Aktualności

85 milionów obiektywów Nikkor

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Firma Nikon Europe poinformowała, że łączna liczba wyprodukowanych obiektywów NIKKOR do aparatów Nikon z wymienną optyką osiągnęła na początku stycznia 2014 roku poziom osiemdziesięciu pięciu milionów.


W roku 1959 firma Nikon (wówczas jeszcze Nippon Kogaku K.K.) wprowadziła na rynek aparat Nikon F oraz pierwsze obiektywy NIKKOR do lustrzanek Nikon, w tym obiektyw NIKKOR-S Auto 5cm f/2. Choć od tego momentu minęło już wiele lat, linia produktów NIKKOR jest cały czas utrzymywana. Co więcej, firma Nikon nadal poszerza ofertę obiektywów do zaawansowanych aparatów bezlusterkowych Nikon 1 z wymienną optyką, z których pierwszy trafił na rynek w październiku 2011 r., co podniosło całkowity poziom produkcji obiektywów do osiemdziesięciu pięciu milionów.

Nikon konsekwentnie poszerza ofertę obiektywów NIKKOR, wykorzystujących zaawansowane technologie optyczne dopracowywane przez lata.

W sierpniu 2013 firma zapowiedziała premierę obiektywu zmiennoogniskowego AF-S DX NIKKOR 18-140mm f/3.5-5.6G ED VR o dużym zakresie ogniskowych (około 7,8x), pokrywającego szeroki zakres kątów widzenia i przeznaczonego dla lustrzanek cyfrowych firmy Nikon formatu DX.

W październiku 2013 dodano do oferty jasny obiektyw AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G współpracujący z lustrzankami cyfrowymi firmy Nikon formatu FX, który otwiera nowe obszary fotograficznej kreatywności. Od czasu swojej premiery obiektyw AF-S NIKKOR 58mm f/1.4G cieszy się niezwykłym uznaniem ze względu na możliwość minimalizowania aberracji komatycznej i odwzorowywania punktowych źródeł światła jako ostrych punktów bez zniekształceń i barwnych obwódek w całym kadrze, nawet przy maksymalnie otwartej przysłonie.

We wrześniu 2013 r. firma Nikon zapowiedziała pierwszy na świecie wodoodporny i wzmocniony obiektyw 1 NIKKOR AW 11-27.5mm f/3.5-5.6 (w zestawie z aparatem Nikon 1 AW1) oraz obiektyw 1 NIKKOR AW 10mm f/2.8 do zaawansowanego aparatu z wymiennym obiektywem Nikon 1 AW1. Obecnie seria obiektywów 1 NIKKOR liczy jedenaście modeli. Firma Nikon planuje nadal ją wzbogacać i uzupełniać.

We wrześniu 2013 firma Nikon wdrożyła swoje nowe narzędzie pomiarowe OPTIA (Optical Performance and Total Image Analyzer – analizator całościowego obrazu i jakości optycznej) do pomiaru wszelkiego rodzaju aberracji w wymiennych obiektywach do aparatów fotograficznych, a także specjalny symulator obrazu. Wykorzystanie analizatora OPTIA i symulatora obrazu nie tylko zapewnia większą kontrolę nad rozdzielczością, ale także umożliwia konstruowanie obiektywów z zachowaniem kontroli nad zmiennymi charakterystykami poszczególnych modeli, który to aspekt marki NIKKOR od zawsze cieszył się dużym uznaniem.

Źródło: Materiały prasowe firmy Nikon


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Nowa filozofia Fujif…

Świętująca 80. rocznicę swojego powstania firma FUJIFILM Holdings Corporation przygotowała...

Promocja produktów C…

Firma Canon poinformowała o nowej promocji jaką wprowadziął w sieciach...

Wystawa fotografii …

Człowiek, będąc częścią zbiorowości od tysiącleci tworzył grupy społeczne ujete...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Krzysiek Krawczyk

Krzysiek Krawczyk

"Wciąż jeszcze 2 lustrzanki, ale ponieważ polubiłem też "lekkość" X-ów to coraz częściej towarzyszą ...

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Reklamy Google