Warsztaty

Warsztaty fotograficzne w Kopalni Soli w Bochni

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Tokina zaprasza 13 grudnia na niezwykłą wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Niezwykłą, bo z aparatem fotograficznym, obiektywami Tokina, statywami Triopo i systemem oświetlenia Genesis Reporter. Po wiosennych i letnich fotograficznych zmaganiach na łonie natury i w przestrzeniach miejskich, tym razem spotkamy się pod ziemią, gdzie nie dosięgnie nas jesienna zawierucha.


Podziemna ekspozycja multimedialna to unikatowa w skali światowej prezentacja historii kopalni, rozwoju technik wydobycia oraz tradycji handlu solą. Ekspozycja składa się z multimedialnych stanowisk wyposażonych w holoekrany oraz multimedialne manekiny. Odwiedzający kopalnię odbywają niezwykłą podróż w czasie, od Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi, przez wszystkie epoki, do czasów współczesnych. W towarzystwie między innymi ducha cysterskiego mnicha, polskich królów, genueńskich kupców, goście kopalni poznają pracę górników, niebezpieczeństwa i żywioły, z jakimi zmagali się kiedyś robotnicy pod ziemią.

Warsztaty rozpoczną się wprowadzeniem teoretycznym. Adam Śmiałek opowie o tajnikach kreacji światłem w warunkach jego pełnej kontroli. Zdobytą wiedzę uczestnicy wykorzystają podczas podziemnych zdjęć. Organizator oddaje do dyspozycji uczestników obiektywy marki Tokina i system oświetlenia Genesis Reporter. Dodatkowo każdy będzie mógł skorzystać ze statywów Triopo, które z pewnością przydadzą się podczas zmagań z długimi czasami naświetlania.

Dlaczego kopalnia soli?

Niewiele jest okazji, by w pełni kontrolować światło. Takie warunki stwarzają korytarze kopalni – w doskonałej ciemności można w sposób niczym niezakłócony kreować obraz. Wdzięcznym obiektem do fotografowania są zróżnicowane formy i kolory kryształów soli – od transparentnych, bezbarwnych, przez zanieczyszczone minerałami o różnych barwach, po nieregularne wykwity przypominające śnieg. Efekty będą zależne od odpowiedniego operowania światłem.

Odwiedzimy najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska bocheńskiej kopalni, trasa wiedzie przez sieć komór i korytarzy o unikatowych kształtach i budowie geologicznej. Swoistą atrakcją trasy turystycznej są komory z zamontowanymi kieratami transportowymi, stajnia w komorze Mysiur i kaplica Świętej Kingi.

Dla kogo organizowany jest plener?

Zapraszamy kreatywnych fotografów na każdym poziomie zaawansowania. Warsztaty są doskonałą okazją do poznania sztuki malowania światłem i tworzenia wyjątkowych prac. Zajęcia pozwolą też nauczyć się innego spojrzenia na miejsca, w których brak doskonałych warunków oświetleniowych a mrok jest zaletą.

Mile widziani są też entuzjaści fotografii gotowi podjąć nietypowe wyzwania, jakie stwarza tajemnicza scenografia kopalni soli. Ta wyprawa to nie tylko przygoda z fotografią, ale także spotkanie z dziejami Polski.

 

 

Źródło: Tokina

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wystawa fotografii Z…

Wystawa fotograficzna pt. „La Petite France – Strasbourg” została zrealizowana w 2006...

Projekt Przetwórnia.…

Stowarzyszenie Fotograficzne FotoBzik wraz z Małopolskim Ogrodem Sztuki, Galerią Pauza...

Wystawa prac dyplomo…

3 lipca br. o godz. 19.00 w warszawskiej Galerii Limited...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Marta Zielińska

"Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata."   ...

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Reklamy Google