Aktualności

Samyang 8mm T3.1 V-DSLR UMC Fish-eye II już w sprzedaży

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Samyang informuje o rozszerzeniu swojej oferty o kolejny obiektyw filmowy Samyang 8 mm T3.1 UMC Fish-eye II z mocowaniem Canon M, Fuji X, Samsung NX oraz Sony E. Z początkiem kwietnia obiektyw pojawi się w sprzedaży detalicznej.

Samyang VDSLR 8mm T3.1 UMC Fish-eye II to wysokiej klasy szerokokątny obiektyw filmowy typu rybie oko przeznaczony do lustrzanek cyfrowych z matrycą APS-C. Obiektywy Samyang z serii V-DSLR są wyposażone w zębatki, które współpracują z systemem Follow Focus. Pozwala to uzyskać płynny i precyzyjny obrót pierścieni ostrości i przysłony. Dodatkowo pierścień przysłony obracany jest bezstopniowo i bezgłośnie. Dzięki tym modyfikacjom możliwe jest niezwykle wygodne i efektywne operowanie głębią i płaszczyzną ostrości podczas filmowania.

Jego konstrukcja jest oparta na 11 soczewkach umieszczonych w 8 grupach optycznych. Dzięki wielowarstwowym powłokom antyrefleksyjnym UMC, zachowuje wysoki kontrast oraz wierne odwzorowanie koloru. Obiektyw daje diagonalne pole widzenia równe 180 stopni, a minimalna odległość ostrzenia wynosi tylko 0,3 metra. Jasność obiektywu została określona liczbą T równą 3.1. Dla ułatwienia odczytu wartości na skali ostrości i przysłony, indeksy naniesione są równolegle do osi optycznej obiektywu. Obiektyw został zaprojektowany z myślą o aparatach wyposażonych w matrycę o dużej rozdzielczości (powyżej 24 mln pikseli).

Samyang 8mm T3.1 V-DSLR UMC Fish-eye II to obecnie najmniejszy i najjaśniejszy obiektyw filmowy typu rybie oko. Mimo niewielkich rozmiarów szkło gwarantuje wyjątkową jakoś optyczną i wysokie parametry obrazu.

 

 

Źródło: Materiały prasowe SamyangDodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Fotograf czy filmowi…

Kraków, 3 czerwca 2014 r. Tokina we współpracy ze sklepem...

Nowy korpus Sony α77…

Przeznaczony dla zaawansowanych fotoamatorów model α77 II jest następcą popularnych...

Alina Ścibor: "…

Czasoprzestrzeń wokół nas, w której zwyczajnie poruszamy się i żyjemy,...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Małgorzata Wądołowska - Buzek

Małgorzata Wądołowska - Buzek

"I tak, dzięki mojej córce, rozpoczęła się moja przygoda z fotografią."      

Marta Zielińska

"Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata."   ...

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Reklamy Google