Wystawy

Wystawa "Black Pool of Ireland" Katarzyny Kryńskiej

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Black Pool jest nazwą, której nikt inny prócz Irlandczyka nie potrafi wyjaśnić, a i w wydaniu Irlandczyka wyjaśnienia przybierają nieoczekiwane formy - jedno jest jednak pewne - Black Pool jest nierozerwalnie związane z Dublinem. To synonim Dublina...

 

...Jedna z wersji mówi, że Dubh-Linn to po irlandzku ''czarny staw'', który powstał na styku rzek Liffey i Poddle. W tym miejscu powstawały osady gaelickie. Inna z wersji mówi o skandynawskim pochodzeniu nazwy. Irlandia najeżdżana była wielokrotnie przez Wikingów, z których wielu osiedliło się porzucając zbójecki tryb życia na rzecz handlu i rzemiosła. Niejasność pochodzenia nazwy i wskazywanie dwóch głównych źródeł doskonale obrazuje Irlandię, również dzisiaj. Irlandia to tygiel, w którym zmieszały się te dwie dawne kultury (dziś uzupełniane przez tradycje przywożone przez nowych osadników), tworząc fascynującą nową jakość. Irlandia przyciąga, rzuca czar, sprawia, że nie można jej zapomnieć. To również stało się moim udziałem. Zdjęcia prezentowane w projekcie ''Black Pool of Ireland'' powstały pod wpływem tego czaru - to zapisy spotkań z ludźmi, to fotograficzna rejestracja miejsc i przede wszystkim klimatu, który mnie tam otaczał. Wystawa prezentuje fragment projektu, wiem też, że będzie on kontynuowany - Irlandia to miejsce, do którego warto wracać.

Kasia Kalua Kryńska

 


Kasia Kryńska urodzona w 1972 r. w Warszawie. Architekt projektant i fotograf. Fotografuje Rolleflexem, Holgą i Polaroidem. Absolwentka Politechniki Warszawskiej, Wydział Architektury.

 

Pierwsze kroki w kierunku fotografii podejmowałam jeszcze jako dziecko, gdy towarzyszyłam ojcu przy powiększalniku w domowym zaciszu. Zapach chemii i dreszcz emocji, gdy pojawiał się pierwszy zarys zdjęcia na papierze sprawił, że fotografia była dla mnie czymś wyjątkowym. Początkowo nieśmiała przygoda z fotografią przybrała formę wyrażania emocji. Poznając świat z aparatem w ręku odkryłam drugie oblicze fotografii – moją własną rzeczywistość, widzialną i tę niewidzialną tylko lekko przeczuwaną. Dziś fotografia to dla mnie sposób na opowiadanie prostych historii i łapanie chwil zanim znikną na zawsze.

Kasia Kalua Kryńska

 

 

Wernisaż odbędzie się 8 grudnia 2013 r. o godz. 17 w Domu Kultury Chwałowice, Rybnik ul. 1 Maja 91B. Wystawa potrwa do 8 stycznia 2014 r.

 

Źródło: www.krynska.blogspot.com, www.kalua.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wystawa i aukcja fot…

"Szkice z kultury" to połączona z aukcją wystawa fotografii Wojciecha...

Zofia Chomętowska, M…

Wystawa „Między kadrami. Fotografie z lat 1925-1945” jest obszerną prezentacją...

„To, co trwałe” Tom…

 Album zwieńczający dwuletnią pracę mistrza fotoreportażu wśród górali z Bukowiny...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Andrzej Wojciech Dworaczek

Andrzej Wojciech Dworaczek

"To doświadczenie pokazało mi jak niewiele jeszcze potrafię i że w fotografia to dziedzina, w której...

Marta Zielińska

"Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata."   ...

Małgorzata Wądołowska - Buzek

Małgorzata Wądołowska - Buzek

"I tak, dzięki mojej córce, rozpoczęła się moja przygoda z fotografią."      

Reklamy Google