Wystawy

Wystawa "Faux-pas-partout" Dawid Misiorny

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Galeria Piekary zaprasza na wystawę Dawida Misiornego, prezentującą najnowszy projekt fotograficzny skonstruowany z prac przełamujących konwencjonalne spojrzenie na tzw. „fotografię artystyczną”.

 

Poszczególne zdjęcia wymykają się uproszczonym klasyfikacjom gatunkowym i stylistycznym, zawierając w sobie znamiona pozornych nieprawidłowości technicznych. Niejednoznaczna i nieprawidłowa okazuje się sama wystawa, w której odnaleźć można techniczne błędy ekspozycyjne, uchwytne zwłaszcza w metodzie prezentacji wyraźnie subtelnie odbiegającej od klasycznych sposobów wieszania zdjęć w galeriach. Zbiór fotografii zaprezentowany w ten sposób, pozwolił na krótkotrwałe uwolnienie narracji fotograficznej z piętna tradycji, narzucającej także określone reguły odczytu. Choć przy powierzchownym oglądzie zestawione motywy wydają się nie mieć ze sobą zbyt wiele wspólnego, uważna lektura pozwala doszukać się różnorodnych interpretacji, swoistego labiryntu powiązań i dialogów. Tego typu narracyjne fascynacje Dawida Misiornego wynikają z popularnych w ostatnim czasie działań niemieckiego fotografa – Wolfganga Tillmansa. Podobnie do niektórych stosowanych przez niego zabiegów, wystawa "Faux-pas-partout” przyjmuje formę mgławicy, w której odmienne od siebie, powstałe w różnych momentach czasowych i odległych od siebie miejscach świata fotografie spotykają się w jednej przestrzeni ekspozycyjnej.

 


Dawid Misiorny (ur. 1985 r.) absolwent Wydziału Kulturoznawstwa UAM w Poznaniu, student Intermediów na Wydziale Komunikacji Multimedialnej UAP. W 2012 r. został laureatem Miesiąca Fotografii w Krakowie. Jego prace były pokazywane na wielu wystawach zbiorowych (Miesiąc Fotografii w Krakowie, 2012; Biennale Fotografii w Poznaniu, 2013). W latach 2012-2013 współpracował z Self Publish, Be Happy w Londynie. Publikował także w magazynach „Kwartalnik Fotografia”, „Punkt”, „PIG”, „Holy Ghost”, „Romka”, „Szum” i wielu innych. W 2013 pełnił funkcję jurora podczas Warsaw Photo Days.

 


Wernisaż wystawy odbędzie się 14 lutego o godzinie 19:00 w Galerii Piekary, CK Zamek, Dziedziniec Różany, Poznań. Ekspozycja prac potrwa od 14 lutego do 31 marca 2014.

 

Źródło: www.galeria-piekary.com.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Nagroda iF product d…

Przez ostatnie 60 lat nagroda iF product design award stała...

Bałtyckie warsztaty …

Firma Next77, dystrybutor marki Tokina, wraz z projektem fotowarsztaty.com zapraszają...

Nowa kamera sportowa…

Firma Casio poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowej kamery...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Marcin Pycha

Marcin Pycha

"Fotografia interesowała mnie odkąd pamiętam i pomimo wielu innych zainteresowań zawsze towarzyszy...

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Reklamy Google