Wystawy

Wystawa "Street art na Nadodrzu"

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 Ponad 60 zdjęć nadodrzańskich grafitti, murali oraz szablonów będzie można oglądać podczas wystawy plenerowej „Street art na Nadodrzu”, zorganizowanej przez wrocławski Klub Pod Kolumnami we współpracy z Galerią BWA Wrocław. Na ośmiu wielkoformatowych standach, które staną w centralnym punkcie Placu św. Macieja, zaprezentowany zostanie pełen przekrój śródmiejskiego street artu.

 

 

Podczas sobotniego wernisażu (15. czerwca) o godz. 14.00 pojawią się m.in.: Sławek ZBK Czajkowski – jeden z najbardziej znanych polskich twórców murali, który da próbkę swoich umiejętności, zaś słowo wstępne wygłosi wybitny znawca i komentator zjawisk kultury dr Bogusław Bednarek.

Wystawa plenerowa „Street art na Nadodrzu” prezentuje spontaniczną sztukę ulicy: przede wszystkim graffiti i murale. Głównym celem ekspozycji jest pokazanie street art’u nie tylko jako zjawiska społecznego i formy aktywności twórczej młodych ludzi, ale przede wszystkim jako sposobu szczególnego dialogu młodego pokolenia Nadodrza.

Wystawę tworzą zbiory pochodzące z dwóch źródeł. Zdecydowana większość zdjęć pochodzi z archiwum pomysłodawcy wystawy – Krzysztofa Czartoryskiego, etnologa, amatora fotografii dokumentalnej oraz, jak sam siebie określa, włóczykija. Jedną z jego pasji jest bieżąca obserwacja i próba zatrzymania zmieniającej się rzeczywistości. Na co dzień jest mieszkańcem Nadodrza i od wielu lat dokumentuje przejawy śródmiejskiej sztuki ulicy.
Uzupełnieniem zdjęć Krzysztofa Czartoryskiego są fotografie pochodzące ze zbiorów galerii BWA Wrocław. Ta część ekspozycji stanowi dokumentację projektu OUT OF STH, organizowanego przez BWA w latach 2008, 2010, 2012 prezentującego szeroko rozumiany urban art.

„Street art na Nadodrzu” - wystawa fotografii
Klub Pod Kolumnami
pl. Macieja 21, Wrocław
15-30 czerwca 2013
wernisaż 15.06.2013, piątek, godz. 14.00

 

Materiały prasowe : Galeria BWA Wrocław


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Nowa filozofia Fujif…

Świętująca 80. rocznicę swojego powstania firma FUJIFILM Holdings Corporation przygotowała...

Nikon COOLPIX S6900 …

Firma Nikon zaprezentowała razem z poprzednimi premierami również model COOLPIX...

Wystawa „Cyberfoto“ …

Wystawa Międzynarodowego Konkursu Cyfrowej Kreacji „Cyberfoto“. Pokazane zostaną nagrodzone prace...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Asia Kasina

Asia Kasina

"Przechodziłam zabawę w ciemni, rozrabianie chemikaliów, maczanie łapek w utrwalaczu itp. i tego mi ...

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Reklamy Google