Warsztaty

Warsztaty fotograficzne w Kopalni Soli w Bochni

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Tokina zaprasza 13 grudnia na niezwykłą wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Niezwykłą, bo z aparatem fotograficznym, obiektywami Tokina, statywami Triopo i systemem oświetlenia Genesis Reporter. Po wiosennych i letnich fotograficznych zmaganiach na łonie natury i w przestrzeniach miejskich, tym razem spotkamy się pod ziemią, gdzie nie dosięgnie nas jesienna zawierucha.


Podziemna ekspozycja multimedialna to unikatowa w skali światowej prezentacja historii kopalni, rozwoju technik wydobycia oraz tradycji handlu solą. Ekspozycja składa się z multimedialnych stanowisk wyposażonych w holoekrany oraz multimedialne manekiny. Odwiedzający kopalnię odbywają niezwykłą podróż w czasie, od Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi, przez wszystkie epoki, do czasów współczesnych. W towarzystwie między innymi ducha cysterskiego mnicha, polskich królów, genueńskich kupców, goście kopalni poznają pracę górników, niebezpieczeństwa i żywioły, z jakimi zmagali się kiedyś robotnicy pod ziemią.

Warsztaty rozpoczną się wprowadzeniem teoretycznym. Adam Śmiałek opowie o tajnikach kreacji światłem w warunkach jego pełnej kontroli. Zdobytą wiedzę uczestnicy wykorzystają podczas podziemnych zdjęć. Organizator oddaje do dyspozycji uczestników obiektywy marki Tokina i system oświetlenia Genesis Reporter. Dodatkowo każdy będzie mógł skorzystać ze statywów Triopo, które z pewnością przydadzą się podczas zmagań z długimi czasami naświetlania.

Dlaczego kopalnia soli?

Niewiele jest okazji, by w pełni kontrolować światło. Takie warunki stwarzają korytarze kopalni – w doskonałej ciemności można w sposób niczym niezakłócony kreować obraz. Wdzięcznym obiektem do fotografowania są zróżnicowane formy i kolory kryształów soli – od transparentnych, bezbarwnych, przez zanieczyszczone minerałami o różnych barwach, po nieregularne wykwity przypominające śnieg. Efekty będą zależne od odpowiedniego operowania światłem.

Odwiedzimy najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska bocheńskiej kopalni, trasa wiedzie przez sieć komór i korytarzy o unikatowych kształtach i budowie geologicznej. Swoistą atrakcją trasy turystycznej są komory z zamontowanymi kieratami transportowymi, stajnia w komorze Mysiur i kaplica Świętej Kingi.

Dla kogo organizowany jest plener?

Zapraszamy kreatywnych fotografów na każdym poziomie zaawansowania. Warsztaty są doskonałą okazją do poznania sztuki malowania światłem i tworzenia wyjątkowych prac. Zajęcia pozwolą też nauczyć się innego spojrzenia na miejsca, w których brak doskonałych warunków oświetleniowych a mrok jest zaletą.

Mile widziani są też entuzjaści fotografii gotowi podjąć nietypowe wyzwania, jakie stwarza tajemnicza scenografia kopalni soli. Ta wyprawa to nie tylko przygoda z fotografią, ale także spotkanie z dziejami Polski.

 

 

Źródło: Tokina

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Plener fotograficzn…

Wszystkich miłośników fotografii zapraszamy na plener fotograficzny, organizowany przez portal...

XP200 - nowy, odporn…

Aparat FinePix XP200, bazując na sukcesach poprzednich modeli FUJIFILM XP,...

Czwarty Wymiar Fotog…

Bałucki Ośrodek Kultury od kilku lat jest organizatorem cyklu warsztatów...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Asia Kasina

Asia Kasina

"Przechodziłam zabawę w ciemni, rozrabianie chemikaliów, maczanie łapek w utrwalaczu itp. i tego mi ...

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Reklamy Google