Wystawy

Wystawa "Ja, Kobieta" Agaty Pospieszyńskiej

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Wystawa Agaty Pospieszyńskiej jest skonstruowana ze zdjęć zrealizowanych na zlecenie polskich i zagranicznych magazynów modowych w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

 


Agata Pospieszyńska
zawodowo zajmuje się fotografią od 5 lat. Jej zdjęcia modowe doceniane są na czeskim, niemieckim oraz rosyjskim rynku prasowym, gdzie pracuje dla takich tytułów, jak: ELLE Czech, ELLE Russia, InStyle Czech, PET RA, Maxima. W Polsce realizuje zlecenia dla ELLE, Glamour, KMAG , InStyle, Twój Styl, Fashion Magazine, Cosmopolitan, Zwierciadło, VIVA! oraz Pani. Oprócz fotografii i sztuk multimedialnych pasjonuje ją gotowanie oraz podróżowanie. Była na Antarktydzie (jachtem), w Japonii, w Ameryce Południowej, na festiwalu trębaczy w Guczy (Serbia), na Islandii, w Wietnamie, na Mauritiusie, Karaibach oraz wielu innych pięknych miejscach, które inspirują ją życiowo, fotograficznie oraz kulinarnie.

 

Portretując modelki i znane osoby Pospieszyńska w sposób subtelny oddaje własny nastrój, sprawiając, że portrety innych kobiet odzwierciedlają wizerunek fotografki. "Ja, Kobieta" Agaty Pospieszyńskiej jest pełnokrwista i prawdziwa – pełna sprzeczności, ulegająca nastrojom - raz frywolna i kokieteryjna, po chwili niepewna, smutna i zagubiona. Czerpiąca z fotografii reporterskiej Pospieszyńska wydobywa, choćby na ułamek sekundy potrzebny do zrobienia zdjęcia, prawdziwość emocji. Spotkanie z fotografem, niczym poranna chwila przed lustrem obnaża prawdę o sobie. "Ja, Kobieta" choć młoda, jest niezwykle dojrzała. Świadoma własnej siły potrafi jednocześni docenić swoje słabości, co – paradoksalnie – czyni ją mocniejszą. Słabości bohaterek uchwycone w obiektywie Pospieszyńskiej urealniają wizerunek kobiecości tworzony na potrzeby mody.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się 7 listopada o godz. 19.00. Ekspozycja prac potrwa od 7 do 13 listopada 2013r. w kawiarnii EMESEN, Muzeum Sztuki Nowoczesnej na ulicy Pańskiej 3 w Warszawie.

 

 

Źródło: www.fotografiakolekcjonerska.pl

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Fujifilm wprowadza n…

Korporacja Fujifilm w dniu dzisiejszym poinformowała o wprowadzeniu nowego obiektywu...

PREMIERA - Nowa rodz…

Firma Nikon przedstawia zupełnie nowy „duży zoom”, zmieniający definicję wszechstronności...

Wystawa „Kościoły Po…

Wystawa, która do tej pory prezentowana była w niemieckich miastach...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Andrzej Wojciech Dworaczek

Andrzej Wojciech Dworaczek

"To doświadczenie pokazało mi jak niewiele jeszcze potrafię i że w fotografia to dziedzina, w której...

Marta Zielińska

"Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata."   ...

Reklamy Google