Warsztaty

Samyang Roadshow 2014

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 Samyang Roadshow 2014 po raz drugi stanie się wyjątkową okazją do bliższego poznania marki Samyang i jej produktów, jak również do wzięcia udziału w ciekawych i inspirujących do twórczego działania wykładach. Każde ze spotkań organizowane będzie wspólnie z lokalnymi partnerami marki Samyang.Tematem przewodnim tegorocznych wykładów będzie światło oraz technika „time-lapse”. Biorący w nich udział uczestnicy odbędą wirtualną podróż do czasów fotografii analogowej, podczas której zdobędą szeroką i praktyczną wiedzę na temat roli światła w fotografii i filmie. Dowiedzą się czym jest dobre światło oraz gdzie i jak go szukać. Poznają techniki jego efektywnego wykorzystania oraz sposoby kreatywnego łączenia światła naturalnego ze sztucznym. Nauczą się patrzeć, dostrzegać i oceniać kadr oraz właściwą ekspozycję jeszcze przed naciśnięciem spustu migawki. Prowadzącym wykład będzie Piotr Madura - fotograf, specjalista ds. optyki fotograficznej, Product Manager marki Samyang.

Drugi z wykładów poświęcony zostanie technice tworzenia filmów metodą poklatkową oraz postprodukcji. Uczestniczący w wykładzie dowiedzą się, m.in.: Czym różni się film poklatkowy złożony z filmów od złożonego ze zdjęć? Jakie akcesoria są potrzebne do jego wykonania? Dlaczego lepiej pracuje się z obiektywami manualnymi? Co to są kodeki? Jak (prawie) wszystko zrobić za pomocą programu VirtualDub? Dlaczego nie trzeba bać się szumu? Po co używać filtrów szarych? Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź podczas wykładów, jak również poza nimi. Wykład poprowadzi Adam Śmiałek - fotograf, filmowiec, ekspert ds. cyfrowej obróbki obrazu i dźwięku.

Przez cały czas trwania imprezy będzie oczywiście możliwość wypróbowania i testowania szerokiej gamy obiektywów marki Samyang, w tym najnowszych modeli: Samyang 10 mm f/2.8 ED AS NCS CS, Samyang 12 mm f/2.0 NCS CS, Samyang 35 mm f/1.4 AS UMC AE Canon oraz Samyang 300 mm Reflex.

Udział w Samyang Roadshow 2014 jest bezpłatny, jednakże ze względu na ograniczoną ilość miejsc na spotkaniach wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej: www.samyang.pl.
Konkurs

 Dla wszystkich, którzy wezmą udział w Samyang Roadshow 2014 organizator przygotował konkurs fotograficzny, którego nagrodą główną będzie obiektyw Samyang 85mm f/1.4 z dowolnym mocowaniem. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dołączenie podczas rejestracji zdjęcia, które autor uważa za swoje najlepsze, przy czym tematyka prac jest dowolna. Nadesłane prace zostaną ocenione przez jury w składzie: Adam Brzoza - Ambasador Samyang, Piotr Madura - Product Manager Samyang oraz Adam Śmiałek - fotograf. Wynik konkursu zostanie opublikowany na stronie internetowej www.samyang.pl oraz na profilu społecznościowym marki pod adresem www.facebook.com/samyangpl. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.samyang.pl.
Terminy i lokalizacje:

23 czerwca, Tarnowskie Góry, Kompleks Zamkowy Tarnowice Stare
ul. Pyskowicka 39
Poniedziałek, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep Fotozakupy.pl

24 czerwca, Wrocław, Dolnośląskie Centrum Filmowe
ul. Piłsudskiego 64a
Wtorek, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep Digital24.pl

25 czerwca, Poznań
Dokładny adres zostanie podany wkrótce.
Środa, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep Digital24.pl

26 czerwca, Szczecin, Strefa 89
ul. Jagiellońska 89
Czwartek, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep Cyfrowe.pl

27 czerwca, Gdańsk, Studio Stocznia
ul. Niterów 1
Piątek, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep Foto-Net.pl

29 czerwca, Warszawa, Klub Fotografii Prasowej
ul. Foksal 3/5
Niedziela, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep MultiFoto.pl

Szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.samyang.pl.

 

Źródło: www.samyang.pl


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wystawa „Kościoły Po…

Wystawa, która do tej pory prezentowana była w niemieckich miastach...

Zapis socjologiczny …

W piątek, 25 października, odbyło się oficjalne otwarcie Zapisu Socjologicznego...

Nikon COOLSHOT 20 – …

Firma Nikon zaprezentowała kompaktowy dalmierz laserowy COOLSHOT 20. Urządzenie zaprojektowane z...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Reklamy Google