Fujifilm Instax podczas japońskiego festiwalu Matsuri

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

7 czerwca na warszawskim Torwarze zapanuje duch Japonii. Rodzinne święto, całodniowy festiwal „Matsuri – Piknik z Kulturą Japońską” zapewni mieszkańcom stolicy wiele atrakcji. Wstęp jest bezpłatny. Podczas festiwalu na stoisku Fujifilm zorganizowany zostanie konkurs, w którym do wygrania będzie aparat Instax mini 8 i drukarkę do smartfonów Instax Share.

 

Matsuri, czyli festiwal, to nieodłączny element kultury japońskiej; niezwykle barwne wydarzenia są okazją do świetnej zabawy i źródłem niezapomnianych wrażeń. Podczas festiwali organizowane są parady, tańce i występy muzyczne. Nieodłącznym ich elementem są także yatai czyli stoiska z jedzeniem. Podczas Matsuri 2014 Fujifilm zorganizuje sekcję fotograficzną. Każdy gość otrzyma zdjęcie wykonane aparatem Instax lub smartfonem, które następnie wydrukowane zostanie na drukarce Instax Share. Chętni wezmą udział w konkursie na najzabawniejszą miną, do wygrania produkty Instax.

Innymi atrakcjami będą m.in. występy bębniarzy, tancerzy, pokazy sztuk walk. Goście festiwalu przymierzą oryginalne letnie kimona, zmierzą się ze sztuką rysowania mangi, układania aranżacji kwiatowych - ikebaną i żonglerką. Miłośnicy egzotycznej kuchni nie poczują się z pewnością rozczarowani. Na stoiskach restauracji japońskich z Warszawy będzie można nabyć smakołyki nie zawsze dostępne w standardowym menu restauracji.

 W Warszawie „Matsuri – Piknik z Kulturą Japońską” odbywa się już po raz drugi. Poprzednia edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Przyciągnęła blisko 10 000 osób. Zachęceni ciepłym przyjęciem, także w tym roku przygotowujemy wiele atrakcji – mówi Renata Wódkowska z Ambasady Japonii.

 

Źródło: Materiały prasowe Fujifilm

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Projekt Anny Goworow…

Anna Gaworowska swoją pracę, wioskę Bundoli, fotografowała aparatem idealnym na...

Nowa lampa Genesis L…

Firma Q-Media, wyłączny dystrybutor marki Genesis na polskim rynku poinformowałą...

Kamery nowej ery od …

Coraz nowocześniejsze techologie oferują coraz więcej możliwości. Na portalach społecznościowych...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Asia Kasina

Asia Kasina

"Przechodziłam zabawę w ciemni, rozrabianie chemikaliów, maczanie łapek w utrwalaczu itp. i tego mi ...

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Reklamy Google