Sylwetki

Marta Zielińska

"Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata."

 

 

 


Pochodzę z:
Kraków

O mnie: Mieszkam i pracuję w Krakowie. Tu jest centrum mojego życia, mimo, że wiele podróżuję. Tu zawsze wracam i tu jest moje miejsce na ziemi. Jestem grafikiem po krakowskiej ASP. Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata. W 2011 założyłam włąsną firmę FOTOMARIS (www.fotomaris.pl).

Moja fotograficzna torba: Wiosna w pełni, czas na foto-majówkę...a w mojej torbie cięęęęęęęęężka lustrzanka Nikon D7000 i 3 równie ciężkie obiektywy /kitowe dość ciemne  szkło 18-105, f.3,5-5,6; lżejsza stałka Nikor 50mm, f.1,4 oraz Sigma 17-50, f.2,8/. Komplet szybkich kart Extreme 16 GB, zestaw 4 powiększających makro lens / czasem się przydają/, lampa LED, zapasowa bateria / zawsze!!!/ Słowem - dźwigam ciężary!!!! Ratuje mnie ostatnio Sony RX100, który z powodzeniem zastępuje cały powyższy majdan, lecz brakuje mi w nim wymiennej optyki. Tak więc zmierzam w kierunku Fuji z serii X!!! Marzenia są po to, by się spełniały! Na wyprawę fotograficzną, korzystając ze wspaniałej ostatnio pogody oprócz sprzętu zabieram pozytywne myślenie /każdy dzień to przecież nowa przygoda !/, mój ulubiony polarowy pomarańczowy kocyk /na czymś mój sprzęt musi wygodnie leżeć !/, no i smakołyki w postaci ulubionej ciemnej czekolady coffee&cardamon /doda mi sił po fotografowaniu i dźwiganiu !/ oraz mój zabawny kubek termiczny w kształcie obiektywu wypełniony ukochanymi truskawkami /mniammmm, uwielbiam !/. Okulary z filtrem... no i mogę ruszać w drogę. Świat czeka i znowu mnie czymś niezwykłym zaskoczy!!!!

 


Moje inspiracje:
Inspiruje mnie właściwie wszystko: poczynając od najdrobniejszych małych elementów otaczającego świata, cieni, zbliżeń ciekawych faktur czy powierzchni przedmiotów, poprzez ludzi /w tym innych kultur/, rośliny, zwierzęta, aż do formalnych poszukiwań plastycznych: gra świateł, układów geometrycznych w architekturze, aż po zdjęcia z koncertów nawet w trudnych oświetleniowych warunkach /bo to zmusza do myślenia i zawsze jest inne/.

Możesz zapytać mnie o:
- moje marzenia
- inspiracje malarstwem
- skąd się biorą optymiści ;-)

 

Facebook: www.facebook.com/pages/FOTOMARIS/
Profil na forum: fotomaris
WWW: www.fotomaris.pl

 

Czytaj więcej

Dobrowolna fotografi…

Od 20 lutego w rzeszowskiej Galerii Nierzeczywistej będzie można oglądać...

Samyang Cinema Kit -…

Samyang wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na wysokiej klasy optykę filmową...

Nowy Samyang 10mm 1:…

Samyang informuje, że pierwsze egzemplarze długo oczekiwanego, szerokokątnego obiektywu 10mm...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Reklamy Google