Autorskie spotkanie z Mariuszem Janiszewskim w Warszawie

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

13 grudnia o godz. 19.00 w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej (ul. Łazienkowska 14) odbędzie się otwarte spotkanie z podróżnikiem i fotoreporterem Mariuszem Janiszewskim.


Mariusz Janiszewski pochodzi z Warszawy. Na co dzień fotograf reklamowy, fotoreporter, freelancer. Współzałożyciel i fotoedytor pisma internetowego „Aorta”. Były członek europejskiej grupy fotograficznej The Street Collective. Jego prace ukazywały się w m.in. w „Leica Fotografie International”, „National Geographic”, doc! photo magazine, magazynie „Aorta”, „Adore Noir”, „Le Journal de la photographie”, „Poznaj Świat”, „6 mois”.


Nagrody i wyróżnienia: Grand Press Photo 2014 - 1 miejsce w kategorii Zycie Codzienne, finalista Hasselblad Masters Awards 2014 oraz Projektu Przetwórnia 2013. Laureat WKF National Geographic Polska 2014, Humanity Photo Awards 2013, Grand Press Photo Polska 2012. Otrzymał też wyróżnienie w konkursie BZ WBK Press Foto 2014.

Mariusz Janiszewski jest również podróżnikiem, dlatego też często można go spotkać w najdalszych zakątkach Azji. Fotograf wybiera wyprawy w miejsca znane i egzotyczne, jednak celem jego podróży są tereny upadłe i zapomniane, rzadziej opisywane w mediach. Przywozi stamtąd zdjęcia, pokazujące głównie ludzi, żyjących w ciężkich warunkach. Jak sam mówi „Moim najważniejszym motywem fotograficznym jest człowiek, wokół którego za pomocą słów i fotografii staram się budować opowieść jego życia”.


Podczas autorskiego spotkania gość wieczoru zaprezentuje niepublikowane wcześniej fotoreportaże ze swoich podróży oraz główne projekty fotograficzne: „Workers” i „Happyland”. Podzieli się również ze słuchaczami spostrzeżeniami, jak praca nad własnymi projektami zmieniła jego postrzeganie fotografii.

Więcej nt. programu spotkania na www.facebook.com/wsfoto.

Źródło: Materiały prasowe Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Cykl warsztatów fot…

Fujifilm ogłasza cykl warsztatów poświęconych fotografii krajobrazowej. Z zoomem blisko...

Zwycięzcy IV edycji …

Wyłoniono laureatów pierwszej lekcji Akcji (foto)edukacji - konkursu organizowanego przez...

Wystawa ''Kobiety ar…

Wystawa prezentuje osiemdziesiąt klasycznych czarno-białych portretów kobiet artystek wykonanych przez...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Reklamy Google