Warsztaty

Nowe edycje warsztatów fotograficznych: Pieniny i Twierdza Przemyśl

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Malownicze Małe Pieniny, magiczny Wąwóz Homole, niepowtarzalny wschód słońca na Sokolicy, atrakcyjny spływ Dunajcem... jak również słynne i wciąż tajemnicze przemyskie forty - potężny zespół obiektów obronnych, trzecia co do wielkości twierdza Europy – to nowe miejsca plenerów dostępnych w ramach cyklicznych edycji warsztatów fotograficznych projektu fotowarsztaty.com.


Spotkanie w Pieninach zostało zaplanowane na weekend 4-6 kwietnia. Weekendowe fotowarsztaty rozpocznie (w piątek) kolacja oraz wykład, na którym poruszone zostaną najważniejsze zagadnienia teoretyczne. Sobotni plener to wyprawa przez Wąwóz Homole ku sercu Małych Pienin, niezwykle malowniczej grupy górskiej, słynącej z dalekich widoków, wypasu owiec oraz fantazyjnych form skalnych. Niedzielny blok zajęć to wyjście na wschód słońca w najbardziej magiczne miejsce Pienin, na Sokolicę, przejście do Sromowców - Kątów, skąd rozpoczniemy spływ Dunajcem, jedną z największych atrakcji turystycznych Europy. Jednocześnie to najlepszy sposób na zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego. Płynąc na flisackiej tratwie podziwiamy zapierające dech w piersiach widoki a flisacy barwnie opowiadają o Pieninach.


Natomiast ostatni weekend marca, czyli 28-30 III uczestnicy będą uwieczniać na zdjęciach niepowtarzalny świat cesarza Franciszka Józefa oraz Królestwa Galicji i Lodomerii! Eksplorować będą słynne i wciąż tajemnicze przemyskie forty - potężny zespół obiektów obronnych, trzecią co do wielkości twierdzę Europy. Dostępne będą również radzieckie schrony bojowe na Linii Mołotowa oraz najstarsze zabytki Przemyśla, malowniczo położone na wzgórzach okalających miasto. Weekendowe fotowarsztaty rozpoczyna obiadokolacja, wykład oraz jak zwykle wyczekiwana z niecierpliwością, degustacja karpackich nalewek. Drugiego dnia zaraz po śniadaniu jedziemy do Przemyśla, gdzie cały dzień uczestnicy spędzą na plenerach w fortach przemyskiej twierdzy, schronach bojowych Linii Mołotowa oraz na przemyskiej starówce. Wieczór zakończy ognisko oraz (gdy starczy czasu) pokaz filmu poświęconego fotografii. Trzeci, ostatni dzień zajęć, to wschód słońca na słynącym z dalekich widoków wzgórzu Koziniec nad Bóbrką oraz ćwiczenia rozmaitych technik fotograficznych na plenerach w najbliższej okolicy. Oczywiście nie obędzie się bez dyskusji o fotografii, oglądania i komentowania zdjęć oraz innych atrakcji.


Wszelkie szczegóły, program, cena oraz sposób rezerwacji do zobaczenia na stronie fotowarsztaty.com. Tam również bardzo obszerne galerie zdjęć oraz opinie uczestników poprzednich edycji fotowarsztatów

Warsztaty fotograficzne w ramach projektu fotowarsztaty.com już od ponad czterech lat wpisują się w kalendarz imprez fotograficznych w Polsce, w tym czasie, w ramach naszych spotkań z fotografią odbyło się blisko 50 edycji zajęć, w których udział wzięło ponad 600 osób.

Źródło: Materiały prasowe Fotowarsztaty.com


 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wystawa Wojciecha Wo…

Aby w pełni zrozumieć cykl prac Wojtka Woźniaka, trzeba najpierw...

Recsea prezentuje no…

Firma Recsea przygotowała podwodną obudowę RECSEA WHC-G1XMKII do zaprezentowanego w...

Zofia Chomętowska, M…

Wystawa „Między kadrami. Fotografie z lat 1925-1945” jest obszerną prezentacją...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Małgorzata Wądołowska - Buzek

Małgorzata Wądołowska - Buzek

"I tak, dzięki mojej córce, rozpoczęła się moja przygoda z fotografią."      

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Reklamy Google