Warsztaty

Warsztaty fotografii portretowej w katowickiej galerii BWA

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach zaprasza na organizowane warsztaty fotografii portretowej z wykorzystaniem reporterskich lamp błyskowych w ramach edukacyjnego panelu dla miłośników fotografii - Psrtykowisko.

Fotografia portretowa bardzo często jest utożsamiana z profesjonalnym studiem fotograficznym, natomiast prawie każdy adept fotografii na początku próbuje swoich sił z modelem w świetle i warunkach zastanych. Fotograficzne aspiracje jednak rosną i przychodzi moment, w którym chciałoby się zastosować bardziej profesjonalne oświetlenie, wykreować portret według własnej wizji, osiągnąć perfekcję w jego wykonaniu. Na tym etapie często pojawia się problem jak ogarnąć ogrom wiedzy związany z profesjonalnym oświetleniem szczególnie bez praktycznego doświadczenia. Podczas warsztatów odczarujemy tajniki wiedzy fotografii studyjnej, nauczymy jak posługiwać się sprzętem zarówno w wynajętym studiu fotograficznym, ale przede wszystkim jak wykorzystać lampy, które już posiadamy. Przy użyciu reporterskich lamp błyskowych można stworzyć fantastyczne efekty oświetleniowe i tą właśnie umiejętność chcemy przekazać na kursie. Ponadto do dyspozycji uczestników będą profesjonalne akcesoria oświetleniowe — tak aby w praktyce nauczyć się nimi posługiwać i samemu ocenić co samemu można zakupić.

Prowadzenie:
Jeremi Astaszow — Fotograf i grafik. Od roku 2008 r. prowadzi autorskie warsztaty fotograficzne poruszające szerokie spektrum tematów. Swoją pracę zawodową zaczynał w dziale foto katowickiej Gazety Wyborczej, na co dzień najczęściej zajmuje się fotografią reportażową i sceniczną, realizuje również niezależne projekty fotograficzne. Współpracuje z  wieloma instytucjami, firmami i klientami indywidualnymi wykonując zdjęcia i projekty graficzne, m.in. dla: Teatru Korez, Biura Prasowego Wojewody Śląskiego, pracuje przy Katowickim Karnawale Komedii i Letnim Ogrodzie Teatralnym.
Jarosław Lasota — Fotograf studyjny, wykładowca. Absolutny profesjonalista, dzięki któremu poznacie najgłębsze tajniki sprzętu studyjnego i pracy w studiu fotograficznym, a także pracy z modelem. Artysta zajmujący się fotografią od połowy lat dziewięćdziesiątych. Obecnie specjalizuje się w  zdjęciach portretowych i fotografii reklamowej. Współpracuje z kilkoma wydawnictwami w regionie. Dodatkowo spełnia się jako nauczyciel fotografii.

Termin: 10 i 11 sierpnia 2013 r., godz. 10.00
Spotkania odbędą się w Galerii BWA.

Cena: 300 zł

Zapisy:
tel. +48 (32) 259 90 40 wewn. 13
lub Aneta Zasucha: 510 853 090
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji o warsztatach na stronie galerii.

Źródło: materiały prasowe Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Kup aparat Olympus O…

Każdy kto zakupi w wybranych sklepach aparat Olympus OM-D ma...

Tamrac Mirage 4: kom…

Tamrac producent toreb i akcesoriów do fotografii zaprezentował kompaktowy plecak...

Wystawa "Amator…

Zamknięta w sobie, ekscentryczna, dziwna, specyficzna. Tak mówią o Vivian...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Asia Kasina

Asia Kasina

"Przechodziłam zabawę w ciemni, rozrabianie chemikaliów, maczanie łapek w utrwalaczu itp. i tego mi ...

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Krzysiek Krawczyk

Krzysiek Krawczyk

"Wciąż jeszcze 2 lustrzanki, ale ponieważ polubiłem też "lekkość" X-ów to coraz częściej towarzyszą ...

Reklamy Google