Aktualności

Nowy kompakt linii Outdoor - Fujifilm FinePix XP70

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Fujifilm zapowiada premierę nowego aparatu FinePix XP70, który umożliwia fotografom sportowym nie tylko rejestrowanie świetnych zdjęć i filmów, ale również ich błyskawiczne udostępnianie. Ten kompaktowy aparat o rozdzielczości 16,4 MPix jest odporny na upadki, wodę, mróz i kurz. Obsługuje łączność bezprzewodową pozwalającą w łatwy sposób przesyłać obrazy na smartfon lub tablet, a do tego oferuje zaawansowane funkcje fotografowania.

 

Aparat FinePix XP70 idealnie sprawdza się podczas wypoczynku na świeżym powietrzu i uprawiania sportów takich jak snowboarding, narciarstwo czy kolarstwo górskie. Jest zgodny z normą IP68, co oznacza, że jest odporny na wodę do głębokości 10 m, upadek z wysokości do 1,5 m, temperatury sięgające -10 stopni C, a także kurz i piasek. Dodatkową ochronę przed żywiołami natury zapewnia mechanizm podwójnej blokady chroniący pokrywę akumulatora i karty pamięci przed przypadkowym otwarciem, a także uchwyt z przodu aparatu i oparcie dla kciuka zwiększające pewność chwytu.

Aparat FinePix XP70 obsługuje łączność bezprzewodową; pozwalającą w łatwy sposób przesyłać obrazy na smartfon lub tablet. Wbudowana funkcja wysyłania danych do smartfona pozwala wybrać zdjęcia lub filmy, które mają zostać przesłane, bez tracenia czasu na tworzenie identyfikatorów lub haseł. Wystarczy tylko pobrać darmową aplikację Fujifilm Camera i zainstalować ją na docelowym urządzeniu. Oprócz łatwego udostępniania łączność Wi-Fi umożliwia użytkownikom aparatu XP70 tworzenie kopii zapasowych obrazów na komputerze. To również odbywa się bardzo szybko i łatwo. Wystarczy połączyć się z routerem Wi-Fi i wybrać opcję „Zapisz” na komputerze, a aparat zajmie się resztą.

Aby aparat FinePix XP70 można było używać zarówno w jasnym słońcu, jak i przy złej pogodzie, tylny wyświetlacz LCD pokryto powłoką antyrefleksyjną. Dzięki temu ujęcia można łatwo podejrzeć i wykadrować bez względu na to, czy jesteśmy na plaży czy na śniegu. Ponadto wyświetlacz LCD oferuje funkcję automatycznej regulacji jasności, która dostosowuje się do intensywności światła w otoczeniu, co zmniejsza zużycie akumulatora i tym samym pozwala dłużej robić zdjęcia.

Podczas przebywania na wolnym powietrzu użytkownicy aparatu XP70 mogą nie tylko robić zdjęcia, ale również skorzystać z różnych funkcji związanych z nagrywaniem filmów w nowym trybie kamery sportowej. Tryb ten jest dostępny z opcjonalnym obiektywem sportowym, który przekształca model XP70 w aparat o stałej długości ogniskowej 18 mm. W trybie tym rejestrowanie może odbywać się bez udziału użytkownika, zatem aparat można zamontować na ciele danej osoby lub na elemencie wyposażenia sportowego, aby trafić w sam środek akcji. W trybie kamery sportowej tylny wyświetlacz LCD automatycznie się wyłącza podczas nagrywania dłuższych filmów. Jeśli chodzi o bardziej tradycyjne nagrania, aparat XP70 pozwala rejestrować obraz w jakości Full HD (1920x1080) i oferuje tryb rozpoznawania sceny dobierający optymalne ustawienia, a także zaawansowane filtry do tworzenia atrakcyjnych efektów. Częstym problemem podczas nagrywania filmów na wolnym powietrzu jest szum wiatru, jednak tutaj został on ograniczony dzięki funkcji filtra wiatru. Korzystając z aparatu, użytkownicy mogą tworzyć dynamiczne nagrania z szybkością do 380 klatek na sekundę. Samo rejestrowanie filmów ułatwia specjalny przycisk do nagrywania, a także kilka funkcji edycyjnych dostępnych bezpośrednio w aparacie, w tym przycinanie filmów pozwalające usunąć zbędne fragmenty nagrania oraz łączenie filmów umożliwiające połączenie kilku filmów w jeden plik.

