Warsztaty

Bezpłatne Warsztaty Fotografii Podróżniczej Olympus z Marcinem Dobasem

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Olympus Polska zaprasza na bezpłatne Warsztaty Fotografii Podróżniczej Olympus z Marcinem Dobasem, które odbędą się w dziesięciu miastach Polski.


Każdy z nas podróżuje, każdy z nas fotografuje. Fotografowanie w podróży jest trudniejsze niż fotografowanie "u siebie". Nowe miejsca niosą nowe wyzwania. Poczynając od kultury, klimatu czy miejscowych przesądów, a choćby na kłopotach z zakupem baterii czy naładowaniem akumulatora kończąc. Jesteśmy w obcym kraju, często nie znamy panujących tam zasad, musimy borykać się z różnymi trudnościami i przeszkodami. Nie może to jednak wpływać na jakość naszych zdjęć. Warsztaty pokażą co może nas spotkać czy zaskoczyć i jak temu zapobiec. Co możemy robić a czego bezwzględnie należy unikać.


Marcin Dobas jest fotografem specjalizującym się w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej. Ukończył studia na wydziale geologii i pracuje jako ratownik górski i pilot wycieczek. Marcin spędził wiele czasu w takich miejscach jak Svalbard, Nowa Zelandia, Norwegia, Tajlandia, Nepal, Malezja, Finlandia, Maroko, Egipt, czy Wielka Brytania koncentrując się na fotografowaniu dzikiej przyrody i krajobrazów tych miejsc. Jego fotografie są publikowane w magazynach, książkach i kalendarzach. Fotografuje wszędzie tam, gdzie tylko jest w stanie, podczas uprawiania wspinaczki, eksploracji jaskiń, skitouringu czy nurkowania.

Tematyka Warsztatów
Marcin Dobas przekaże wiele praktycznych wskazówek, porad i przemyśleń dotyczących fotografii podróżniczej będących owocem wieloletnich wędrówek z aparatem. Od Arktyki po tropiki. Uczestnicy poznają tajniki warsztatu i sposoby na optymalne wykorzystanie sprzętu. Podróżnik podzieli się zdobytymi doświadczeniami i opowie o błędach, które popełniał, bo jeśli chodzi o uczenie się na błędach, to najlepiej robić to na cudzych.

  • Jak się przygotowywać na trudne warunki, w których być może przyjdzie Wam pracować
  • Co należy ze sobą zabrać i jak to zapakować. Co powinno być dla Was ważne podczas fotografowania
  • Jak robić zdjęcia w miejscu do którego zapewne nieprędko wrócimy i jak to zaplanować wcześniej
  • Na jakie problemy najczęściej natraficie i jak im zaradzić
  • I wreszcie jak dbać i jak wykorzystać naszą "zdobycz", czyli jak wywołać, przechowywać, opisać, jak i komu sprzedawać zrobione zdjęcia
  • Na warsztatach będzie możliwość przetestowania aparatów Olympus OM-D i PEN oraz całej gamy obiektywów M.ZUIKO DIGITAL, prowadzący zaprezentują ich najciekawsze i najbardziej przydatne funkcje

 


Lokalizacje:

Wrocław - 21 czerwca (sobota)
Kraków - 22 czerwca (niedziela)
Warszawa - 28 czerwca (sobota)
Białystok - 29 czerwca (niedziela)
Rzeszów - 5 lipca (sobota)
Lublin - 6 lipca (niedziela)
Łódź - 12 lipca (sobota)
Gdańsk - 13 lipca (niedziela)
Warszawa - 13 września (sobota)
Poznań - 28 września (niedziela)

 

Olympus OM-D w praktyce
Uczestnicy warsztatów będą mogli wypróbować w praktyce aparaty Olympus OM-D wraz z całą gamą obiektywów i akcesoriów. Najnowszy i najmniejszy bezlusterkowiec Olympus OM-D E-M10 wyróżnia się wysoką jakością obrazu, przyciąga uwagę klasycznym wyglądem i w pełni metalowym korpusem. E-M10, przypominający konstrukcją i funkcjonalnością aparaty DSLR, wyposażony jest w procesor obrazu TruePic VII, a także technologię WiFi zastosowaną wcześniej w E-M1. Jest jednak znacznie mniejszy, a mimo to doskonale leży w dłoni. Wymagających fotoamatorów szukających wydajnego aparatu, z którego można by korzystać na co dzień, z pewnością zainteresują kompaktowe gabaryty i niezwykłe parametry E-M10: duży, szybki wizjer elektroniczny o rozdzielczości 1 440 000 punktów, 3-calowy, uchylny ekran LCD, 3-osiowa stabilizacja obrazu, ultraszybki autofokus FAST AF i wysuwana lampa błyskowa.

Strona Warsztatów i rejestracja:
http://www.partner.olympus.pl/warsztaty

Źródło: Materiały prasowe firmy Olympus

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Produkty DataColor w…

Firma Alstor, dystrybutor między innymi monitorów Eizo, rozszerza swoją ofertę...

Wystawa "Robotn…

Mariusz Janiszewski to współzałożyciel magazynu internetowego „Aorta”, fotoreporter „doc!photo magazine”....

Wystawa Adama Włóczk…

BLUE to cykl zdjęć zrealizowany na przełomie 2012 i 2013...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Asia Kasina

Asia Kasina

"Przechodziłam zabawę w ciemni, rozrabianie chemikaliów, maczanie łapek w utrwalaczu itp. i tego mi ...

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Reklamy Google