Wystawy

Wystawa „Manifestacja – czyli prace ręczne” we wrocławskim Browarze Mieszczańskim

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

We wrocławskim Browarze Mieszczańskim w ramach wydarzenia "Podwodny Wrocław" będzie można zobaczyć wystawę fotografii Ewy Andrzejewskiej, Wojciecha Zawadzkiego i Krzysztofa Niewiadomskiego "Manifestacja czyli prace ręczne". Prace będzie można oglądać tylko przez 4 dni - 6.07-9.07.
Nieruchoma, całkowicie płaska powierzchnia błony fotograficznej, przypominająca, być może, zamarznięte jezioro. Za sprawą światła wyzwolonego wolą, okiem i wrażliwością fotografa nagle ożywa. Rozpoczyna się ruch cząsteczek elektrycznych dotychczas tkwiących nieruchomo w jego wnętrzu. Aniony i kationy atakują się wzajemnie. Łączą i dzielą się w absolutnie tajemniczy sposób dla artysty tworząc strukturę przyszłego obrazu fotograficznego. Czy przyszłego? Czy już istniejącego w niedostrzegalny dla nas sposób? Oto, być może, wielka tajemnica fotografii, którą odkrywamy dopiero w momencie ujawniania, za pomocą chemii, obrazu utajonego. Zaistnieje wtedy negatyw czyli odwrotność tego co fotograf pragnie ukazać światu. W jego osobistym, negatywowym wizerunku fragmentu rzeczywistości zawarte są być może, wszystkie oczekiwania człowieka, który go stworzył. Jego radości, lęki i poglądy. A nade wszystko przekonanie o zapisaniu kawałka kosmosu, który go otacza. Sposób pojmowania tego, co nazywamy życiem, czyli tego, co nas tworzy i dotyczy. Tego, co być może cenimy najbardziej.
Obrazy fotograficzne Ewy Andrzejewskiej, Krzysztofa Niewiadomskiego i Wojciecha Zawadzkiego w swojej stylistyce wydają się potwierdzać tę tajemniczość powstawania fotografii. Z jednej strony potwierdzają istnienie rejestrowanej rzeczywistości, z drugiej zaś wydają się prowadzić z odbiorcą intrygującą grę ukazując świat wyobraźni autorów . Świat zupełnie odmienny niż postrzegany potocznie. Jest całym systemem krzywych zwierciadeł , który w niesłychanie szlachetny sposób odbija dla nich własny świat. Świat fantasmagorii.
Całkowicie ręczna obróbka chemiczna. Ciemnia, która odsyła do tajemniczych atmosfer pracowni alchemików i fakt fizycznego istnienia kliszy negatywowej jako niepodważalnego dowodu działania światła na szlachetną powierzchnię soli srebra , których w rzeczywistości cyfrowej nie daje się zauważyć - znakomicie dopełnia ten obraz. Ten obraz jest odciskiem dłoni autora na kawałku szlachetnego kruszcu jakim w tym przypadku jest fotografia.

Wojciech Zawadzki i Ewa Andrzejewska to wykładowcy w Jeleniogórskiej Szkole Fotografii, natomiast Krzysztof Niewiadomski jest ich wychowankiem.

Termin: 6-9.07.2013
Browar Mieszczański
ul. Hubska 44-48
Wrocław


Źródło: Materiały prasowe Browaru MieszczańskiegoDodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Fotografia – nowy ki…

Od października 2013 roku Wydział Sztuki Nowych Mediów PJWSTK planuje...

Spotkanie z Jackiem …

National Geographic Polska zaprasza: Spotkanie z Jackiem Boneckim - Stacja...

WARSZTATY FOTOGRAFII…

WARSZTATY FOTOGRAFII BEAUTY – WERONIKA KOSIŃSKA / DAWID ŻĄDŁO   Zdjęcia beauty...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Reklamy Google