Sylwetki

Marta Zielińska

"Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata."

 

 

 


Pochodzę z:
Kraków

O mnie: Mieszkam i pracuję w Krakowie. Tu jest centrum mojego życia, mimo, że wiele podróżuję. Tu zawsze wracam i tu jest moje miejsce na ziemi. Jestem grafikiem po krakowskiej ASP. Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata. W 2011 założyłam włąsną firmę FOTOMARIS (www.fotomaris.pl).

Moja fotograficzna torba: Wiosna w pełni, czas na foto-majówkę...a w mojej torbie cięęęęęęęęężka lustrzanka Nikon D7000 i 3 równie ciężkie obiektywy /kitowe dość ciemne  szkło 18-105, f.3,5-5,6; lżejsza stałka Nikor 50mm, f.1,4 oraz Sigma 17-50, f.2,8/. Komplet szybkich kart Extreme 16 GB, zestaw 4 powiększających makro lens / czasem się przydają/, lampa LED, zapasowa bateria / zawsze!!!/ Słowem - dźwigam ciężary!!!! Ratuje mnie ostatnio Sony RX100, który z powodzeniem zastępuje cały powyższy majdan, lecz brakuje mi w nim wymiennej optyki. Tak więc zmierzam w kierunku Fuji z serii X!!! Marzenia są po to, by się spełniały! Na wyprawę fotograficzną, korzystając ze wspaniałej ostatnio pogody oprócz sprzętu zabieram pozytywne myślenie /każdy dzień to przecież nowa przygoda !/, mój ulubiony polarowy pomarańczowy kocyk /na czymś mój sprzęt musi wygodnie leżeć !/, no i smakołyki w postaci ulubionej ciemnej czekolady coffee&cardamon /doda mi sił po fotografowaniu i dźwiganiu !/ oraz mój zabawny kubek termiczny w kształcie obiektywu wypełniony ukochanymi truskawkami /mniammmm, uwielbiam !/. Okulary z filtrem... no i mogę ruszać w drogę. Świat czeka i znowu mnie czymś niezwykłym zaskoczy!!!!

 


Moje inspiracje:
Inspiruje mnie właściwie wszystko: poczynając od najdrobniejszych małych elementów otaczającego świata, cieni, zbliżeń ciekawych faktur czy powierzchni przedmiotów, poprzez ludzi /w tym innych kultur/, rośliny, zwierzęta, aż do formalnych poszukiwań plastycznych: gra świateł, układów geometrycznych w architekturze, aż po zdjęcia z koncertów nawet w trudnych oświetleniowych warunkach /bo to zmusza do myślenia i zawsze jest inne/.

Możesz zapytać mnie o:
- moje marzenia
- inspiracje malarstwem
- skąd się biorą optymiści ;-)

 

Facebook: www.facebook.com/pages/FOTOMARIS/
Profil na forum: fotomaris
WWW: www.fotomaris.pl

 

Czytaj więcej

Wystawa Katarzyny Ma…

"Kobiety Mocy" to projekt fotograficzny skupiający się wokół współcześnie istniejących...

„Bride’s Eye View” -…

Firma Sony z myślą  Młodych Parach,  rozpoczęła współpracę ze...

Trwa nabór prac do B…

Już 10 grudnia mija termin przyjmowania zgłoszeń prac do programu...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Marta Zielińska

"Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata."   ...

Reklamy Google