Wystawy

Miesiąc Fotografii w Krakowie - Edycja XI

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

Zbliża się kolejna edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie, największego festiwalu fotograficznego w Polsce. Tegoroczny Miesiąc Fotografii odbędzie się w maju i w czerwcu (16.05–16.06). Na program festiwalu, którego organizatorem jest Fundacja Sztuk Wizualnych, złoży się kilkadziesiąt wystaw i wydarzeń.

 Hasło tegorocznej edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie to "Szykuj się!", a tematem jest moda – i różnorodne formy jej reprezentacji – jako zjawisko kulturowe.

Jak co roku podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie – w ramach Programu głównego –  zaprezentowane zostaną wystawy gwiazd światowej i polskiej fotografii. 10 wystaw, które w tym roku złożą się na Program główny festiwalu to: kolekcja fotografii mody F.C. Gundlacha, Walter Pfeiffer, Nick Knight, Milou Abel, Corinne Day, Ghislain Dussart (fotograf Brigitte Bardot), Tadeusz Rolke, Roy Villevoye, ukraiński duet Synchodogs oraz Pogranicza mody – wystawa centralna poświęcona krytycznej analizie roli ubioru, wyglądu, stylu i mody we współczesnej kulturze zachodniej. To od niej właśnie warto rozpocząć w tym roku zwiedzanie wystaw Miesiąca Fotografii w Krakowie!

Tegoroczna odsłona Sekcji eksperymentalnej przybierze kształt drukowanego magazynu. Do pracy nad projektem zaproszono specjalistów, którzy w swojej codziennej pracy zajmują się zawodowo modą. Rezultatem ich pracy będzie 200-stronicowy magazyn „Maj” zawierający teksty, ilustracje, eseje wizualne oraz sesje zdjęciowe. Twórcy Sekcji eksperymentalnej inspirowali się pierwszym polskim magazynem lifestyle'owym "Ty i Ja". Już teraz można oglądać stronę internetową magazynu: www.magazyn.photomonth.com!

W tym roku tradycyjnie również zostaną pokazane wystawy Sekcji ShowOFF – na tę część programu złoży się 10 wystaw młodych artystów sztuk wizualnych wybranych w otwartym konkursie spośród rekordowej ilości nadesłanych zgłoszeń. Wyboru dokonało Jury w składzie: Kuba Bąk, Bownik, Dorota Buczkowska, Cecylia Malik i Marika Zamojska, kierując się potrzebą poszukiwania nowych zjawisk we współczesnej fotografii i doceniając spójność nadesłanych projektów.
Do startu Miesiąca fotografii pozostało jeszcze trochę czasu, już teraz trwa jedna nabór do międzynarodowego konkursu wideo photo.mov. Ogłoszenie wyników oraz prezentacja nagrodzonych prac zostanie przeprowadzone przed szeroką publicznością w trakcie festiwalu.

 


Źródło: www.photomonth.com, www.facebook.com/photomonth


 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

„Kwadratowy” monitor…

EIZO wprowadza do sprzedaży nowość – monitor z kwadratowymi proporcjami...

Kalibracja taniego m…

Dopiero co wydaliśmy małą fortunę na nasz aparat, a tutaj...

Najnowsze kompakty F…

Firma FUJIFILM zapowiada premierę aparatów hybrydowych FinePix S9400W i S9200...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Andrzej Wojciech Dworaczek

Andrzej Wojciech Dworaczek

"To doświadczenie pokazało mi jak niewiele jeszcze potrafię i że w fotografia to dziedzina, w której...

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Marta Zielińska

"Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata."   ...

Reklamy Google