Wystawy

"Mississippi – kolebka bluesa" - wystawa fotografii Mortena Gjerde

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Galeria Sztuki Współczesnej w Suwalskim Ośrodku Kultury zaprasza na wystawę fotografii "Mississippi – kolebka bluesa". Zdjęcia na niej przedstawiane są zbiorem fotografii z wypraw do Stanów Zjednoczonych oraz Mississippi. Te podróże stopniowo powiększały sieć znajomych ich autora, w szczególności w klimacie bluesowym w sercu kolebki bluesa.

 

 

Bez tych znajomości, wiele ze zdjęć nie mogłoby być zrobionych lub przeniesionych na dysk przenośny. Przedstawiają one bowiem unikalne podejście do zupełnie innej kultury, jest tam też wiele muzyki w obrazach. Dlatego, że przedstawiają ludzi, którzy stworzyli bluesa jako formę muzyki. Dzięki tej wystawie, jest okazja poznać ludzi i środowisko, które też dla wielu Amerykanów przedstawia zupełnie nieznany świat. Zdjęcia były robione przez 14 lat w latach 1998 – 2012.

Obecnie Morten Gjerde jest reprezentowany na całym świecie przez agencję ''Arcangel Images'', mającą swoją siedzibę w Hiszpanii, a oddziały we Francji, Anglii oraz Stanach Zjednoczonych. Gjerde jest członkiem BONO – norweskiej agencji praw autorskich skupiających fotografików oraz jednym z autorów zbiorów zdjęć ''Baretta Photogroup'' w Szwecji.
Wystawa fotografii ukazujących kolebkę bluesa odbędzie się w ramach Suwałki Blues Festiwal 2013.

Morten Gjerde urodził się w 1964 roku w Notodden w Norwegii. Zaczął fotografować od 1983 roku. Fotografia od tego czasu (30 lat), jest nadal źródłem jego inspiracji. Ostatnie 12 lat Gjerde pracował bardzo intensywnie wyrażając swoje uczucia poprzez fotografię, którą określa jako pomost między fotografią dokumentalną, a sztuką.
Jego inspiracja wypływa ze świadomości głębokiego szacunku w stosunku do innych kultur i ludzi oraz zdolności do komunikacji z jej mieszkańcami. Jego pasją są podróże. Są to miejsca odwiedzane instynktownie, gdzie poznaje ludzi w których tak bardzo wierzy. Wielu ludzi prawdopodobnie określiłoby to mianem naiwności, ale wszystkie jego wyprawy i wygląd jego życia pokazuje coś zupełnie innego. On jest prawdziwym obywatelem świata!

Galeria Sztuki Współczesnej Chłodna 20, Suwalski Ośrodek Kultury, ul. T. Noniewicza 71, Suwałki
Wystawa czynna do 31.08.

Źródło: soksuwalki.eu

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

NOWY ISTAX mini 70!!…

Fujifilm wprowadza na rynek instaxa mini 70, aparat do fotografii...

Nubrella - nowoczesn…

Parasol którego, nie trzeba trzymać już istnieje! Nubrella wygląda jak...

Zapis socjologiczny …

W piątek, 25 października, odbyło się oficjalne otwarcie Zapisu Socjologicznego...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Krzysiek Krawczyk

Krzysiek Krawczyk

"Wciąż jeszcze 2 lustrzanki, ale ponieważ polubiłem też "lekkość" X-ów to coraz częściej towarzyszą ...

Reklamy Google