Autorskie spotkanie z Mariuszem Janiszewskim w Warszawie

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

13 grudnia o godz. 19.00 w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej (ul. Łazienkowska 14) odbędzie się otwarte spotkanie z podróżnikiem i fotoreporterem Mariuszem Janiszewskim.


Mariusz Janiszewski pochodzi z Warszawy. Na co dzień fotograf reklamowy, fotoreporter, freelancer. Współzałożyciel i fotoedytor pisma internetowego „Aorta”. Były członek europejskiej grupy fotograficznej The Street Collective. Jego prace ukazywały się w m.in. w „Leica Fotografie International”, „National Geographic”, doc! photo magazine, magazynie „Aorta”, „Adore Noir”, „Le Journal de la photographie”, „Poznaj Świat”, „6 mois”.


Nagrody i wyróżnienia: Grand Press Photo 2014 - 1 miejsce w kategorii Zycie Codzienne, finalista Hasselblad Masters Awards 2014 oraz Projektu Przetwórnia 2013. Laureat WKF National Geographic Polska 2014, Humanity Photo Awards 2013, Grand Press Photo Polska 2012. Otrzymał też wyróżnienie w konkursie BZ WBK Press Foto 2014.

Mariusz Janiszewski jest również podróżnikiem, dlatego też często można go spotkać w najdalszych zakątkach Azji. Fotograf wybiera wyprawy w miejsca znane i egzotyczne, jednak celem jego podróży są tereny upadłe i zapomniane, rzadziej opisywane w mediach. Przywozi stamtąd zdjęcia, pokazujące głównie ludzi, żyjących w ciężkich warunkach. Jak sam mówi „Moim najważniejszym motywem fotograficznym jest człowiek, wokół którego za pomocą słów i fotografii staram się budować opowieść jego życia”.


Podczas autorskiego spotkania gość wieczoru zaprezentuje niepublikowane wcześniej fotoreportaże ze swoich podróży oraz główne projekty fotograficzne: „Workers” i „Happyland”. Podzieli się również ze słuchaczami spostrzeżeniami, jak praca nad własnymi projektami zmieniła jego postrzeganie fotografii.

Więcej nt. programu spotkania na www.facebook.com/wsfoto.

Źródło: Materiały prasowe Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

„Homo Gemini” - foto…

Wystawa fotograficzna HOMO GEMINI jest otwartym projektem socjologicznym. Autorka fotografuje...

Uniwersalna, lekka g…

Triopo Europe informuje o niedawnym wprowadzeniu do sprzedaży, kompozytowej głowicy...

Album Arkadiusza Ław…

Pomysł albumu, pokazującego plastyków w ich pracowniach, zrodził się dawno,...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Reklamy Google