Wystawy

All That Jazz, wystawa Ryszarda Horowitza w Ney Gallery&Prints

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 


5 lipca o godzinie 19:00 odbędzie się wernisaż wystawy Ryszarda Horowitza "All That Jazz" w Ney Gallery&Prints, która organizowana jest dzięki współpracy z Wydziałem Sztuki Mediów Warszawskiej Akademii Sztuk P
ięknych.

                          

 

 

Ryszard Horowitz światowej sławy artysta w latach ’50 i ’60 fotografował legendy polskiego i amerykańskiego jazzu. W Ney Gallery&Prints zaprezentujemy prace Ryszarda Horowitza przedstawiające sylwetki znanych muzyków jazzowych, Krzysztof Komeda, Wojciech Karolak, Louis Armstrong, Pee Wee Russell, Sonny Rollins, Dave Brubeck to tylko nieliczni wybitni muzycy, którzy zostali uwiecznieni na fotografiach mistrza. Ekspozycja stanowi niezwykła kronikę czasu i miejsc, w których królowała muzyka Jazzowa.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ryszard Horowitz urodziłsię w Krakowie w 1939 roku. Studiował w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych, następnie na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Artysta fascynował się amerykańską fotografią i jej zadziwiającymi zastosowaniami w komunikacji. Dzięki pomocy jednego z amerykańskich uniwersytetów wyjechał do Nowego Jorku i rozpoczął studia na kierunku projektowania w Pratt Institute. Po ukończeniu szkoły pracował dla wielu agencji, między innymi jako art director w Grey Advertising. |Pod koniec lat '60 otworzył własne studio fotograficzne co było początkiem realizacji wielkiej pasji, jaką stała się fotografia. Od tamtego czasu jego prace pokazywane były i zyskały sobie uznanie na całym świecie. W 1983 roku uznano go Amerykańskim Fotografikiem Roku. Pierwsze fotografie zaczął wykonywać mając czternaście lat. Fotografował przyjaciół, muzyków jazzowych, architekturę. Jego narzędziem była Leica z lat ’30, którą dostał od ojca. Pierwsze kompozycje Horowitza powstały pod powiększalnikiem. Stosował metodę maskowania na wielkoformatowej błonie. Obecnie pracuje na najnowocześniejszym sprzęcie cyfrowym. Jego fotografie mają bezpośredni związek z komputerem. Jest Prekursorem komputerowego przetwarzania fotografii; współzałożycielem amerykańskiego Stowarzyszenia Fotografików Reklamowych APA.

 

Patroni i Partnerzy wydarzenia: Radio Dla Ciebie, Miesięcznik PRESS, Magazyn Zupełnie Inny Świat, Związek Polskich Artystów Fotografików, Winni Czarodzieje.

 

Ekspozycję odwiedzać będzie można do 20 sierpnia 2014r. Galeria czynna: wt. - pt.: 12:00 - 19.00, sb. - ndz.: 13.00 - 18.00 Warszawa, ulica Spokojna 7/2. Wstęp bezpłatny. 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Pozytywnie zaKRĘCENI…

Sklep fotograficzny Foto-Tip zaprasza dzieci i młodzież do 15 roku...

Oferta aparatów cyfr…

Publikujemy listę 10 salonów Fotojoker, w których od kwietnia br....

Wystawa "W szar…

Galeria EXTRAVAGANCE zaprasza na wystawę podsumowującą 40 lat pracy twórczej...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Marcin Pycha

Marcin Pycha

"Fotografia interesowała mnie odkąd pamiętam i pomimo wielu innych zainteresowań zawsze towarzyszy...

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Reklamy Google