Aktualności

Samyang 8mm T3.1 V-DSLR UMC Fish-eye II już w sprzedaży

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Samyang informuje o rozszerzeniu swojej oferty o kolejny obiektyw filmowy Samyang 8 mm T3.1 UMC Fish-eye II z mocowaniem Canon M, Fuji X, Samsung NX oraz Sony E. Z początkiem kwietnia obiektyw pojawi się w sprzedaży detalicznej.

Samyang VDSLR 8mm T3.1 UMC Fish-eye II to wysokiej klasy szerokokątny obiektyw filmowy typu rybie oko przeznaczony do lustrzanek cyfrowych z matrycą APS-C. Obiektywy Samyang z serii V-DSLR są wyposażone w zębatki, które współpracują z systemem Follow Focus. Pozwala to uzyskać płynny i precyzyjny obrót pierścieni ostrości i przysłony. Dodatkowo pierścień przysłony obracany jest bezstopniowo i bezgłośnie. Dzięki tym modyfikacjom możliwe jest niezwykle wygodne i efektywne operowanie głębią i płaszczyzną ostrości podczas filmowania.

Jego konstrukcja jest oparta na 11 soczewkach umieszczonych w 8 grupach optycznych. Dzięki wielowarstwowym powłokom antyrefleksyjnym UMC, zachowuje wysoki kontrast oraz wierne odwzorowanie koloru. Obiektyw daje diagonalne pole widzenia równe 180 stopni, a minimalna odległość ostrzenia wynosi tylko 0,3 metra. Jasność obiektywu została określona liczbą T równą 3.1. Dla ułatwienia odczytu wartości na skali ostrości i przysłony, indeksy naniesione są równolegle do osi optycznej obiektywu. Obiektyw został zaprojektowany z myślą o aparatach wyposażonych w matrycę o dużej rozdzielczości (powyżej 24 mln pikseli).

Samyang 8mm T3.1 V-DSLR UMC Fish-eye II to obecnie najmniejszy i najjaśniejszy obiektyw filmowy typu rybie oko. Mimo niewielkich rozmiarów szkło gwarantuje wyjątkową jakoś optyczną i wysokie parametry obrazu.

 

 

Źródło: Materiały prasowe SamyangDodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Uruchomienie polskie…

Firma Next77, wyłączny dystrybutor produktów Cokin w Polsce informuje o...

Nie masz Mini 7s? Te…

Firma Fujifilm ogłasza premierę nowej drukarki Instax Share SP-1, która...

Nowy obiektyw Tokina…

Polski dystrybutor marki Tokina – firma Next77 – już na...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Asia Kasina

Asia Kasina

"Przechodziłam zabawę w ciemni, rozrabianie chemikaliów, maczanie łapek w utrwalaczu itp. i tego mi ...

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Reklamy Google