Wystawy

Wystawa „Limbo” Igora Olesia

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Od 28 listopada w krakowskiej Galerii Pauza będzie można oglądać wystawę fotografii Igora Olesia pt. Limbo. Limbo to zawieszenie w czasie, opowieść o chorobie i emocjach. Autor łączy w niej kilka bardzo ważnych dla niego elementów. Własnoręcznie wykonane obiekty, jako zmaterializowanie odczuć i wrażeń.

 

 

Przestrzeń, w którym owe obiekty osadziłem, a którego wizualna forma silnie koresponduje ze mną, oraz dygresje – wątki, w których na chwilę oderwałem się od głównej myśli, błądząc pomiędzy dzieciństwem, a dorosłością oraz medytacją, która stała się dla mnie oparciem i elementem trzymającym wszystko w równowadze.

 Kolorystyka i forma, którą się posłużyłem bardzo silnie przedstawia moje wnętrze, moje uczucia – elementy lekkie, jasne, spokojne są metaforą dobrego nastawienia – nadziei, a elementy ciężkie, smutne, ciemne to symbol niepokoju, ale też oczyszczeń. Wszystkie te fotografie pojawiały się mojej głowie w postaci wrażeń, niedokończonych obrazów, które powoli dojrzewały i podczas fotografowania nabierały nowego, własnego kształtu. Ich różnoraka stylistyka ma podkreślać sinusioidalną naturę każdego stanu, który nas dosięga.

Igor Oleś

 


Igor Oleś – ur. 1989 r. w Krakowie. Absolwent wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej – specjalność fotografia na Łódzkiej Szkole Filmowej. W 2014 roku zakwalifikował się na 3-miesięczną rezydencję w Emmanuel Collage w Bostonie (Emmanuel Collage Artist in Residence Program). Jego działalność artystyczną reprezentuje nurt fotografii inscenizowanej łączącej w sobie elementy rzeźby, malarstwa oraz instalacji. Poprzez własnoręczne budowanie planów zdjęciowych, światło i wykonanie fotografii tworzy wyimaginowaną wizję świata na bazie osobistych doświadczeń. Uczestnik wielu międzynarodowych wystaw (m. in. Bratysławie, Iserlohnie, Kopenhadze, Dusseldorfie, na fotofestiwalu w Łodzi, MFFM w Jarosławiu, OFF w Opolu).

 


Igor Oleś, Limbo
Wernisaż: 28 listopada 2014 roku, godz. 18.00
Wystawę można oglądać do 21 grudnia 2014 roku
Galeria Pauza w Krakowie

 

Źródło: Materiały prasowe organizatora

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wystawa „Czas wolny.…

Romuald Broniarek, Aleksander Jałosiński, Bogdan Łopieński, Jan Morek, Wojciech Plewiński,...

Przegrzewający się N…

Firma Nikon poinformowała o problemie z aparatem Nikon COOLPIX L25....

Wystawa "Wszyst…

Litzmannstadt Ghetto – getto w Łodzi powstało na terenie Bałut...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Andrzej Wojciech Dworaczek

Andrzej Wojciech Dworaczek

"To doświadczenie pokazało mi jak niewiele jeszcze potrafię i że w fotografia to dziedzina, w której...

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Krzysiek Krawczyk

Krzysiek Krawczyk

"Wciąż jeszcze 2 lustrzanki, ale ponieważ polubiłem też "lekkość" X-ów to coraz częściej towarzyszą ...

Reklamy Google