Warsztaty

Samyang Roadshow 2014 także w Olsztynie!

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Samyang oraz Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Fotograficzne BLUR informują o rozpoczęciu zapisów na dodatkowe spotkanie w ramach ogólnopolskiego Samyang Roadshow 2014, które odbędzie się 28 czerwca w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym.


Ogólnopolska impreza Samyang Roadshow 2014 zawita w tym roku także do Olsztyna, który na  zaproszenie Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego BLUR gościć będzie w murach Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego. Tak jak w pozostałych miastach udział w spotkaniach bez bezpłatny, lecz wymagana jest wcześniejsza rejestracja z uwagi na ograniczoną ilość miejsc.

 


Termin i miejsce spotkania:
Sobota, 28 czerwca, godz. 11:00 - 16:00
Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne
Al. Marszałka J. Piłsudskiego 38, sala Odczytowa

Partnerzy spotkania:
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Fotograficzne BLUR oraz Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

Zapisy do Olsztyna i innych miast
Organizator oraz Partnerzy Samyang Roadshow 2014 przypominają, że cały czas trwa przyjmowanie zgłoszeń do udziału w spotkaniach, w tym także na listy rezerwowe.

Samyang Roadshow 2014
Tematem przewodnim tegorocznego Samyang Roadshow będzie światło oraz technika „time-lapse”. Biorący w nim udział uczestnicy odbędą wirtualną podróż do czasów fotografii analogowej, podczas której zdobędą szeroką i praktyczną wiedzę na temat roli światła w fotografii i filmie. Dowiedzą się czym jest dobre światło oraz gdzie i jak go szukać. Poznają techniki jego efektywnego wykorzystania oraz sposoby kreatywnego łączenia światła naturalnego ze sztucznym. Nauczą się patrzeć, dostrzegać i oceniać kadr oraz właściwą ekspozycję jeszcze przed naciśnięciem spustu migawki. Prowadzącym wykład będzie Piotr Madura - fotograf, specjalista ds. optyki fotograficznej, Product Manager marki Samyang.

Drugi z wykładów poświęcony zostanie technice tworzenia filmów metodą poklatkową oraz postprodukcji. Uczestniczący w wykładzie dowiedzą się, m.in.: Czym różni się film poklatkowy złożony z filmów od złożonego ze zdjęć? Jakie akcesoria są potrzebne do jego wykonania? Dlaczego lepiej pracuje się
z obiektywami manualnymi? Co to są kodeki? Jak (prawie) wszystko zrobić za pomocą programu VirtualDub? Dlaczego nie trzeba bać się szumu? Po co używać filtrów szarych? Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź  podczas wykładów, jak również poza nimi. Wykład poprowadzi Adam Śmiałek - fotograf, filmowiec, ekspert ds. cyfrowej obróbki obrazu i dźwięku.
Przez cały czas trwania imprezy będzie oczywiście możliwość wypróbowania i testowania szerokiej gamy obiektywów marki Samyang, w tym najnowszych modeli: Samyang 10mm F2.8 ED AS NCS CS, Samyang 12mm F2.0 NCS CS, Samyang 35mm F1.4 AS UMC AE Canon oraz Samyang 300mm Reflex.

Udział w Samyang Roadshow 2014 jest bezpłatny, jednakże ze względu na ograniczoną ilość miejsc na spotkaniach wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej: www.samyang.pl.

Konkurs
Dla wszystkich, którzy wezmą udział w Samyang Roadshow 2014 organizator przygotował konkurs fotograficzny, którego nagrodą główną będzie obiektyw Samyang 85mm F1.4 z dowolnym mocowaniem. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dołączenie podczas rejestracji zdjęcia, które autor uważa za swoje najlepsze, przy czym tematyka prac jest dowolna. Nadesłane prace zostaną ocenione przez jury
w składzie: Adam Brzoza - Ambasador Samyang, Piotr Madura - Product Manager Samyang oraz Adam Śmiałek - fotograf. Wynik konkursu zostanie opublikowany na stronie internetowej www.samyang.pl oraz na profilu społecznościowym marki pod adresem www.facebook.com/samyangpl. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie http://www.samyang.pl/images/Regulamin-konkursu.pdf

Pozostałe terminy i lokalizacje:

23 czerwca, Tarnowskie Góry, Kompleks Zamkowy Tarnowice Stare
ul. Pyskowicka 39
Poniedziałek, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep Fotozakupy.pl

24 czerwca, Wrocław, Dolnośląskie Centrum Filmowe
ul. Piłsudskiego 64a
Wtorek, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep Digital24.pl

25 czerwca, Poznań, Concordia Design
ul. Zwierzyniecka 3
Środa, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep Digital24.pl

26 czerwca, Szczecin, Strefa 89
ul. Jagiellońska 89
Czwartek, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep Cyfrowe.pl


27 czerwca, Gdańsk, Studio Stocznia
ul. Niterów 1
Piątek, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep Foto-Net.pl


29 czerwca, Warszawa, Klub Fotografii Prasowej
ul. Foksal 3/5
Niedziela, w godzinach: 11:00 - 16:00
Partner spotkania: Sklep MultiFoto.pl

Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.samyang.pl

Źródło: Materiały prasowe firmy Samyang


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Miesiąc Fotografii w…

Organizatorzy XI. edycji Festiwalu MIESIĄC FOTOGRAFII W KRAKOWIE rozpoczęli poszukiwania...

Polska fotograf prze…

Sylwia Biernacka chce zdobyć pieniądze na protezę nogi dla nieznanej...

Wystawa fotografii z…

Już wkrótce odbędzie się wystawa fotografii Macieja Jeziorka. Zdjęcia prezentowane...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Reklamy Google