Warsztaty

Warsztaty fotografii architektury w Katowicach

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach zaprasza na kolejne warsztaty. Tym razem z udziałem Filipa Springera i Marka Woźniczki, którzy podczas projektu „Źle Urodzone” opowiedzą jak fotografować architekturę modernistyczną.

Autorzy projektu „Źle Urodzone” zapraszają na jedyne w swoim rodzaju dwudniowe warsztaty z fotografii architektury modernistycznej. Architekt Marek Woźniczka opowie o podstawowych cechach modernizmu oraz o tym, jak należy patrzeć na architekturę, by odkryć jej wartość. Fotograf i reporter Filip Springer zaś wprowadzi uczestników w arkana fotografowania budynków i kontekstu w jakim się one znalazły. Opowie też o poszukiwaniu własnego języka w fotografii architektury, subiektywnym opowiadaniu aparatem o budynkach i przestrzeni między nimi. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich fotografujących, którzy chcieliby wyjść poza klasyczną fotografię architektury.
W programie warsztatów przewidziano zajęcia praktyczne w plenerze oraz omówienie prac — spotkanie w Galerii BWA.


Filip Springer — Ukończył archeologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, reporter i fotograf. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych w Poznaniu, Katowicach, Gliwicach, Gdyni, Jeleniej Górze i Łodzi. Publikuje w prasie ogólnopolskiej, regularnie współpracuje z Tygodnikiem Polityka. Jego książka reporterska „Miedzianka. Historia znikania” (wyd. Czarne, 2011) znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike, finale Nagrody Literackiej Gdynia i finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Była także nominowana do Nagrody za Książkę Historyczną Roku, Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus i Nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców Prasy. W 2012 r. ukazała się jego druga książka „Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u” (wyd. Karakter, 2012). W maju 2013 r. ukazał się reportaż biograficzny „Zaczyn”, poświęcony życiu Zofii i Oskara Hansenów. Współpracował z PWSTiF w Łodzi, Amnesty International Polska, Greenpeace Polska, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, fundacją Imago Mundi, Biurem Europejskiej Stolicy Kultury Katowice 2016. Wykładał na Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, obecnie współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie. Był stypendystą Marszałka Województwa Wielkopolskiego (2010), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010), Narodowego Centrum Kultury (2012). Mieszka i pracuje w Warszawie.

Marek Woźniczka — architekt, grafik. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.
Prowadzi własną pracownię SensForm. Projektuje domy, wnętrza, budynki użyteczności publicznej. Zaprojektował m.in. ideową koncepcję odpornego na lawiny Schroniska pod Rysami. Projekt zwyciężył w konkursie Architektura Betonowa 2009. Wspólnie z Filipem Springerem stworzył projekt „Źle Urodzone” prezentujący najciekawsze polskie realizacje powojennego modernizmu.

Koszt: 250 zł

Terminy:
23.11.2013 r., godz. 10.00—14.00
24.11.2013 r., godz. 10.00—14.00

Zapisy:
tel. +48 (32) 259 90 40 wewn. 13
lub Aneta Zasucha: 510 853 090
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Liczba miejsc ograniczona.

Żródło: Materiały Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach


Komentarze  

 
0 #2 x 2013-11-13 14:02
Na ostatnim zdjeciu jest nieczynne kino "Kosmos" w Szczecinie
Cytuj
 
 
0 #1 Józef K 2013-11-13 13:26
To coś dla fotograf 1234 :-) .
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Nowe aparaty Nikon C…

Nikon prezentuje dwa nowe aparaty kompaktowe z serii COOLPIX o smukłym,...

Prawa autorskie, a p…

Twórcy programu Fotoprawo prezentują dane o podpisywaniu zdjęć w polskich...

Uliczna moda z Alexe…

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawym artykułem oraz zdjęciami z...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Marcin Pycha

Marcin Pycha

"Fotografia interesowała mnie odkąd pamiętam i pomimo wielu innych zainteresowań zawsze towarzyszy...

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Reklamy Google