Wystawy

Wystawa „Manifestacja – czyli prace ręczne” we wrocławskim Browarze Mieszczańskim

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

We wrocławskim Browarze Mieszczańskim w ramach wydarzenia "Podwodny Wrocław" będzie można zobaczyć wystawę fotografii Ewy Andrzejewskiej, Wojciecha Zawadzkiego i Krzysztofa Niewiadomskiego "Manifestacja czyli prace ręczne". Prace będzie można oglądać tylko przez 4 dni - 6.07-9.07.
Nieruchoma, całkowicie płaska powierzchnia błony fotograficznej, przypominająca, być może, zamarznięte jezioro. Za sprawą światła wyzwolonego wolą, okiem i wrażliwością fotografa nagle ożywa. Rozpoczyna się ruch cząsteczek elektrycznych dotychczas tkwiących nieruchomo w jego wnętrzu. Aniony i kationy atakują się wzajemnie. Łączą i dzielą się w absolutnie tajemniczy sposób dla artysty tworząc strukturę przyszłego obrazu fotograficznego. Czy przyszłego? Czy już istniejącego w niedostrzegalny dla nas sposób? Oto, być może, wielka tajemnica fotografii, którą odkrywamy dopiero w momencie ujawniania, za pomocą chemii, obrazu utajonego. Zaistnieje wtedy negatyw czyli odwrotność tego co fotograf pragnie ukazać światu. W jego osobistym, negatywowym wizerunku fragmentu rzeczywistości zawarte są być może, wszystkie oczekiwania człowieka, który go stworzył. Jego radości, lęki i poglądy. A nade wszystko przekonanie o zapisaniu kawałka kosmosu, który go otacza. Sposób pojmowania tego, co nazywamy życiem, czyli tego, co nas tworzy i dotyczy. Tego, co być może cenimy najbardziej.
Obrazy fotograficzne Ewy Andrzejewskiej, Krzysztofa Niewiadomskiego i Wojciecha Zawadzkiego w swojej stylistyce wydają się potwierdzać tę tajemniczość powstawania fotografii. Z jednej strony potwierdzają istnienie rejestrowanej rzeczywistości, z drugiej zaś wydają się prowadzić z odbiorcą intrygującą grę ukazując świat wyobraźni autorów . Świat zupełnie odmienny niż postrzegany potocznie. Jest całym systemem krzywych zwierciadeł , który w niesłychanie szlachetny sposób odbija dla nich własny świat. Świat fantasmagorii.
Całkowicie ręczna obróbka chemiczna. Ciemnia, która odsyła do tajemniczych atmosfer pracowni alchemików i fakt fizycznego istnienia kliszy negatywowej jako niepodważalnego dowodu działania światła na szlachetną powierzchnię soli srebra , których w rzeczywistości cyfrowej nie daje się zauważyć - znakomicie dopełnia ten obraz. Ten obraz jest odciskiem dłoni autora na kawałku szlachetnego kruszcu jakim w tym przypadku jest fotografia.

Wojciech Zawadzki i Ewa Andrzejewska to wykładowcy w Jeleniogórskiej Szkole Fotografii, natomiast Krzysztof Niewiadomski jest ich wychowankiem.

Termin: 6-9.07.2013
Browar Mieszczański
ul. Hubska 44-48
Wrocław


Źródło: Materiały prasowe Browaru MieszczańskiegoDodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Nowe plecaki Case Lo…

Firma Case Logic wprowadził do swojej oferty nowe plecaki z...

Miesiąc Fotografii w…

Zbliża się kolejna edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie, największego festiwalu...

Seagate Personal Clo…

Firma Seagate zgodnie z zapowiedzią do sprzedaży wprowadza dwa produkty:...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Krzysiek Krawczyk

Krzysiek Krawczyk

"Wciąż jeszcze 2 lustrzanki, ale ponieważ polubiłem też "lekkość" X-ów to coraz częściej towarzyszą ...

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Reklamy Google