Warsztaty

Samyang Roadshow 2014

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 Samyang Roadshow 2014 po raz drugi stanie się wyjątkową okazją do bliższego poznania marki Samyang i jej produktów, jak również do wzięcia udziału w ciekawych i inspirujących do twórczego działania wykładach. Każde ze spotkań organizowane będzie wspólnie z lokalnymi partnerami marki Samyang.Tematem przewodnim tegorocznych wykładów będzie światło oraz technika „time-lapse”. Biorący w nich udział uczestnicy odbędą wirtualną podróż do czasów fotografii analogowej, podczas której zdobędą szeroką i praktyczną wiedzę na temat roli światła w fotografii i filmie. Dowiedzą się czym jest dobre światło oraz gdzie i jak go szukać. Poznają techniki jego efektywnego wykorzystania oraz sposoby kreatywnego łączenia światła naturalnego ze sztucznym. Nauczą się patrzeć, dostrzegać i oceniać kadr oraz właściwą ekspozycję jeszcze przed naciśnięciem spustu migawki. Prowadzącym wykład będzie Piotr Madura - fotograf, specjalista ds. optyki fotograficznej, Product Manager marki Samyang.

Drugi z wykładów poświęcony zostanie technice tworzenia filmów metodą poklatkową oraz postprodukcji. Uczestniczący w wykładzie dowiedzą się, m.in.: Czym różni się film poklatkowy złożony z filmów od złożonego ze zdjęć? Jakie akcesoria są potrzebne do jego wykonania? Dlaczego lepiej pracuje się z obiektywami manualnymi? Co to są kodeki? Jak (prawie) wszystko zrobić za pomocą programu VirtualDub? Dlaczego nie trzeba bać się szumu? Po co używać filtrów szarych? Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź podczas wykładów, jak również poza nimi. Wykład poprowadzi Adam Śmiałek - fotograf, filmowiec, ekspert ds. cyfrowej obróbki obrazu i dźwięku.

Przez cały czas trwania imprezy będzie oczywiście możliwość wypróbowania i testowania szerokiej gamy obiektywów marki Samyang, w tym najnowszych modeli: Samyang 10 mm f/2.8 ED AS NCS CS, Samyang 12 mm f/2.0 NCS CS, Samyang 35 mm f/1.4 AS UMC AE Canon oraz Samyang 300 mm Reflex.

Udział w Samyang Roadshow 2014 jest bezpłatny, jednakże ze względu na ograniczoną ilość miejsc na spotkaniach wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej: www.samyang.pl.
Konkurs

 Dla wszystkich, którzy wezmą udział w Samyang Roadshow 2014 organizator przygotował konkurs fotograficzny, którego nagrodą główną będzie obiektyw Samyang 85mm f/1.4 z dowolnym mocowaniem. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dołączenie podczas rejestracji zdjęcia, które autor uważa za swoje najlepsze, przy czym tematyka prac jest dowolna. Nadesłane prace zostaną ocenione przez jury w składzie: Adam Brzoza - Ambasador Samyang, Piotr Madura - Product Manager Samyang oraz Adam Śmiałek - fotograf. Wynik konkursu zostanie opublikowany na stronie internetowej www.samyang.pl oraz na profilu społecznościowym marki pod adresem www.facebook.com/samyangpl. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.samyang.pl.
Terminy i lokalizacje:

23 czerwca, Tarnowskie Góry, Kompleks Zamkowy Tarnowice Stare
ul. Pyskowicka 39
Poniedziałek, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep Fotozakupy.pl

24 czerwca, Wrocław, Dolnośląskie Centrum Filmowe
ul. Piłsudskiego 64a
Wtorek, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep Digital24.pl

25 czerwca, Poznań
Dokładny adres zostanie podany wkrótce.
Środa, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep Digital24.pl

26 czerwca, Szczecin, Strefa 89
ul. Jagiellońska 89
Czwartek, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep Cyfrowe.pl

27 czerwca, Gdańsk, Studio Stocznia
ul. Niterów 1
Piątek, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep Foto-Net.pl

29 czerwca, Warszawa, Klub Fotografii Prasowej
ul. Foksal 3/5
Niedziela, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep MultiFoto.pl

Szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.samyang.pl.

 

Źródło: www.samyang.pl


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Instax Day w Krakowi…

Za nami warsztaty fotograficzne Instax Day w Krakowie. Uczestnicy spotkali...

Nowe uchwyty pod kci…

Firma Fujifilm zaprezentowała na swojej japońskiej stronie uchwyty pod kciuk...

Promocja Fujifilm - …

Polski odział Fujifilm poinformował o rozpoczęciu w dniu dzisiejszym wyjątkowej...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Krzysiek Krawczyk

Krzysiek Krawczyk

"Wciąż jeszcze 2 lustrzanki, ale ponieważ polubiłem też "lekkość" X-ów to coraz częściej towarzyszą ...

Małgorzata Wądołowska - Buzek

Małgorzata Wądołowska - Buzek

"I tak, dzięki mojej córce, rozpoczęła się moja przygoda z fotografią."      

Andrzej Wojciech Dworaczek

Andrzej Wojciech Dworaczek

"To doświadczenie pokazało mi jak niewiele jeszcze potrafię i że w fotografia to dziedzina, w której...

Reklamy Google