Wystawy

Wystawa "Das Innere" Alexandra Bindera

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Alexander Binder urodził się w noc Halloween 1976 roku w Black Forest w Niemczech. Jest fotografem samoukiem, nigdy nie chodził do żadnej szkoły fotograficznej. Swoje obiektywy buduje korzystając z zabawek optycznych, starych sowieckich aparatów, pryzmatów i plastikowych śmieci. Jest fanem Hansa Bellmera i Herberta Lista, Binder tworzy fotografie o charakterze mistycznym i eterycznym, pokazujące jego zainteresowanie duchowością, surrealnością i okultyzmem.

 

Prace artysty były pokazywane w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii, Włoszech i Holandii. Wśród magazynów pokazujących jego fotografie są Vice, Sleek, Tush, Twin, GUP, Fotografia i Suddeutsche Magazin. Książki i ziny Bindera znajdują się w kolekcji National Art Library, Deutsche Nationalbibliothek, Salford Zine Library, Indie Photobook Library i Médiatheque André-Malraux w Strasbourg‘u. W ciągu ostatnich kilku lat Binder współpracował z licznymi zespołami muzycznymi oraz artystami, takimi jak: Stephen O’Malley, Philippe Petit, Vaura, Dreamcrusher, The Present Moment, Unison, Ural Umbo and Black Mountain Transmitter. Jego fotografie są opatrzone licencją DSL55, Noemi Klein, Kvlture, Sixpack and Mishka NYC.

 

 

Das Innere to cykl prac niemieckiego fotografa Alexandra Bindera. W języku niemieckim „Das innere“ ma dwojakie znaczenie. Rzeczownik ten służy do opisania wnętrza budynku lub obiektu fizycznego ale określa też życie wewnętrzne człowieka, jego myśli, emocje, nadzieje, koszmary i lęki. Najnowsze prace Bindera posługują się tą dwuznacznością w bardzo dosłowny sposób. Z jednej strony niemal malarskie ujęcia dymiących wulkanów i wybuchów lawy pokazują widzowi destrukcyjną siłę tkwiącą we wnętrzu ziemi. Z drugiej strony te obrazy pochodzą z głębi naszej duszy i są wyrazem niepokoju i samotności.Zdjęcia z cyklu „Das Innere“ zostały wykonane w ciągu trzech lat podczas kilku podróży do południowych Włoch, Sycylii i Wysp Liparyjskich. Spędzając niezliczoną ilość dni na obserwowaniu wulkanicznego pustkowia, ruchu magmy i cząstek elementarnych, Binder był w stanie uchwyci niesamowite momenty, które zdają się być oderwane od znanych nam miejsc i czasu.


 

Wernisaż wystawy odbędzie się 29 sierpnia o godz. 19 w Lookout Gallery ul. Puławska 41 lok. 22 Warszawa. Ekspozycja prac potrwa od 30 sierpnia do 24 września 2013.

Źródło: Lookout Gallery


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wystawy fotograficzn…

W ramach projektu „Przepowiadanie Miasta” zorganizowane zostały dwie wystawy „Kronikarki”...

Wystawa „Trzy słowa …

Co pojawia się na nich? Substancje podstawowe, skrawki przyrody, stany...

Portret subiektywny …

Studio Quantuum we współpracy z fotografem prasowym Bogdanem Krężelem zaprasza...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Małgorzata Wądołowska - Buzek

Małgorzata Wądołowska - Buzek

"I tak, dzięki mojej córce, rozpoczęła się moja przygoda z fotografią."      

Reklamy Google