Warsztaty

SPACERKIEM PRZEZ FOTOGRAFIĘ - cykl spotkań artystyczno-kompozycyjnych.

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na niecodzienne i nietypowe warsztaty fotograficzne: SPACERKIEM PRZEZ FOTOGRAFIĘ - cykl spotkań artystyczno-kompozycyjnych.


Warsztaty są skierowane do osób, które już doświadczają fotografowania i chciałyby poszerzyć swój język estetycznego i artystycznego wyrazu i zbliżyć się tym samym do umierającego powoli human­izmu. Będą to próby nauki szerokiego rozumienia fotografii, czyli jak filozofować przy pomocy aparatu fotograficznego. To sposób myślenia o nas samych i otaczającym nas świecie jest niezwykle ważny w fotografii. Najważniejsze jest to, co kryje się za zdjęciem a nie jego “płaska” powierzchnia. O co w tym wszystkim chodzi? Na te i inne pytania poparte wizualizacją i bogatą ikonografią, będziemy odpowiadać na warsztatach w DK Chwałowice. Bo będą to zajęcia na temat znaczenia wrażeń zmysłowych w fotografii, często z naciskiem na uczucia.


Artur Rychlicki jest krakowskim fotografem, studiował filozofię, swoje prace wystawiał w Polsce, Wielkiej Brytanii, Danii, prowadził tam również warsztaty fotograficzne. Współpracował w projektach artystycznych m.in. z Richardem Demarco oraz Andrea Cusumano. Specjalizuje się w fotografii analogowej (techniki srebrowe) oraz technikach szlachetnych (m.in. guma chromianowa). Na zajęciach warsztatowych prowadzi również wykłady z historii fotografii, sztuki oraz z zagadnień związanych z estetyką. Od dziecka związany ze sztuką i osobą Tadeusza Kantora (jest synem aktorów od lat współpracujących i związanych z teatrem "Cricot 2"). Autor znaczących wystaw m.in. wystawy pt. „Podróżni”, która stanowi ogólną refleksję na temat drogi każdego człowieka, poszukiwania i spotykania innych osób.

 

Spotkania poprowadzi Artur Rychlicki - fotograf, pedagog, filozof, twórca autorskich warsztatów fotografii www.warsztaty-fotograficzne.org.

 


Cena warsztatu - to jedyne 20 zł. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń!
Zgłoszenia udziału proszę wysyłać na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .
Szczegółowych informacji udziela Krzysztof Łapka - tel. 513064196 , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .


Spotkanie I - "Sztuka fotografii - wewnętrzny obraz fotografa".
Sobota 11 października 2014 r. - początek o godz. 10.00

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
www.dkchwalowice.pl
Rybnik ul. 1 Maja 91B, tel. 32 4216222

 

Źródło: Materiały prasowe organizatora


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

!ART COME OUT! – Spo…

FotoBzik wraz z Małopolskim Ogrodem Sztuki oraz Pauza in Garden...

X-Pro 1 i X-M1 dostę…

Firma Fujifilm przygotowała nową promocję na dwa modele swoich aparatów...

Wystawa Piotra Sawic…

"Wszystko, co wydarzyło się na przestrzeni czterdziestu lat mojej pracy...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Asia Kasina

Asia Kasina

"Przechodziłam zabawę w ciemni, rozrabianie chemikaliów, maczanie łapek w utrwalaczu itp. i tego mi ...

Andrzej Wojciech Dworaczek

Andrzej Wojciech Dworaczek

"To doświadczenie pokazało mi jak niewiele jeszcze potrafię i że w fotografia to dziedzina, w której...

Reklamy Google