Wystawy

Tomek Sikora w galerii One Of

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Collegium Artis, mecenas Galerii One Of, zaprasza na wystawę jednego zdjęcia Tomka Sikory, które artysta wybrał do majowej odsłony. Wystawa w galerii mieszczącej się w ulicznej witrynie Studia Pin-Up w Warszawie potrwa od 23 do 31 maja.

 

Tytułowa praca przedstawia Nowy Jork, najbardziej intrygujące miasto świata, w którym rzeczy niemożliwe stają się realne, a sukces znaczy więcej niż gdziekolwiek na Ziemi. Nowojorczycy kochają wolność, ich marzenia sięgają wyżej niż drapacze chmur. Nowy Jork żyje w umysłach ludzi, wykraczając poza fizyczne terytorium.

Zdjęcie pochodzi z końca XX wieku. Za każdym pobytem w tym mieście wjeżdżałem na punkt widokowy jednej z WTC, aby popatrzeć na dżunglę miejską. Myślałem wtedy, że NYC to miasto szalone, rozedrgane do granic wytrzymałości. Wystarczy chwila słabości, by wyssało z nas całą energię. A przecież jeszcze przed chwilą byliśmy na samym wierzchołku - mówi Tomek Sikora.

 Zdjęcie prezentowane w One Of to praca otwierająca wystawę FLOW NYC, czyli poetycko-fotograficzny kolaż autorstwa Renaty Plagi i Tomka Sikory. Wielkie formaty, niespotykane nośniki, fototapety czy świecące kasetony będzie można zobaczyć w Galerii Kuratorium (Sienna 43A, Warszawa), od 24 maja do 7 czerwca.

One Of jest galerią jednego zdjęcia. Jej nazwa odwołuje się do pomysłu, który wyróżnia One Of spośród innych warszawskich galerii. Raz w miesiącu w ulicznej witrynie prezentujemy tylko jedną pracę fotografa, a wybrane przez artystę zdjęcie, odsłonimy dopiero w dniu wernisażu. Mecenasem galerii jest Collegium Artis. Galeria wirtualna mieści się pod adresem www.oneof.pl.


Tomek Sikora SPACE, z cyklu FLOW 
oraz poezja Renaty Plagi

Termin: 23 - 31 maja 2014 r.

Galeria One Of
ul. Nowogrodzka 84/86
Warszawa

 

 

Źródło: www.oneof.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Jak rozwijać kreatyw…

 9 porad na temat rozwijania kreatywności inspirowanych twórczością Van Gogha.

Nowy kompakt linii O…

Fujifilm zapowiada premierę nowego aparatu FinePix XP70, który umożliwia fotografom...

O czym warto pamięta…

Definicja: „profesjonalista, to człowiek zarabiający dzięki swojej profesji na życie”....

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Krzysiek Krawczyk

Krzysiek Krawczyk

"Wciąż jeszcze 2 lustrzanki, ale ponieważ polubiłem też "lekkość" X-ów to coraz częściej towarzyszą ...

Małgorzata Wądołowska - Buzek

Małgorzata Wądołowska - Buzek

"I tak, dzięki mojej córce, rozpoczęła się moja przygoda z fotografią."      

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Reklamy Google