Warsztaty

II edycja warsztatów fotograficznych w Kopalni Soli w Bochni

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Tokina zaprasza na II edycję podziemnego pleneru fotograficznego w Kopalni Soli w Bochni


Dystrybutor marki Tokina zaprasza na II edycję niezwykłej wycieczki do Kopalni Soli w Bochni. Niezwykłej, bo z aparatem fotograficznym, obiektywami Tokina oraz systemem oświetlenia Genesis Reporter.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie poprzednią edycją warsztatów, marka Tokina postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich fanów i 28 lutego zaprasza na wyjątkowy plener. Jak podczas poprzedniej edycji, liczba miejsc jest mocno ograniczona.

Podziemna ekspozycja multimedialna to unikatowa w skali światowej prezentacja historii kopalni, rozwoju technik wydobycia oraz tradycji handlu solą. Ekspozycja składa się z multimedialnych stanowisk wyposażonych w holoekrany oraz multimedialne manekiny.

 Odwiedzający kopalnię odbywają niezwykłą podróż w czasie, od Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi, przez wszystkie epoki, do czasów współczesnych. W towarzystwie między innymi ducha cysterskiego mnicha, polskich królów, genueńskich kupców, goście kopalni poznają pracę górników, niebezpieczeństwa i żywioły, z jakimi zmagali się kiedyś robotnicy pod ziemią.
Warsztaty rozpoczną się wprowadzeniem teoretycznym. Adam Śmiałek opowie o tajnikach kreacji światłem w warunkach jego pełnej kontroli. Zdobytą wiedzę uczestnicy wykorzystają
podczas podziemnych zdjęć. Organizator oddaje do dyspozycji uczestników obiektywy marki Tokina i system oświetlenia Genesis Reporter.

Dlaczego kopalnia soli?
Niewiele jest okazji, by w pełni kontrolować światło. Takie warunki stwarzają korytarze kopalni – w doskonałej ciemności można w sposób niczym niezakłócony kreować obraz.
Wdzięcznym obiektem do fotografowania są zróżnicowane formy i kolory kryształów soli – od transparentnych, bezbarwnych, przez zanieczyszczone minerałami o różnych barwach, po
nieregularne wykwity przypominające śnieg. Efekty będą zależne od odpowiedniego operowania światłem.
Odwiedzimy najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska bocheńskiej kopalni, trasa wiedzie przez sieć komór i korytarzy o unikatowych kształtach i budowie geologicznej. Swoistą atrakcją
trasy turystycznej są komory z zamontowanymi kieratami transportowymi, stajnia w komorze Mysiur i kaplica Świętej Kingi.

Dla kogo organizowany jest plener?
Zapraszamy kreatywnych fotografów na każdym poziomie zaawansowania. Warsztaty są doskonałą okazją do poznania sztuki malowania światłem i tworzenia wyjątkowych prac.
Zajęcia pozwolą też nauczyć się innego spojrzenia na miejsca, w których brak doskonałych warunków oświetleniowych a mrok jest zaletą.
Mile widziani są też entuzjaści fotografii gotowi podjąć nietypowe wyzwania, jakie stwarza tajemnicza scenografia kopalni soli. Ta wyprawa to nie tylko przygoda z fotografią, ale także
spotkanie z dziejami Polski.

Koszt:
Koszt warsztatów wynosi 140zł od osoby (przejazd, zwiedzanie z fotografowaniem, zajęcia z prowadzącymi, konsultacje podczas pleneru, obiad i ubezpieczenie).

Bezpłatne: wypożyczenie obiektywów Tokina oraz sprzętu Genesis Reporter.
Szczegóły programu dostępne są na stronie polskiego dystrybutora marki Tokina:
http://goo.gl/JzqUFU

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , 531 099 804.
Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń!

Źródło: Materiały prasowe organizatora


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wprowadzenie apartu …

Firma FUJIFILM poinformowała o wprowadzeniu na rynek swojego czwartego aparatu...

Wystawa - Plenery An…

Od ponad dwóch lat, kilka razy w roku, grupa twórców...

Zapowiedź aktualizac…

Firma FUJIFILM poinformowała, że 19 grudnia  udostępniona zostanie aktualizacja oprogramowania...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Reklamy Google