Aktualności

Olympus SH-1 - nowy zaawansowany kompakt

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Firma Olympus zaprezentowała w dniu dzisiejszym aparat Stylus SH-1. Jest to zaawansowany kompakt z matrycą CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli oraz obiektywem o ekwiwalencie ogniskowych 25-600mm. To jedyny na świecie kompaktowy aparat cyfrowy z 5-osiową optyczną stabilizacją obrazu, wykorzystywaną zarówno do zdjęć, jak i filmów HD 1080p.


Klasyczny design
Projektanci pracujący nad nowym aparatem zazwyczaj koncentrują się albo na dobrym wyglądzie danego modelu albo na doskonałej technologii. Dla projektantów SH-1 priorytetem były obydwa cele. Osoby z dużym poczuciem estetyki, ceniące sobie łatwość obsługi technologicznych nowości, z pewnością zainteresują się aparatem SH-1. Klasyczna linia oraz połączenie syntetycznej skóry z metalem nadają najnowszemu modelowi Olympus niepowtarzalnego stylu. Sposób rozmieszczenia elementów sterujących umożliwia szybką i łatwą obsługę, a dodatkowe skórzane akcesoria są tak zaprojektowane, aby nie utrudniać dostępu do jakiejkolwiek funkcji.


Ostrość do granic
SH-1 wyposażony jest w stabilizację obrazu najwyższej klasy. Gdy fotografujemy z 24-krotnym przybliżeniem, nawet najmniejsze drgnięcie aparatu może całkowicie zepsuć każde ujęcie. SH-1 rozwiązuje ten problem dzięki unikalnej, 5-osiowej stabilizacji obrazu. Tradycyjne systemy mają swoje ograniczenia, potrafią jedynie lekko korygować drgania i kołysanie. System firmy Olympus praktycznie eliminuje ryzyko rozmyć we wszystkich pięciu kierunkach. Na przykład: przeciwdziała tendencji do obracania aparatem wokół osi obiektywu, która pojawia się podczas robienia zdjęć lekkim aparatem, eliminuje także efekt drgań powstałych w wyniku poruszania aparatem na boki podczas robienia zdjęć makro.
Dzięki 5-osiowej stabilizacji, zastosowanej w SH-1, nagramy również filmy Full HD z prędkością 240 kl./s i to z tylnego siedzenia jadącego skutera.

Szybkie kadrowanie
Stabilizacja obrazu nie jest jedyną zaawansowaną technologią zamkniętą w korpusie SH-1. Nowy aparat Olympus wyposażony jest również w przydatny wskaźnik poziomu oraz sztuczny horyzont – wystarczy dotknąć panelu LCD, aby ustawić jak najlepszy kadr. System stabilizacji obrazu oraz wysokiej jakości procesor TruePic VII firma Olympus zastosowała już wcześniej w wielokrotnie nagradzanych aparatach OM-D. Technologie te doskonale ze sobą współpracują i umożliwiają fotografowanie w trudnych warunkach oświetleniowych. Doskonałą jakość obrazu gwarantuje nam dodatkowo obiektyw, dzięki któremu możemy robić zdjęcia o rozdzielczości 16 megapikseli, nawet przy wykorzystaniu pełnego zakresu ogniskowych (od 25 mm do 600 mm).

Łatwe udostępnianie
Dzięki wbudowanemu modułowi WiFi w bardzo prosty sposób połączymy aparat SH-1 z tabletem lub smartfonem. Łatwa w instalacji i obsłudze aplikacja Ol.SHARE pozwoli na szybkie kopiowanie zdjęć i filmów z aparatu do smartfona, którego użyjemy również jako pilota do naszego SH-1. Telefonem zmienimy zakres zoomu, wybierzemy punkt ostrości i np. wyzwolimy migawkę. Teraz z łatwością sfotografujemy autoportret i płochliwe zwierzęta.

Pełny opis aparatu SH-1 znajduje się na stronie www.olympus.pl.

Źródło: Materiały prasowe firmy Olympus


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Autorskie warsztaty …

Na warsztatach "Otwórz Oczy" w Wenecji odrzucamy pocztówkową stylistykę. Interesuje...

ANDREAS LIE - urzeka…

Andreas Lie to norweski grafik, mieszkający w Bergen. Jego prace...

FUJIFILM X-T1 Graphi…

Firma FUJIFILM z prawdziwą dumą zapowiada premierę aparatu X-T1 Graphite...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Małgorzata Wądołowska - Buzek

Małgorzata Wądołowska - Buzek

"I tak, dzięki mojej córce, rozpoczęła się moja przygoda z fotografią."      

Marta Zielińska

"Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata."   ...

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Reklamy Google