Aktualności

Premiera drukarki fotograficznej Epson SureLab D700

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Firma Epson, globalny lider w dziedzinie drukowania, obrazowania oraz innowacyjności, przedstawia SureLab D700, pierwszą kompaktową, sześciokolorową drukarkę fotograficzną, oferującą drukowanie na różnego rodzaju nośnikach i w różnych formatach. Model łączy żywe kolory, niezawodność i oszczędność, dzięki czemu doskonale nadaje się dla firm zajmujących się drukowaniem fotografii, sklepów fotograficznych, fotografów okolicznościowych, minilabów i punktów oferujących kopiowanie cyfrowe, a także dla firm, które drukują obrazy panoramiczne wysokiej jakości, karty z życzeniami lub wykonują inne tego typu zlecenia.


Dzięki nieprawdopodobnej elastyczności, jaką daje technologia druku atramentowego firmy Epson, drukarka SureLab D700 pozostawia w tyle inne dostępne na rynku drukarki sublimacyjne, drukujące jedynie na ograniczonej liczbie nośników. Urządzenie umożliwia drukowanie na różnych nośnikach i w różnych formatach: na nośnikach błyszczących, połyskliwych lub papierowych nośnikach matowych o szerokości od 10 do 21 cm i długości od 8,9 do 100 cm. Dlatego też nadaje się do łatwego drukowania nie tylko zdjęć, lecz także kart, zaproszeń, ulotek oraz materiałów promocyjnych. To sprawia, że model jest idealny do punktów usługowych wykonujących kopiowanie cyfrowe oraz dla fotografów, którzy chcą rozszerzyć swoją ofertę o podobne produkty i usługi, aby uzyskać nowe źródła dochodów, a jednocześnie oszczędzić na kosztach drukowania.


 „Po udanym wprowadzeniu na rynek modelu SureLab D3000, umożliwiającego wysokonakładowy druk zdjęć, drukarka SureLab D700 jest dla firmy kolejnym krokiem naprzód” - mówi Tomasz Kuciński, manager produktów graficznych w polskim oddziale Epson Europe. „Jest kompaktowa, można ją wykorzystać do małych i średnich produkcji, a także do drukowania w kioskach fotograficznych. Jednocześnie model jest dostosowany do drukowania z urządzeń przenośnych, można więc z niego korzystać na miejscu podczas imprez lub drukować na nim fotografie szkolne, nie rezygnując przy tym z wysokiej jakości druku ani różnorodności nośników”.Do zwiększenia ekonomiczności urządzenia SureLab D700 przyczyniają się także długi czas eksploatacji bez serwisowania oraz niewielkie wymagania dotyczące konserwacji. Trwałe, wytrzymałe ostrze gilotyny redukuje przestoje, zmniejsza koszty konserwacji i zwiększa wydajność. To z kolei stanowi gwarancję niezawodności usług świadczonych klientom przez użytkowników tych drukarek.

Opierając się na sukcesie firmy Epson w branży drukowania zdjęć, także w tym modelu wykorzystano sprawdzoną technologię głowicy drukującej Micro Piezo, gwarantującą wysoką jakość obrazu z ostrymi i żywymi kolorami. Używana w połączeniu z atramentem UltraChrome D6-S firmy Epson drukarka SureLab D700 umożliwia uzyskanie szerokiej gamy kolorów. Drukowane obrazy są ostre dzięki wysokiej rozdzielczości (maksymalnie 1440 dpi x 720 dpi), technologii kropli o zmiennej wielkości i precyzyjnemu rozmieszczaniu kropli.
Model SureLab D700 trafi do sprzedaży w czerwcu 2014 roku, cena nie została jeszcze ustalona.

Najważniejsze cechy:

 • 6-kolorowa, kompaktowa drukarka atramentowa do drukowania zdjęć w wysokiej jakości
 • Druk na nośnikach błyszczących, połyskliwych i papierowych nośnikach matowych
 • Szerokość: 10,2 cm–21,0 cm (4, 5, 6, 8 cali/A4), długość: 8,9 cm–100 cm
 • Szybkość drukowania 10 x 15 cm (6 x 4 cale): 360 arkuszy na godzinę (przy standardowej jakości druku)
 • Szybkość drukowania 10 x 15 cm (6 x 4 cale): 180 arkuszy na godzinę (przy maksymalnej jakości druku)
 • Długość rolki papieru: 65 m
 • Długi czas eksploatacji bez serwisowania
 • Rozdzielczość:
 • 720 dpi/1440 dpi (szybkie drukowanie 720 x 360 dpi; standardowe 720 x 720 dpi; wysokiej jakości 1440 x 720 dpi)
 • Połączenie przez USB
 • Atrament UltraChrome D6-S dostępny w pojedynczych wkładach atramentowych o pojemności 200 ml

Źródło: Materiały prasowe firmy Epson


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

"Idea –Materia,…

"Idea –Materia, Inny Potencjał Fotografii" przedstawia wybór prac 31 twórców...

Produkty DataColor w…

Firma Alstor, dystrybutor między innymi monitorów Eizo, rozszerza swoją ofertę...

Open call. Stowarzys…

Stowarzyszenie Fotograficzne FotoBzik otwiera swoje drzwi dla osób wypowiadających się...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Marta Zielińska

"Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata."   ...

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Reklamy Google