Wystawy

Wystawa "Strumień Nieświadomości" w Łodzi

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W OFF Piotrkowska odbędzie się wystawa prezentująca fotografie Bartosza Mateńki, Pitera Trojanowskiego i Marka M. Berezowskiego, związanych z Łódzką Szkołą Filmową.

 

Wystawa prezentuje fotografie Bartosza Mateńki, Pitera Trojanowskiego i Marka M. Berezowskiego. Pierwsza z realizacji opowiada o spotkaniu ze śmiercią w afrykańskim szpitalu. Drugi cykl jest próbą rekonstrukcji świata widzianego oczami dziecka. Trzeci zaś, to wejrzenie w kosowską społeczność dotkniętą konfliktem etnicznym. Wernisaż połączony będzie z dyskusją pt. "Ogląd czy pogląd. Subiektywny arealizm fotografii." z udziałem dr Anny M. Zarychty.

 

 

Piotr Trojanowski - absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Przez trzy lata był asystentem w pracowni fotografii na wydziale grafiki w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Tworzy w obszarach fotografii otworkowej oraz wielkoformatowej. Duchowo czas wypełnia mu córka oraz taekwon-do.

Bartosz Mateńko - rocznik ’87 Szczecinianin, fotograf. Oscyluje w szeroko pojętym nurcie fotografii reportażowej, dokumentalnej i ulicznej. Prowadzi autorskie warsztaty, zajęcia terapeutyczne z dziećmi z zespołem DOWNa. Uczestniczył w warsztatach z fotografami takimi jak: Bruce Gilden, Tomasz Tomaszewski, Enrico Bossan, Joe McNally. Swoje prace wystawiał w Polsce, Niemczech, Portugalii, Litwie, Belgii, Bułgarii, Słowacji i Izraelu. www.bartoszmatenko.com

Marek M. Berezowski - absolwent Fotografii w Łódzkiej Szkole Filmowej (PWSFTViT) i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Warszawskim. Zainteresowany przede wszystkim fotodokumentem, preferuje projekty długoterminowe, m.in. Kosowo (od 2007 r.), Miastomorfozy (od 2013, r., rozwój miast „wschodu"), Squaty (od 2008 r., warszawskie centra kultury alternatywnej). Obecnie realizuje także film dokumentalny o Polakach w Chinach.

 

 

 

 

OFF Piotrkowska ul. Piotrkowska 140, Łódź. Piątek 6.12, godzina: 20. Wystawa czynna 6-8 grudnia (pt-niedz) w godz. 13:00-20:00.

Źródło: facebook

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Nowy aparat Fujifilm…

Fujifilm zaprezentowało kolejny zaawansowany bezlusterkowiec. Jest to model o symbolu...

Nowy obiektyw Lensba…

Firma Lensbaby wprowadza do swojej oferty obiektyw Lensbaby 5.8 mm...

Nowa promocja Sony. …

Klienci salonów Sony Centre, sieci Euro RTV AGD, Media Markt...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Andrzej Wojciech Dworaczek

Andrzej Wojciech Dworaczek

"To doświadczenie pokazało mi jak niewiele jeszcze potrafię i że w fotografia to dziedzina, w której...

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Reklamy Google