Wystawy

Paweł Jaszczuk – Kinky City w Leica Gallery

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Od 8 listopada w Leica Gallery Warszawa będzie można oglądać wystawę fotografii Pawła Jaszczuka pt. Kinky City. Kinky City grą dla wtajemniczonych. Fantazją wewnętrznego ja – drugiej tożsamości. Zaprzeczając codziennemu ja ów inny uwalnia się z tego co mu narzucone – z konwencji i celu. Uwalniając siebie uwalnia to, co ukryte; to, co niepokojące; to, co zakazane – uzależnienie, spełnienie, utopię…


Kinky City grą dla wtajemniczonych. Fantazją wewnętrznego ja – drugiej tożsamości. Zaprzeczając codziennemu ja ów inny uwalnia się z tego co mu narzucone – z konwencji i celu.
Uwalniając siebie uwalnia to, co ukryte; to, co niepokojące; to, co zakazane – uzależnienie, spełnienie, utopię…
Widza niepokoi spokój tego, co inne i co jest tu odkryte. Wywrotowość normalnością. Normalność zatraca się w magii sennego fetyszu. Seksualne podziemie objawia się wyzwolone z opresji systemu – paradoks – ból ciała nagrodą za cierpienia umysłu… Czy to zatracenie? ucieczka? Wyzwolenie?
Obraz Kinky city jest obrazem ciała i przedmiotów. Igła – szczypta fantazji – podkreśla cielesność doznania. Kostium jej zaprzecza. Haki, liny, lateks, skóra, maska, ludzie niczym lalki, lalki niczym ludzie – obskura, sztuka, ciało i odraza. Fascynacja. Paradoksy człowieczeństwa – szaleństwa rozkoszy, występki cnoty i zbrodnie miłości.

Paweł Jaszczuk

 


Paweł Jaszczuk urodził się w Warszawie w 1978 roku. Z wykształcenia jest projektantem graficznym, absolwentem School of Visual Arts w Sydney, Australia. W twórczości fotograficznej jest zainteresowany przede wszystkim ludźmi, portretując ich bez względu na profesję: od celebrytów, przez sportsmenów czy pracowników branży porno. Jaszczuk jest zainteresowany tematami intrygującymi, tymi, które przykuwają jego wzrok. Stara się obalać mity i bariery, wychodząc naprzeciw stereotypom. Za pomocą fotografii dokumentalnej, nie tylko opowiada o problemach, lecz skupia się głównie na oddawaniu piękna i emocji, zarówno w tradycyjnych i codziennych sytuacjach, jak i w nadzwyczajnym stylu życia. Jak sam podkreśla: jest otwarty, nieustannie się uczy i nie przestaje obserwować, co pozwala mu wybrać temat, zrozumieć kontekst i wreszcie stworzyć własne dzieło.

 Przez wiele lat tworzył w Japonii, bacznie obserwując tamtejszą codzienność. Z tego okresu pochodzą dwa najważniejsze dotychczasowe cykle Salaryman i Kinky City. Wystawiał swoje prace podczas indywidualnych ekspozycji w Berlinie, Pekinie, Kopenhadze, Tokio i Warszawie. Brał także udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i na świecie, w tym także podczas festiwali fotograficznych Miesiąc Fotografii w Krakowie 2013 i Fotofreo festival Australia 2010.

 Paweł Jaszczuk, Kinky City
Wystawę będzie można oglądać od 8 listopada do 14 grudnia 2014 roku
Leica Gallery Warszawa

 

Źródło: Leica Gallery


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wodoszczelna obudowa…

Fujifilm prezentuje wodoszczelną obudowę WP-XQ1, która pozwoli zanurzyć Wasz kompakt...

Nowy Samyang V-DSLR …

Samyang informuje o wprowadzeniu do oferty nowego obiektywu filmowego serii...

Premiera Fujifilm X3…

Firma Fujifilm poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty następce cenionego...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Małgorzata Wądołowska - Buzek

Małgorzata Wądołowska - Buzek

"I tak, dzięki mojej córce, rozpoczęła się moja przygoda z fotografią."      

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Reklamy Google