Wystawy

"Miasto” - wystawa członków Klubu Absolwentów Studium Fotografii ZPAF

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W dniach 17.04-05.05.2013 odbędzie się organizowana przez Związek Polskich Artystów Fotografików wystawa fotografii "Miasto", ukazująca miejskie pejzaże uwiecznione na zdjęciach absolwentów Studium Fotografii ZPAF.

W mieście spędzamy większość czasu, obserwujemy je od rana do wieczora. Miejskie pejzaże, życie ulicy, nowoczesność i relikty przeszłości. Miasto to wielkie metropolie żyjące w pędzie, ale to także dzielnice peryferyjne i małe prowincjonalne miasteczka tworzące niezależne mikro-światy. Miasto - hasło kryjące w sobie tak dużo możliwych do interpretacji znaczeń stało się impulsem dla 21 autorów do stworzenia fotograficznych wizji- stylistycznie i formalnie zróżnicowanych pod względem podejścia do tematu. Na wystawie możemy rozpoznać wielkie stolice-Paryż, Berlin, Lizbonę, jest dużo zdjęć z Warszawy- ale też obejrzymy miejsca nieoczywiste, budujące otaczającą nas tkankę miejską - urocze zaułki, zwykłe ulice, malownicze skwery i tajemnicze podwórka, stare kamienice i nowoczesne blokowiska. Piękno jest tutaj skonfrontowane z brzydotą, poetyckie  i nostalgiczne obrazy zderzają się z brutalnymi, odestetyzowanymi dokumentami zastanej rzeczywistości. Barwne i czarno-białe fotografie; obrazy powstałe na cyfrowej matrycy, inne zapisane w warstwie srebrowej emulsji; perfekcyjnie zbudowane panoramy i fascynująco zniekształcone rejestracje z kamery otworkowej, dynamiczne ujęcia z zaskakujących perspektyw i sterylne, uporządkowane kadry. Ilu autorów tyle spojrzeń, a każde intrygujące i niepowtarzalne, skłaniające widza do chwili refleksji nad miejską rzeczywistością.

Autorzy wystawy "Miasto" należą do Klubu Absolwentów Studium Fotografii ZPAF. Kilkuletnia nauka w Studium pod kierunkiem świetnych wykładowców, znawców fotografii i artystów - to wyznacznik poziomu pokazywanych na wystawie prac. Dla niektórych absolwentów SF Związku Polskich Artystów Fotografików fotografia stała się nowym zawodem - dla wszystkich fascynującą pasją. Klub Absolwentów SF ZPAF jest nie tylko platformą towarzyskich spotkań w przyjaznym otoczeniu Starej Galerii ZPAF, ale także inspiracją i dodatkowym impulsem do fotografowania, prezentacji zdjęć i wymiany doświadczeń w sympatycznej atmosferze. Dzięki klubowym spotkaniom i dyskusjom, stopniowo narodził się projekt prezentowanej wystawy, do której obejrzenia serdecznie zapraszamy.

"Miasto”- wystawa członków Klubu Absolwentów Studium Fotografii ZPAF.
Traffic Club, ul. Bracka 25, Warszawa
Wernisaż: środa, 17.04.2013, godz. 18.30
Wystawa czynna: pon.-pt. godz. 10-21, niedziela, godz.11-20


Źródło: materiały prasowe ZPAF


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Intensywny kurs pods…

Proclub Studio zaprasza wszystkich początkujący amatorów fotografii na intensywny kurs...

Quantum Move Pro I P…

Firma Q Media, wyłączny dystrybutor produktów marki Quantuum, wprowadza do...

Zapowiedź obiektywu …

Wyłączny dystrybutor marki Tokina w Polsce – firma Next77 –...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Asia Kasina

Asia Kasina

"Przechodziłam zabawę w ciemni, rozrabianie chemikaliów, maczanie łapek w utrwalaczu itp. i tego mi ...

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Krzysiek Krawczyk

Krzysiek Krawczyk

"Wciąż jeszcze 2 lustrzanki, ale ponieważ polubiłem też "lekkość" X-ów to coraz częściej towarzyszą ...

Reklamy Google