Warsztaty

Warsztaty fotograficzne z Markiem Kowalskim

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Fujifilm zaprasza wszystkich miłośników fotografii na bezpłatne warsztaty, które poprowadzi znakomity fotograf Marek Kowalski. Spotkania odbędą się w trzech terminach podczas wyścigów rowerowych Bike Maraton.

 

TERMINY:

 • 7 września – Poznań,
 • 20 września – Polanica-Zdrój,
 • 4 października ­– Świeradów-Zdrój.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, na czym polega fotografia sportowa, czym różni się od innych typów fotografii, a także jak używać sprzętu, aby zrobić dobre zdjęcie sportowca w ruchu. Do dyspozycji będą aparaty Fujifilm serii X, m.in. modele Fujifilm X-T1, X-E2 czy X100s, a także odporny na trudne warunki pogodowe aparat Fujifilm S1. W pierwszej części warsztatów Marek Kowalski opowie o swoim doświadczeniu w pracy fotografa, najciekawszych zleceniach dla znanych sportowych marek, a także o pracy z aparatem Fujifilm X-T1. Jarosław Deluga, współprowadzący warsztaty, opowie o systemie Fujifilm X. W drugiej części, która odbędzie się na trasie wyścigu rowerowego, pod okiem Marka Kowalskiego uczestnicy w praktyce sprawdzą swoją zdobytą wcześniej wiedzę.  


Warsztaty rozpoczynają się o godzinie 10, a informacja o dokładnym miejscu spotkania zostanie przesłana wybranym uczestnikom wraz z zaproszeniem. Na warsztaty obowiązują zapisy.
ZAPISY


Chętni powinni mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. przesłać:

 • dane (imię, nazwisko, numer telefonu),
 • krótki tekst (max. 100 wyrazów) uzasadniający chęć wzięcia udziału w warsztatach,
 • dwa dowolne dynamiczne zdjęcia autorstwa kandydata,
 • termin i miejsce warsztatów

najpóźniej do:

 • 2 września w przypadku warsztatów w Poznaniu,
 • 15 września w przypadku warsztatów w Polanicy-Zdroju,
 • 29 września w przypadku warsztatów w Świeradowie-Zdroju.

Jury Fujifilm wybierze uczestników na podstawie przesłanego tekstu i zdjęć. Zaproszenia zostaną rozesłane najpóźniej trzy dni przed datą warsztatów. Planowana liczba uczestników to 20 osób.


Warsztaty odbędą się w ramach jednej z największych imprez rowerowych w Polsce, Bike Maratonu, której partnerem od lat jest Fujifilm.

 

 

 

PROGRAM WARSZTATÓW:

 • 10-11 – zajęcia teoretyczne z fotografii sportowej prowadzone przez Marka Kowalskiego oraz zapoznanie uczestników z aparatami Fujifilm X i modelem S1 (Jarosława Deluga)
 • 11-13 – część praktyczna warsztatów na trasie przejazdu zawodników Bike Maratonu
 • 13:30 - zakończenie

O PROWADZĄCYCH:

 

Marek Kowalski - Fotograf, który specjalizuje się w portretach, fotografii sportowej i modowej, a w jego portfolio znajdziemy zdjęcia robione dla takich marek jak Red Bull, Balmain, Quicksilver, l’Oreal. Znany głównie za granicą. Jak mówi, to, że nie zrobił zdjęć na okładkę płyty Rolling Stonesów przybiera anegdotycznego zabarwienia, biorąc pod uwagę, że jeszcze nikt nigdy takiego zlecenia nie odmówił. Każdy wykład, który prowadzi, to źródło ogromnych inspiracji (www.marekkowalski.com).


Jarosław Deluga - Doskonale zna sprzęt marki Fujifilm. Ma 20-letnie doświadczenie w pracy fotoreporterskiej i dziennikarskiej, zdobyte w USA i w Polsce. W latach 2004-2006 były osobistym fotografem premierów Rządu: Marka Belki oraz Kazimierza Marcinkiewicza. Jest założycielem DG ART PROJECTS (www.dgart.pl).

 

Źródło: Materiały prasowe Fujifilm

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Nowy festiwal fotogr…

Festiwal fotografii Warsaw Photo Days powstał w 2013r. z inicjatywy...

Bałtyckie warsztaty …

Organizatorzy warsztatów fotograficznych w ramach projektu fotowarsztaty.com zapraszają w dniach...

XF 55-200 - pierwsze…

Na popularnej wśród miłośników fotografii krajobrazów luminous-landscape.com "LL" ukazała się...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Reklamy Google