Wystawy

Międzynarodowy Festiwal Fotografii - FOTOFESTIWAL 2014

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Łódź zaprasza na FOTOFESTIWAL Międzynarodowy Festiwal Fotografii. Wśród tegorocznych gwiazd znalazł się Roger Ballen, który po MoMa w Nowym Jorku i Centre Pompidou w Paryżu pokaże swe prace w Łodzi. Volker Hinz zaprezentuje zdjęcia najważniejszych postaci z showbiznesu i polityki XX wieku.

A warsztaty fotograficzne poprowadzi czołowa postać legendarnej agencji Magnum Photos – Alex Webb. W programie także wystawa i aukcja mistrzów polskiej fotografii odbywająca się w ramach 12. edycji projektu FOTOGRAFIA KOLEKCJONERSKA - zatytułowana "ODKRYCIA. Motyw ciała w polskiej fotografii".

 

Fotofestiwal od lat skupia się na prezentowaniu w Polsce fotografii światowej klasy. Roger Ballen to autor jednych z najbardziej niepokojących kadrów w historii fotografii. Będzie to pierwsza w Polsce tak duża (180 zdjęć) indywidualna wystawa jego prac. Kolejny rarytas to fotografie Volkera Hinza. Jego zdjęcia gwiazd, takich jak Clint Eastwood, Madonna, Woody Allen, Pierre Cardin zostały stworzone na zamówienie prestiżowych magazynów, a sam Hinz przez ponad 40 lat swoimi fotografiami z USA i południowej Afryki definiował styl niemieckiego magazynu „Stern”. Wystawa obejmie ponad 70 prac, spośród których pięć trafi pod młotek na aukcji fotografii w ramach 12. edycji projektu Fotografia Kolekcjonerska. Kwartet wybitnych nazwisk fotografii zamyka Brian Griffin, autor zdjęć okładkowych Depeche Mode czy Kate Bush, które zostaną pokazane w Monopolis – kolejnym, nowootwartym poprzemysłowym kompleksie kulturalnym.

 

I stały punkt programu Fotofestiwalu: wystawy finalistów Grand Prix. W tym roku jest ich dziesięcioro. Projekt Stigma Adama Lacha, tworzony początkowo jako reportaż na zamówienie, zdobył zainteresowanie „The New York Times” i przyniósł autorowi wyróżnienie Picture of The Year. Zdjęcia opowiadają o 60-osobowej rodzinie rumuńskich Romów, mieszkających na koczowisku we Wrocławiu. Nie jest to jednak kolejny rozdział barwnej legendy o cyganerii, do której społeczność romska jest mylnie zaliczana. Elena Chernyshova - tegoroczna laureatka World Press Photo, pokaże z kolei projekt poświęcony jednemu z najbardziej zanieczyszczonych miast świata, Norylskowi. Zdobywca nagrody Grand Prix Fotofestiwal 2013 zostanie ogłoszony w dniu rozpoczęciu festiwalu. Powędruje do niego 10 000 zł.

 

Na wystawach towarzyszących zobaczyć będzie można prace takich polskich artystów jak Anita Andrzejewska czy Kuba Dąbrowski, a także Evgenii Arbugaevej, której prace tworzą wystawę „Leica Oskar Barnack Award 2013”. Rosjanka opowie o bajkowym dzieciństwie na dalekiej Syberii. Evgenia to jedno z najciekawszych fotograficznych odkryć ostatnich lat, a jej prace będzie można obejrzeć dzięki współpracy z warszawską Leica Gallery.

 

Więcej informacji o warsztatach prowadzonych przez legendarną agencję Magnum Photos, o aukcji fotografii, wystawach i wydarzeniach towarzyszących (pokazy slajdów, fotospacery, koncerty i wiele innych) na: www.fotofestiwal.com.

 

Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi
ORGANIZATOR - Fundacja Edukacji Wizualnej
ul. Tymienieckiego 3, Łódź
Festiwal potrwa do 15 czerwca 2014r.

 

Źródło: www.fotofestiwal.com


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

EIZO ColorEdge CG31…

 EIZO wprowadza do sprzedaży ColorEdge CG318-4K - 31-calowy monitor w...

Nowy obiektyw Zeiss …

Nowy Zeiss Touit 2.8/50M to obiektyw macro przeznaczony jest dla...

Tokina wprowadza fil…

Polski dystrybutor Tokiny – firma Next77 – informuje o wprowadzeniu...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Marcin Pycha

Marcin Pycha

"Fotografia interesowała mnie odkąd pamiętam i pomimo wielu innych zainteresowań zawsze towarzyszy...

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Reklamy Google