed skutkami światła bocznego i gwarantują lepsze odwzorowanie barw.
Mimo kompaktowych gabarytów i niewielkiej wagi, zaskakuje stałym światłem wynoszącym f/2.8 w całym zakresie ogniskowych. Dzięki temu świetnie nadaje się do fotografowania w słabych warunkach oświetleniowych.
Model zaprojektowany został zgodnie z koncepcją Advanced Technology Extra. Oznacza to, że całą gamę obiektywów marki Tokina stworzono w oparciu o zaawansowaną konstrukcję optyczną składającą się z najlepszej jakości podzespołów i dostępnych technologii. W budowie nowej Tokiny wykorzystano dwie soczewki SD o bardzo niskim współczynniku dyspersji oraz dwa elementy asferyczne. Gwarantują one doskonały kontrast i ostrość oraz pozwalają skutecznie ograniczyć powstawianie aberracji chromatycznej.

To, co wyróżnia wszystkie obiektywy marki Tokina, to wbudowany system One-touch Focus Clutch Mechanism. Jest to bardzo wygodny sposób przełączania się między trybem AF/MF. Służy do tego ruchomy pierścień nastawiania ostrości. Przełączanie go między pozycjami AF/MF zmienia parametry ustawienia autofokusa.

Tokina AT-X 11-16 PRO DX II świetnie sprawdzi się również na rynku video HDSLR. Jest jedynym szerokokątnym obiektywem ze światłosiłą f/2.8 zaprojektowanym do pracy z lustrzankami formatu APS-C. Wykorzystując ten model do rejestracji obrazu filmowego, operator uzyska doskonałą jakość obrazu.

Wyłączny dystrybutor Tokiny przygotował również specjalną ofertę cenową na poprzednią wersję obiektywu – AT-X 11-16 PRO DX z mocowaniem Sony α.
Starsze modele będzie można nabyć w promocyjnych cenach u autoryzowanych partnerów marki w Polsce. Pełna lista partnerów dostępna jest na stronie internetowej www.tokinalens.pl.

Źródło: Materiały prasowe firmy Delta.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wschodnia - Międzyna…

W dniu dzisiejszym (8 sierpnia)  rozpoczyna się najważniejsze tegoroczne przedsięwzięcie...

Wystawa fotografii G…

Na wystawie zostanie zaprezentowanych blisko 60 znakomitych, czarno-białych fotografii wykonanych...

Warsztaty z fotograf…

Sigma ProCentrum zaprasza początkujących pasjonatów fotografii na spotkanie z fotografikiem...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Małgorzata Wądołowska - Buzek

Małgorzata Wądołowska - Buzek

"I tak, dzięki mojej córce, rozpoczęła się moja przygoda z fotografią."      

Krzysiek Krawczyk

Krzysiek Krawczyk

"Wciąż jeszcze 2 lustrzanki, ale ponieważ polubiłem też "lekkość" X-ów to coraz częściej towarzyszą ...

Reklamy Google