Wystawy

Bogusław Kott – wystawa "Osobiste notatki"

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

„Fotografia to cienka warstwa przestrzeni i czasu. W świecie rządzonym przez obraz fotograficzny wszelkie granice (ramki) wydają się dowolne. Wszystko da się rozdzielić, przeciąć, odłączyć od czegoś innego: wystarczy odmiennie skadrować obraz... Poprzez fotografie świat staje się ciągiem niezwiązanych z sobą, swobodnych cząstek, a historia – przeszłość i teraźniejszość – zestawem anegdotek.“ (Susan Sontag, „O fotografii“).

"... Myślę, że w każdej ludzkiej aktywności ważną rolę odgrywa przypadek, zwłaszcza szczęśliwy przypadek, szczęśliwy zbieg okoliczności. W mojej twórczości jest mi bardzo bliski filozoficzny koncept Kairos, który oznacza zdolność do uchwycenia okazji, którą należy uchwycić, do dostrzeżenia momentu, którego nie można przegapić. To jest umiejętność dostrzeżenia szczególnego punktu w przestrzeni i krytycznego momentu. Kairos był mniej znanym greckim bożkiem, bożkiem szczęśliwego zbiegu okoliczności, szczęśliwego momentu, ale też niewykorzystanej szansy. Dla wielu  fotografów, poczynając od Henri Cartier-Bressona, filozofia krytycznego, decydującego momentu była kluczowa w ich twórczości. Moje zdjęcia robiłem w różnych miejscach. Nie mają one ani oczywistego kontekstu czasu ani przestrzeni. Przedstawiają nastrój, krótki moment. Pokazują ludzi w różnych przestrzeniach oraz mijający czas. Mają swój język, więc nie potrzebują podpisów ani objaśnień. Są niedopowiedziane i niech takimi zostaną." - Boguław Kott

 

Bogusław Kott:
"Swoje zawodowe życie związałem ze światem finansów i bankowości, będąc przez ostatnie ćwierćwiecze prezesem jednego z największych polskich banków. Moja droga do świata sztuki wiodła przez osobiste zainteresowania muzyką klasyczną, jazzem, sztukami plastycznymi. Pasja żeglarska oraz liczne podróże sprawiły, że mogłem oglądać świat z wielu stron. W naturalny sposób sięgnąłem po aparat fotograficzny. Dziś, po kilku latach od wykonania swych pierwszych fotografii, mogę powiedzieć, że mój świat jest światem obrazów."

 

Galeria Muzeum S. Staszica w Pile, ul. Browarna 18,
Wernisaż w piątek 20 grudnia o godz. 18:30,
wystawa czynna do 14 stycznia 2014r.

 

 

 

Źródło: Materiały prasowe Muzeum Stanisława Staszica w Pile


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Konkurs "Wywoł…

Przedczoraj zachęcaliśmy Was do wzięcia udziału w konkursie na fotografię...

Next77 rozpoczyna ws…

Firma Next77 - wyłączny dystrybutor marek Tokina i Samyang w...

Zapowiedzi nowych ob…

Firma Fujifilm przedstawiła zaktualizowany harmonogram wprowadzenia obiektywów dla aparatów serii...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Marcin Pycha

Marcin Pycha

"Fotografia interesowała mnie odkąd pamiętam i pomimo wielu innych zainteresowań zawsze towarzyszy...

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Reklamy Google