Wystawy

Wystawa "Street art na Nadodrzu"

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 Ponad 60 zdjęć nadodrzańskich grafitti, murali oraz szablonów będzie można oglądać podczas wystawy plenerowej „Street art na Nadodrzu”, zorganizowanej przez wrocławski Klub Pod Kolumnami we współpracy z Galerią BWA Wrocław. Na ośmiu wielkoformatowych standach, które staną w centralnym punkcie Placu św. Macieja, zaprezentowany zostanie pełen przekrój śródmiejskiego street artu.

 

 

Podczas sobotniego wernisażu (15. czerwca) o godz. 14.00 pojawią się m.in.: Sławek ZBK Czajkowski – jeden z najbardziej znanych polskich twórców murali, który da próbkę swoich umiejętności, zaś słowo wstępne wygłosi wybitny znawca i komentator zjawisk kultury dr Bogusław Bednarek.

Wystawa plenerowa „Street art na Nadodrzu” prezentuje spontaniczną sztukę ulicy: przede wszystkim graffiti i murale. Głównym celem ekspozycji jest pokazanie street art’u nie tylko jako zjawiska społecznego i formy aktywności twórczej młodych ludzi, ale przede wszystkim jako sposobu szczególnego dialogu młodego pokolenia Nadodrza.

Wystawę tworzą zbiory pochodzące z dwóch źródeł. Zdecydowana większość zdjęć pochodzi z archiwum pomysłodawcy wystawy – Krzysztofa Czartoryskiego, etnologa, amatora fotografii dokumentalnej oraz, jak sam siebie określa, włóczykija. Jedną z jego pasji jest bieżąca obserwacja i próba zatrzymania zmieniającej się rzeczywistości. Na co dzień jest mieszkańcem Nadodrza i od wielu lat dokumentuje przejawy śródmiejskiej sztuki ulicy.
Uzupełnieniem zdjęć Krzysztofa Czartoryskiego są fotografie pochodzące ze zbiorów galerii BWA Wrocław. Ta część ekspozycji stanowi dokumentację projektu OUT OF STH, organizowanego przez BWA w latach 2008, 2010, 2012 prezentującego szeroko rozumiany urban art.

„Street art na Nadodrzu” - wystawa fotografii
Klub Pod Kolumnami
pl. Macieja 21, Wrocław
15-30 czerwca 2013
wernisaż 15.06.2013, piątek, godz. 14.00

 

Materiały prasowe : Galeria BWA Wrocław


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wystawa "Amator…

Zamknięta w sobie, ekscentryczna, dziwna, specyficzna. Tak mówią o Vivian...

Nowe rzutniki Sony s…

Firma Sony powiększa rodzinę popularnych projektorów z serii C, przeznaczonych...

Wystawa Wioletty Goł…

Instalacja będąca subiektywnym portretem Warszawy, na który składają się historie...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Marcin Pycha

Marcin Pycha

"Fotografia interesowała mnie odkąd pamiętam i pomimo wielu innych zainteresowań zawsze towarzyszy...

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Reklamy Google