Konferencje

Nabór do drugiej edycji Kraków Photo Fringe trwa!

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Kraków Photo Fringe 2014 potrwa od 15 maja do 15 czerwca. Po sukcesie pierwszej edycji, Fundacja Lablab oraz Fundacja Sztuk Wizualnych organizują go po raz kolejny. Celem organizatorów jest zaprezentowanie szerokiego spektrum inicjatyw artystycznych, przy jednoczesnym podniesieniu rangi propozycji zewnętrznych oraz efektywniejszej promocji eventów odbywających się równolegle do Miesiąca Fotografii w Krakowie.

 

Ubiegłoroczna edycja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród instytucji i organizacji tworzących bogaty program Kraków Photo Fringe, jak i wśród widzów. Tradycyjnie, organizatorzy do współpracy zapraszają artystów, kuratorów, aktywistów oraz organizatorów wydarzeń o tematyce fotograficznej a także właścicieli lokali, którzy chcieliby udostępnić przestrzeń dla projektów artystycznych i tym samym współtworzyć kulturalną mapę Krakowa. Organizatorzy czekają na zgłoszenia mailowe na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do 11 kwietnia.

 

 

Krakow Photo Fringe to inicjatywa, która skupia wydarzenia o tematyce fotograficznej odbywające się równolegle do Miesiąca Fotografii w Krakowie. Festiwal Miesiąc Fotografii w Krakowie od lat wytwarzał w mieście niezwykłą energię, angażując i inspirując do organizowania dodatkowych wydarzeń towarzyszących związanych z fotografią. Nadszedł czas, by dokonać selekcji najbardziej wartościowych inicjatyw i zebrać je pod wspólnym szyldem synergicznego projektu Kraków Photo Fringe.

Na przełomie maja i czerwca 2013 roku odbyła się pierwsza edycja współorganizowana przez Fundację Sztuk Wizualnych i Fundację Lablab. Celem organizatorów było zaprezentowanie szerokiego spektrum inicjatyw artystycznych, podniesienie rangi propozycji zewnętrznych oraz efektywniejsza promocja eventów odbywających się równolegle do festiwalu fotograficznego.

Chęć przyłączenia się do programu wydarzeń Krakow Photo Fringe 2013 zgłosiło kilkadziesiąt instytucji kulturalnych, galerii oraz organizacji, co zaowocowało ponad 30 wystawami, kilkunastoma spotkaniami z artystami i bogatą ofertą warsztatową. Na odwiedzających czekały różnorodne atrakcje m.in. wystawy wielkoformatowych polaroidów, ekspozycja fotografii z kolekcji hrabiego Karola Lanckorońskiego, prezentacja najnowszych publikacji kolektywu Sputnik Photos, czy warsztaty fotografii natychmiastowej prowadzone przez Bownika.

Wszelkie informacje na temat wydarzeń można było znaleźć na stronie internetowej www.krakowfringe.com, na fanpage'u www.facebook.com/KrakowPhotoFringe oraz w drukowanych harmonogramach dystrybuowanych w całym mieście. Również w biurze festiwalowym Miesiąca Fotografii w Krakowie na bieżąco informowano o wernisażach i eventach znajdujących się w programie Krakow Photo Fringe 2013.

Druga edycja Krakow Photo Fringe odbędzie się między 15 maja a 15 czerwca.

 

Źródło: www.krakowfringe.com


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wystawa fotografii K…

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne oraz Galeria Fotografii Ratusz w Zamościu zapraszają...

Nowe rzutniki Sony s…

Firma Sony powiększa rodzinę popularnych projektorów z serii C, przeznaczonych...

Jak rozwijać kreatyw…

 9 porad na temat rozwijania kreatywności inspirowanych twórczością Van Gogha.

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Marcin Pycha

Marcin Pycha

"Fotografia interesowała mnie odkąd pamiętam i pomimo wielu innych zainteresowań zawsze towarzyszy...

Andrzej Wojciech Dworaczek

Andrzej Wojciech Dworaczek

"To doświadczenie pokazało mi jak niewiele jeszcze potrafię i że w fotografia to dziedzina, w której...

Reklamy Google