Wystawy

Rysopis. Wystawa artystów urodzonych w Polsce około 1989 roku

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

18 artystów – równolatków transformacji ustrojowej w Polsce. Nowe, prezentowane premierowo prace. Dwie przestrzenie wystawiennicze. Wideo, fotografia, instalacje, obiekty.


Wystawa Rysopis oraz działania budowane wokół niej są próbą ukazania tożsamości młodych artystów, osadzających samych siebie i swoją twórczość w realiach otaczającej ich współczesności, poruszających w swoich pracach temat (samo)określenia „ja” w świecie. Przedstawienie twórczości artystów wkraczających obecnie w obszar sztuki, posługujących się środkami współczesności (wideo, audio, instalacją, fotografią, oprogramowanie, performance), skupiać się będzie na prezentacji postaw i zagadnień, podejmując próbę skomponowania ich we współczesny „rysopis”.

 Swoim tytułem wystawa nawiązuje do zrealizowanego 50 lat temu debiutanckiego filmu Jerzego Skolimowskiego. Film powstawał stopniowo, w czasie, gdy reżyser był jeszcze studentem Szkoły Filmowej. Bohater Rysopisu Skolimowskiego, uciążliwie nieprzystosowany w bezideowej rzeczywistości, a jednocześnie konformistyczny wobec niej, porywa się na pełną rezygnacji próbę znaczącego określenia się wobec świata.

 Artyści, którzy wyrastali i wychowali się w niekomunistycznej rzeczywistości, wydają się wolni od traumy poprzedniej formacji historycznej i dążą przede wszystkim do realizacji własnych celów życiowych i twórczych. Samodzielnie zmagają się z rzeczywistością, jej regułami, problemami, instytucjami – także artystycznymi.

 

 

Wernisaże odbędą się 20 października 2014 roku o godzinie 18.00 (DH Renoma) i 20.00 (CS WRO) Wystawy potrwają do 30 listopada 2014 roku
Dom Handlowy Renoma, ul. Świdnicka 40
Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7
Wrocław

 

Źródło: www.wrocenter.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

"Alternatywne h…

Patrycja Dołowy, fotografka i wiceprezeska Fundacji MaMa, usłyszała od umierającej...

FOMEI - nowe studyjn…

 FOMEI w swoim środkowym segmencie zastępuje sprawdzoną serię lamp studyjnych...

Kraków: "Jutro …

Praca Piotra Andruszkiewicza powstała jako efekt jego potrzeby "kolekcjonowania rzeczywistości"....

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Krzysiek Krawczyk

Krzysiek Krawczyk

"Wciąż jeszcze 2 lustrzanki, ale ponieważ polubiłem też "lekkość" X-ów to coraz częściej towarzyszą ...

Marta Zielińska

"Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata."   ...

Reklamy Google