Aktualności

Samyang 8mm T3.1 V-DSLR UMC Fish-eye II już w sprzedaży

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Samyang informuje o rozszerzeniu swojej oferty o kolejny obiektyw filmowy Samyang 8 mm T3.1 UMC Fish-eye II z mocowaniem Canon M, Fuji X, Samsung NX oraz Sony E. Z początkiem kwietnia obiektyw pojawi się w sprzedaży detalicznej.

Samyang VDSLR 8mm T3.1 UMC Fish-eye II to wysokiej klasy szerokokątny obiektyw filmowy typu rybie oko przeznaczony do lustrzanek cyfrowych z matrycą APS-C. Obiektywy Samyang z serii V-DSLR są wyposażone w zębatki, które współpracują z systemem Follow Focus. Pozwala to uzyskać płynny i precyzyjny obrót pierścieni ostrości i przysłony. Dodatkowo pierścień przysłony obracany jest bezstopniowo i bezgłośnie. Dzięki tym modyfikacjom możliwe jest niezwykle wygodne i efektywne operowanie głębią i płaszczyzną ostrości podczas filmowania.

Jego konstrukcja jest oparta na 11 soczewkach umieszczonych w 8 grupach optycznych. Dzięki wielowarstwowym powłokom antyrefleksyjnym UMC, zachowuje wysoki kontrast oraz wierne odwzorowanie koloru. Obiektyw daje diagonalne pole widzenia równe 180 stopni, a minimalna odległość ostrzenia wynosi tylko 0,3 metra. Jasność obiektywu została określona liczbą T równą 3.1. Dla ułatwienia odczytu wartości na skali ostrości i przysłony, indeksy naniesione są równolegle do osi optycznej obiektywu. Obiektyw został zaprojektowany z myślą o aparatach wyposażonych w matrycę o dużej rozdzielczości (powyżej 24 mln pikseli).

Samyang 8mm T3.1 V-DSLR UMC Fish-eye II to obecnie najmniejszy i najjaśniejszy obiektyw filmowy typu rybie oko. Mimo niewielkich rozmiarów szkło gwarantuje wyjątkową jakoś optyczną i wysokie parametry obrazu.

 

 

Źródło: Materiały prasowe SamyangDodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Asymmetry Festival 5…

Asymmetry Festival 5.0, który odbędzie się w dniach 2 -...

Rusza 11. edycja BZ …

Od jedenastu lat zawodowi polscy fotoreporterzy nadsyłają swoje zdjęcia do...

SanDisk prezentuje k…

Firma SanDisk, światowy lider w dziedzinie rozwiązań pamięci masowej typu...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Andrzej Wojciech Dworaczek

Andrzej Wojciech Dworaczek

"To doświadczenie pokazało mi jak niewiele jeszcze potrafię i że w fotografia to dziedzina, w której...

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Reklamy Google