Wystawy

Tomek Sikora w galerii One Of

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Collegium Artis, mecenas Galerii One Of, zaprasza na wystawę jednego zdjęcia Tomka Sikory, które artysta wybrał do majowej odsłony. Wystawa w galerii mieszczącej się w ulicznej witrynie Studia Pin-Up w Warszawie potrwa od 23 do 31 maja.

 

Tytułowa praca przedstawia Nowy Jork, najbardziej intrygujące miasto świata, w którym rzeczy niemożliwe stają się realne, a sukces znaczy więcej niż gdziekolwiek na Ziemi. Nowojorczycy kochają wolność, ich marzenia sięgają wyżej niż drapacze chmur. Nowy Jork żyje w umysłach ludzi, wykraczając poza fizyczne terytorium.

Zdjęcie pochodzi z końca XX wieku. Za każdym pobytem w tym mieście wjeżdżałem na punkt widokowy jednej z WTC, aby popatrzeć na dżunglę miejską. Myślałem wtedy, że NYC to miasto szalone, rozedrgane do granic wytrzymałości. Wystarczy chwila słabości, by wyssało z nas całą energię. A przecież jeszcze przed chwilą byliśmy na samym wierzchołku - mówi Tomek Sikora.

 Zdjęcie prezentowane w One Of to praca otwierająca wystawę FLOW NYC, czyli poetycko-fotograficzny kolaż autorstwa Renaty Plagi i Tomka Sikory. Wielkie formaty, niespotykane nośniki, fototapety czy świecące kasetony będzie można zobaczyć w Galerii Kuratorium (Sienna 43A, Warszawa), od 24 maja do 7 czerwca.

One Of jest galerią jednego zdjęcia. Jej nazwa odwołuje się do pomysłu, który wyróżnia One Of spośród innych warszawskich galerii. Raz w miesiącu w ulicznej witrynie prezentujemy tylko jedną pracę fotografa, a wybrane przez artystę zdjęcie, odsłonimy dopiero w dniu wernisażu. Mecenasem galerii jest Collegium Artis. Galeria wirtualna mieści się pod adresem www.oneof.pl.


Tomek Sikora SPACE, z cyklu FLOW 
oraz poezja Renaty Plagi

Termin: 23 - 31 maja 2014 r.

Galeria One Of
ul. Nowogrodzka 84/86
Warszawa

 

 

Źródło: www.oneof.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Obiektywy filmowe Sa…

Samyang informuje, że wprowadzone niedawno do sprzedaży obiektywy pełnoklatkowe z...

Fujifilm potrójnym z…

Powszechnie uznawane za najcenniejsze wyróżnienia w branży, przyznawane przez TIPA...

Nowe oprogramowanie …

Fujifilm udostępnia nowe oprogramowanie firmware dla trzech aparatów z serii...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Marcin Pycha

Marcin Pycha

"Fotografia interesowała mnie odkąd pamiętam i pomimo wielu innych zainteresowań zawsze towarzyszy...

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Reklamy Google