Warsztaty

II edycja warsztatów fotograficznych w Kopalni Soli w Bochni

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Tokina zaprasza na II edycję podziemnego pleneru fotograficznego w Kopalni Soli w Bochni


Dystrybutor marki Tokina zaprasza na II edycję niezwykłej wycieczki do Kopalni Soli w Bochni. Niezwykłej, bo z aparatem fotograficznym, obiektywami Tokina oraz systemem oświetlenia Genesis Reporter.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie poprzednią edycją warsztatów, marka Tokina postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich fanów i 28 lutego zaprasza na wyjątkowy plener. Jak podczas poprzedniej edycji, liczba miejsc jest mocno ograniczona.

Podziemna ekspozycja multimedialna to unikatowa w skali światowej prezentacja historii kopalni, rozwoju technik wydobycia oraz tradycji handlu solą. Ekspozycja składa się z multimedialnych stanowisk wyposażonych w holoekrany oraz multimedialne manekiny.

 Odwiedzający kopalnię odbywają niezwykłą podróż w czasie, od Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi, przez wszystkie epoki, do czasów współczesnych. W towarzystwie między innymi ducha cysterskiego mnicha, polskich królów, genueńskich kupców, goście kopalni poznają pracę górników, niebezpieczeństwa i żywioły, z jakimi zmagali się kiedyś robotnicy pod ziemią.
Warsztaty rozpoczną się wprowadzeniem teoretycznym. Adam Śmiałek opowie o tajnikach kreacji światłem w warunkach jego pełnej kontroli. Zdobytą wiedzę uczestnicy wykorzystają
podczas podziemnych zdjęć. Organizator oddaje do dyspozycji uczestników obiektywy marki Tokina i system oświetlenia Genesis Reporter.

Dlaczego kopalnia soli?
Niewiele jest okazji, by w pełni kontrolować światło. Takie warunki stwarzają korytarze kopalni – w doskonałej ciemności można w sposób niczym niezakłócony kreować obraz.
Wdzięcznym obiektem do fotografowania są zróżnicowane formy i kolory kryształów soli – od transparentnych, bezbarwnych, przez zanieczyszczone minerałami o różnych barwach, po
nieregularne wykwity przypominające śnieg. Efekty będą zależne od odpowiedniego operowania światłem.
Odwiedzimy najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska bocheńskiej kopalni, trasa wiedzie przez sieć komór i korytarzy o unikatowych kształtach i budowie geologicznej. Swoistą atrakcją
trasy turystycznej są komory z zamontowanymi kieratami transportowymi, stajnia w komorze Mysiur i kaplica Świętej Kingi.

Dla kogo organizowany jest plener?
Zapraszamy kreatywnych fotografów na każdym poziomie zaawansowania. Warsztaty są doskonałą okazją do poznania sztuki malowania światłem i tworzenia wyjątkowych prac.
Zajęcia pozwolą też nauczyć się innego spojrzenia na miejsca, w których brak doskonałych warunków oświetleniowych a mrok jest zaletą.
Mile widziani są też entuzjaści fotografii gotowi podjąć nietypowe wyzwania, jakie stwarza tajemnicza scenografia kopalni soli. Ta wyprawa to nie tylko przygoda z fotografią, ale także
spotkanie z dziejami Polski.

Koszt:
Koszt warsztatów wynosi 140zł od osoby (przejazd, zwiedzanie z fotografowaniem, zajęcia z prowadzącymi, konsultacje podczas pleneru, obiad i ubezpieczenie).

Bezpłatne: wypożyczenie obiektywów Tokina oraz sprzętu Genesis Reporter.
Szczegóły programu dostępne są na stronie polskiego dystrybutora marki Tokina:
http://goo.gl/JzqUFU

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , 531 099 804.
Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń!

Źródło: Materiały prasowe organizatora


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Irena Nawrot z Rosar…

W Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej będzie można oglądać wystawę...

Aktualizacja oprogra…

Firma nikon udostępniła w dniu dzisiejszym najnowszą wersję programu ViewNX...

IX Międzynarodowy Fe…

Związek Polskich Fotografów Przyrody, we współpracy z Kampinoskim Parkiem Narodowym,...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Marcin Pycha

Marcin Pycha

"Fotografia interesowała mnie odkąd pamiętam i pomimo wielu innych zainteresowań zawsze towarzyszy...

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Reklamy Google