Aparat XP70 jest wyposażony w obiektyw z zoomem optycznym 5x, który oferuje ustawienie szerokokątne 28 mm przeznaczone do fotografowania krajobrazów i malowniczych okolic. Zakres przybliżenia optycznego można podwoić do 10x dzięki technologii inteligentnego zoomu cyfrowego firmy Fujifilm. Funkcja optycznej stabilizacji obrazu natomiast ogranicza do minimum skutki poruszenia aparatem.

Aparat XP70 jest wyposażony w matrycę CMOS 16,4 MPix 1/2,3 cala, która zapewnia imponujące rezultaty w różnych warunkach, co w połączeniu z zaawansowanym procesorem przekłada się na szybkie działanie aparatu, który rejestruje obrazy z szybkością do 10 klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości lub aż 60 klatek na sekundę w obniżonej rozdzielczości (2 MPix). Aby uzyskać dostęp do tych zawrotnych szybkości, wystarczy użyć specjalnego przycisku do zdjęć seryjnych umieszczonego z tyłu aparatu. Uniwersalność aparatu zapewnia także tryb rozpoznawania sceny, który szybko wykrywa aktualną scenę i dobiera optymalne ustawienia ostrości, ekspozycji i czasu naświetlenia, aby uzyskać jak najlepszy rezultat. O tym, jak bardzo aparat XP70 nadaje się do fotografii sportowej świadczą ponadto tryby zdjęć podwodnych i podwodnych makro. Z myślą o kreatywnych zastosowaniach aparat wyposażono w 10 zaawansowanych filtrów (lista poniżej) oraz w możliwość wieloklatkowego przetwarzania obrazu polegającego na tym, że po wykonaniu dwóch lub więcej ujęć można je połączyć w obraz HDR (High Dynamic Range), na którym szczegóły są zachowane zarówno w ciemnych, jak i jasnych partiach. Należy jeszcze wspomnieć o funkcji dynamicznej panoramy 360 stopni, która umożliwia wykonywanie rewelacyjnych zdjęć panoramicznych jednym przyciskiem.

 

Aparat XP70 jest wyposażony w następujące zaawansowane filtry:
Filtr Wzmocnienie kolorów zwiększa kontrast i nasycenie kolorów.
Filtr Aparat zabawkowy dodaje cieniowaną ramkę w celu uzyskania efektu zdjęcia wykonanego aparatem zabawkowym.
Filtr Miniatura dodaje rozmycie w górnych i dolnych partiach obrazu w celu uzyskania efektu miniatury.
Filtr Częściowy kolor zachowuje jeden kolor (do wyboru: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski i fioletowy), jednocześnie zmieniając resztę zdjęcia na obraz czarno-biały.
Filtr Jasna tonacja zwiększa jasność i jednocześnie zmniejsza kontrast w celu uzyskania jaśniejszych tonacji.
Filtr Zmiękczona ostrość nadaje obrazom zmiękczony wygląd.
Filtr Krzyżowe błyski dodaje efekt wybuchu gwiazdy do jasnych obiektów.
Filtr Dynamiczna tonacja tworzy fantazyjny efekt.
Filtr Rybie oko dodaje do zdjęć efekt rybiego oka.
Filtr Ciemna tonacja pozwala uzyskać ciemniejsze tonacje.

 

 
Camera
NIKON D3S
Focal Length
105mm
Aperture
f/25
Exposure
1/125s
ISO
200

 

Źródło: Materiały prasowe Fujifilm


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Nabór do drugiej edy…

Kraków Photo Fringe 2014 potrwa od 15 maja do 15...

Tokina oraz Foto ABC…

Dystrybutor marki Tokina i Foto ABC zapraszają do udziału w...

Wystawa „Back to the…

Irina Werning to podróżująca po świecie argentyńska fotografka. Od wielu...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Marcin Pycha

Marcin Pycha

"Fotografia interesowała mnie odkąd pamiętam i pomimo wielu innych zainteresowań zawsze towarzyszy...

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Reklamy Google