Warsztaty

SPACERKIEM PRZEZ FOTOGRAFIĘ - cykl spotkań artystyczno-kompozycyjnych.

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na niecodzienne i nietypowe warsztaty fotograficzne: SPACERKIEM PRZEZ FOTOGRAFIĘ - cykl spotkań artystyczno-kompozycyjnych.


Warsztaty są skierowane do osób, które już doświadczają fotografowania i chciałyby poszerzyć swój język estetycznego i artystycznego wyrazu i zbliżyć się tym samym do umierającego powoli human­izmu. Będą to próby nauki szerokiego rozumienia fotografii, czyli jak filozofować przy pomocy aparatu fotograficznego. To sposób myślenia o nas samych i otaczającym nas świecie jest niezwykle ważny w fotografii. Najważniejsze jest to, co kryje się za zdjęciem a nie jego “płaska” powierzchnia. O co w tym wszystkim chodzi? Na te i inne pytania poparte wizualizacją i bogatą ikonografią, będziemy odpowiadać na warsztatach w DK Chwałowice. Bo będą to zajęcia na temat znaczenia wrażeń zmysłowych w fotografii, często z naciskiem na uczucia.


Artur Rychlicki jest krakowskim fotografem, studiował filozofię, swoje prace wystawiał w Polsce, Wielkiej Brytanii, Danii, prowadził tam również warsztaty fotograficzne. Współpracował w projektach artystycznych m.in. z Richardem Demarco oraz Andrea Cusumano. Specjalizuje się w fotografii analogowej (techniki srebrowe) oraz technikach szlachetnych (m.in. guma chromianowa). Na zajęciach warsztatowych prowadzi również wykłady z historii fotografii, sztuki oraz z zagadnień związanych z estetyką. Od dziecka związany ze sztuką i osobą Tadeusza Kantora (jest synem aktorów od lat współpracujących i związanych z teatrem "Cricot 2"). Autor znaczących wystaw m.in. wystawy pt. „Podróżni”, która stanowi ogólną refleksję na temat drogi każdego człowieka, poszukiwania i spotykania innych osób.

 

Spotkania poprowadzi Artur Rychlicki - fotograf, pedagog, filozof, twórca autorskich warsztatów fotografii www.warsztaty-fotograficzne.org.

 


Cena warsztatu - to jedyne 20 zł. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń!
Zgłoszenia udziału proszę wysyłać na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .
Szczegółowych informacji udziela Krzysztof Łapka - tel. 513064196 , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .


Spotkanie I - "Sztuka fotografii - wewnętrzny obraz fotografa".
Sobota 11 października 2014 r. - początek o godz. 10.00

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
www.dkchwalowice.pl
Rybnik ul. 1 Maja 91B, tel. 32 4216222

 

Źródło: Materiały prasowe organizatora


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Lustro w fotografii …

Czym jest lustro? Odpowiedź na to banalne pytanie, dotyczące istoty...

Aktualizacja oprogra…

Firma Nikon poinformowała o wprowadzeniu aktualizacja oprogramowania typu L adaptera...

Nikon Polska rozpocz…

Firma Nikon Polska rozpoczęła kolejną edycję zimowej akcji „JESTEM NA...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Marta Zielińska

"Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata."   ...

Małgorzata Wądołowska - Buzek

Małgorzata Wądołowska - Buzek

"I tak, dzięki mojej córce, rozpoczęła się moja przygoda z fotografią."      

Marcin Pycha

Marcin Pycha

"Fotografia interesowała mnie odkąd pamiętam i pomimo wielu innych zainteresowań zawsze towarzyszy...

Reklamy Google