Warsztaty

Zimowe warsztaty fotograficzne na końcu świata

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Po raz kolejny informujemy o wyjątkowych warsztatach fotograficznych organizowanych w ramach projektu fotowarsztaty.com. Tym razem organizatorzy zabiorą uczestników w magiczne, zimowe Góry Stołowe. Labirynt skalny na Szczelińcu zimą, to jedyny w swoim rodzaju, bajkowy klimat oszronionych i zasypanych śniegiem skał, wędrówka przez niego dostarcza naprawdę niezapomnianych przeżyć, o wiele większych niż latem.


Plenery zorganizowane są w najciekawszych miejscach Parku Narodowego Gór Stołowych, m.in. na Szczelińcu -  w miejscu, do którego nie dochodzi żadna droga i nie może dojechać żaden pojazd. Fantazyjne kształty skał, olbrzymie urwiska, magiczne kamienie. Parku Narodowego Gór Stołowych należy do jednego z najpiękniejszych i najspokojniejszych miejsc jakie nieczęsto udaje się znaleźć. Organizatorzy zabiorą też uczestników warsztatów do maleńkiej miejscowości Pasterka. To miejscowość, gdzie droga się kończy, a granica z Czechami jest od północy, zachodu i wschodu.

Weekendowe warsztaty rozpoczyna wykład poświęcony fotografii. W sobotę wyjście na wschód słońca na Szczelińcu (dla zainteresowanych); między śniadaniem a obiadem plenerowa wycieczka fotograficzna. Popołudniowo-wieczorna część programu to wizyta przy najciekawszych obiektach fotograficznych w okolicy, zachód słońca, fotografia nocna, a po powrocie do Szczelinki, wizyta w saunie zewnętrznej i balii i/lub pokaz filmu. Możliwe ognisko i/lub oglądanie i dyskusja nad zdjęciami wykonanymi w ciągu dnia. Niedzielny, przedpołudniowy blok zajęć podzielony na dwie części: wyjście plenerowe w najbliższe okolice oraz wykład podsumowujący warsztaty.

Bazą fotowarsztatów w Pasterce jest Dom Wypoczynkowy Szczelinka - miejsce, które już przed wojną przyjmowało turystów. Po wojnie, prężnie rozwijająca się w latach siedemdziesiątych turystyka sprawiła, iż został on jak na tamte czasy nowocześnie zmodernizowany i odnowiony i stanowił perełkę tego regionu. Dziś, również odremontowany, świeci nowym blaskiem.

Warsztaty fotograficzne w ramach projektu fotowarsztaty.com już od ponad czterech lat wpisują się w kalendarz imprez fotograficznych w Polsce, w tym czasie, w ramach spotkań z fotografią odbyło się blisko 50 edycji zajęć, w których udział wzięło ponad 600 osób.

Cena zajęć wynosi tylko 349 zł / osoba (zawiera również noclegi i wyżywienie a także atrakcje dodatkowe, jak np. wizyta w saunie zewnętrznej i balii).


Rezerwacja miejsc:
Dom Wypoczynkowy Szczelinka - www.szczelinka.pl
Pasterka 6, 57-350 Kudowa Zdrój
tel: 74 662 91 29
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.Wszelkie dodatkowe informacje na temat tej edycji warsztatów oraz projekcie warsztatów fotograficznych, do przeczytania na stronie: www.fotowarsztaty.com.

Źródło: Materiały prasowe projektu Fotowarsztaty.com


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

X-Pro 1 i X-M1 dostę…

Firma Fujifilm przygotowała nową promocję na dwa modele swoich aparatów...

TIFF Festival - Real…

Z powodu sporego zainteresowania projektami TIFF Festival || Real Fake...

Konstruktor jako pie…

Zastanawialiście się kiedyś co dzieje się w środku waszych aparatów...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Marta Zielińska

"Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata."   ...

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Andrzej Wojciech Dworaczek

Andrzej Wojciech Dworaczek

"To doświadczenie pokazało mi jak niewiele jeszcze potrafię i że w fotografia to dziedzina, w której...

Reklamy Google