Warsztaty

Druga edycja spotkań „Wszyscy jesteśmy fotografami“ w Warszawie

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Wszyscy jesteśmy fotografami – to cykl spotkań skierowany do miłośników fotografii. Został pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego opracowany przez artystów, kuratorów, dziennikarzy, animatorów kultury, historyków sztuki.

 

 

Dzięki nim dowiecie się, m.in. jak świadomie czytać zdjęcia, czym się różni fotografia od fotki, fotoreportaż od dokumentu, dobry portret od złego, jak można znaleźć siebie dzięki sztuce i czy dobrą fotografię można zrobić każdym aparatem. Cykl jest zachętą do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotografii. Każde spotkanie podsumowuje dyskusja z udziałem publiczności.
W pierwszej edycji Wszyscy jesteśmy fotografami, która odbyła się wiosną 2014 roku, spotkania poprowadzili wybitni specjaliści, praktycy i teoretycy zajmujący się fotografią: Karolina Breguła, Paweł Szypulski, Bownik, Agnieszka Pajączkowska, Katarzyna Sagatowska, Joanna Kinowska. Spotkania zgromadziły w sumie ponad 1000 uczestników, a wydarzenie było pozytywnie komentowane w mediach tradycyjnych i społecznościowych.

 

Organizatorzy tym razem zapraszają na drugą edycję cyklu Wszyscy jesteśmy fotografami. Tematyka spotkań krąży wokół pojęcia IDENTYFIKACJA. Hasło to jest także motywem przewodnim festiwalu Warsaw Photo Days, organizowanego przez Okręg Warszawski ZPAF, w ramach którego odbędą się dwa spotkania.
Jesienno-zimowa edycja Wszyscy jesteśmy fotografami skupia sześć niezwykle interesujących i głośnych nazwisk ze świata fotografii. To wybitni teoretycy i praktycy, którzy opowiedzą, m.in. o portrecie w fotografii, podróżach w czasie, przestrzeni i emocjach, definicyjnych pułapkach, roli ciała w fotografii, osobistych projektach fotograficznych, czy wreszcie o fotodziennikach.

 

 

barStudio w Teatrze Studio, Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, Warszawa.

Druga edycja spotkań w każdą środę od 15 października do 3 grudnia 2014r.

Więcej informacji na stronie.

 

 

Źródło: Materiały prasowe ZPAF


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Przegrzewający się N…

Firma Nikon poinformowała o problemie z aparatem Nikon COOLPIX L25....

Samyang sponsorem wy…

Samyang Polska ma ogromną przyjemność poinformować, że został sponsorem tytularnym...

Nowe Lampy marki Bro…

Na tegoroczny targach Photokina 2014 w Kolonii zostaną zaprezentowane nowe...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Reklamy Google