Wystawy

Bogusław Kott – wystawa "Osobiste notatki"

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

„Fotografia to cienka warstwa przestrzeni i czasu. W świecie rządzonym przez obraz fotograficzny wszelkie granice (ramki) wydają się dowolne. Wszystko da się rozdzielić, przeciąć, odłączyć od czegoś innego: wystarczy odmiennie skadrować obraz... Poprzez fotografie świat staje się ciągiem niezwiązanych z sobą, swobodnych cząstek, a historia – przeszłość i teraźniejszość – zestawem anegdotek.“ (Susan Sontag, „O fotografii“).

"... Myślę, że w każdej ludzkiej aktywności ważną rolę odgrywa przypadek, zwłaszcza szczęśliwy przypadek, szczęśliwy zbieg okoliczności. W mojej twórczości jest mi bardzo bliski filozoficzny koncept Kairos, który oznacza zdolność do uchwycenia okazji, którą należy uchwycić, do dostrzeżenia momentu, którego nie można przegapić. To jest umiejętność dostrzeżenia szczególnego punktu w przestrzeni i krytycznego momentu. Kairos był mniej znanym greckim bożkiem, bożkiem szczęśliwego zbiegu okoliczności, szczęśliwego momentu, ale też niewykorzystanej szansy. Dla wielu  fotografów, poczynając od Henri Cartier-Bressona, filozofia krytycznego, decydującego momentu była kluczowa w ich twórczości. Moje zdjęcia robiłem w różnych miejscach. Nie mają one ani oczywistego kontekstu czasu ani przestrzeni. Przedstawiają nastrój, krótki moment. Pokazują ludzi w różnych przestrzeniach oraz mijający czas. Mają swój język, więc nie potrzebują podpisów ani objaśnień. Są niedopowiedziane i niech takimi zostaną." - Boguław Kott

 

Bogusław Kott:
"Swoje zawodowe życie związałem ze światem finansów i bankowości, będąc przez ostatnie ćwierćwiecze prezesem jednego z największych polskich banków. Moja droga do świata sztuki wiodła przez osobiste zainteresowania muzyką klasyczną, jazzem, sztukami plastycznymi. Pasja żeglarska oraz liczne podróże sprawiły, że mogłem oglądać świat z wielu stron. W naturalny sposób sięgnąłem po aparat fotograficzny. Dziś, po kilku latach od wykonania swych pierwszych fotografii, mogę powiedzieć, że mój świat jest światem obrazów."

 

Galeria Muzeum S. Staszica w Pile, ul. Browarna 18,
Wernisaż w piątek 20 grudnia o godz. 18:30,
wystawa czynna do 14 stycznia 2014r.

 

 

 

Źródło: Materiały prasowe Muzeum Stanisława Staszica w Pile


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Jesienny fotoplener …

Odkryj najbardziej spektakularne rejony Gór Stołowych, ubranych w przepiękne, jesienne...

Nowe obiektywy Fujif…

Firma FUJIFILM podczas targów CES w Las Vegas zaktualizowała harmonogram...

Warsztaty fotografi…

 Przy okazji fotograficznego pleneru FujiKlub w Brzegu, który odbył się...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Krzysiek Krawczyk

Krzysiek Krawczyk

"Wciąż jeszcze 2 lustrzanki, ale ponieważ polubiłem też "lekkość" X-ów to coraz częściej towarzyszą ...

Małgorzata Wądołowska - Buzek

Małgorzata Wądołowska - Buzek

"I tak, dzięki mojej córce, rozpoczęła się moja przygoda z fotografią."      

Marta Zielińska

"Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata."   ...

Reklamy Google