Warsztaty

Bezpłatne warsztaty fotografii sportowej z Markiem Kowalskim i Fujifilm

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Jesteś kibicem podczas Bike Maratonu i chciał(a)byś robić zawodnikom świetne zdjęcia? Albo po prostu lubisz fotografię i chętnie poznasz tajniki fotografii sportowej? Podczas Bike Maratonu w Myślenicach (28 czerwca) Fujifilm zorganizuje warsztaty z fotografii sportowej, które poprowadzi znakomity fotograf, znany bardziej zagranicą niż w Polsce, Marek Kowalski.O g. 09:45 w namiocie Fujifilm rozpocznie się część teoretyczna warsztatów, którą wraz z Markiem Kowalskim poprowadzi Jarosław Deluga. Po godzinnej „rozgrzewce” uczestnicy warsztatów pójdą z aparatami na trasę, by robić zdjęcia zawodnikom. Za najciekawsze, najbardziej dynamiczne zdjęcie, czeka aparat Fujifilm XP70!

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, czym charakteryzuje się fotografia sportowa, jak robić dynamiczne zdjęcia, poznają system Fujifilm X i będą mogli zrobić test dowolnego aparatu serii X, a także aparatu S1 z 50-krotnym zoomem.

 


O prowadzących:

Marek Kowalski

Fotograf, który specjalizuje się w portretach, fotografii sportowej i modowej, a w jego portfolio znajdziemy zdjęcia robione dla takich marek jak Red Bull, Balmain, Quicksilver, l’Oreal. Znany głównie za granicą. Jak mówi, to, że nie zrobił zdjęć na okładkę płyty Rolling Stonesów przybiera anegdotycznego zabarwienia, biorąc pod uwagę, że jeszcze nikt nigdy takiego zlecenia nie odmówił. Każdy wykład, który prowadzi, to źródło ogromnych inspiracji. (www.marekkowalski.com)

Jarosław Deluga

Doskonale zna sprzęt marki Fujifilm. Ma 20-letnie doświadczenie w pracy fotoreporterskiej i dziennikarskiej, zdobyte w USA i w Polsce. W latach 2004-2006 był osobistym fotografem premierów Rządu: Marka Belki oraz Kazimierza Marcinkiewicza. Specjalizuje się w fotografii reporterskiej, z zamiłowania fotografuje krajobrazy i przyrodę. Jest założycielem firmy DG ART PROJECTS. (www.dgart.pl)

Program warsztatów

9:45 – 10:45 – zajęcia teoretyczne dotyczące fotografii sportowej; zapoznanie uczestników z aparatami Fujifilm X oraz modelem S1; wypożyczenie aparatów (dla każdego uczestnika warsztatów organizator przeznaczy jeden aparat)

KARTY SD zostaną uczestnikom sprezentowane

11:00-13.00 – zajęcia praktyczne na trasie; celem warsztatów jest, aby każdy wrócił z Bike Maratonu Myślenice z udanymi zdjęciami zawodników, zrobionymi w trakcie wyścigu

13.30 - zakończenie

KONKURS – podczas warsztatów ogłoszony zostanie konkurs na najlepsze zdjęcie „W ruchu”; swoje konkursowe zdjęcia zawodnicy będą przesyłać po warsztatach, a szczegóły zostaną przedstawione podczas spotkania. Na zwycięzcę czeka aparat Fujifilm XP70 oporny na mróz, kurz i wodę.

Zgłoszenia

Do środy 25 czerwca należy przesłać swoje zgłoszenie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. (tytuł maila: Bike Maraton). W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, numer telefonu, a także przesłać dwa zdjęcia swojego autorstwa: jedno sportowe, drugie portretowe. Zaproszonych zostanie 20 osób, jury Fujifilm wybierze uczestników na podstawie przesłanych zdjęć (wzięte zostanie pod uwagę oryginalne i kreatywne podejście do tematu, a także jakość wykonania zdjęcia). 26 czerwca organizator prześle mailowo zaproszenia do wybranych osób, podając szczegóły dotyczące warsztatów (miejsce spotkania, osoba kontaktowa etc).

 

Źródło: www.bikemaraton.com

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wystawa fotografii z…

Już wkrótce odbędzie się wystawa fotografii Macieja Jeziorka. Zdjęcia prezentowane...

Nec MultiSync® P242W…

NEC Display Solutions wprowadza na rynek monitor do profesjonalnych zastosowań...

Fotografia – nowy ki…

Od października 2013 roku Wydział Sztuki Nowych Mediów PJWSTK planuje...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Marcin Pycha

Marcin Pycha

"Fotografia interesowała mnie odkąd pamiętam i pomimo wielu innych zainteresowań zawsze towarzyszy...

Reklamy Google