Wystawy

Karina Ska i Marcin Wojciechowscy „Pamiętnik” - wystawa

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

„Często kierunki związane z artyzmem potrzebują podkreślenia swojej „wyższości” i odmienności przez użycie skomplikowanego procesu technologicznego. Ale to tylko część prawdy. We współczesnych reportażach Świat, w którym żyjemy nie jest prawdziwy. To świat specyficznie rozumianych norm społeczno - kulturowych. Ciało wciąż pozostaje w sferze tabu. Ciało często jest odzierane ze swojego pierwotnego piękna i eksponowane niczym towar”

 

„Pokazujemy intymność - to co w naszej kulturze zwykło się ukrywać. Z dystansu, który daje fotografia przyglądamy się sobie nawzajem opętanym pożądaniem, odurzonym feromonami i zupełnie ślepym na swoje wady. W ten sposób zapraszamy odbiorcę do udziału w eksperymencie dotyczącym szeroko rozumianej tożsamości. Seria “Pamiętnik” uwiecznia cudowny okres zmysłowej fascynacji, którą przeżyliśmy na początku naszego związku. Spontanicznie robione zdjęcia, rejestrujące chwile szczęścia, dały początek wspólnemu projektowi fotograficznemu. Inspirowała nas autentyczność zdjęć Loreny Morin – artystki fotografującej intymną codzienność swojej rodziny i twórczość Joanny Bataev, która poprosiła nas o stworzenie fotograficznych ilustracji do jej erotycznych wierszy.”

 

 

Karina Wojciechowska znana jako Karina Ska - chemiczka, fotografka (ur. w Warszawie). Doktoryzuje się w Instytucie Technologii Elektronowej w Laboratorium Mikrosystemów i Nanostruktur. Jest członkiem Klubu Absolwentów Studium fotograficznego ZPAF. Komercyjnie zajmuje się fotografią rodzinną i z mężem prowadzi firmę Fotamina.pl. Sprzedała swoje artystyczne fotografie poprzez Galerię Saatchi Online, Świąteczne Targi Sztuki w Galerii Mito oraz Arts & Crafts VI na Jesiennej Aukcji Polskiej Fotografii w Starej Galerii ZPAF. Zajęła 3 miejsce w konkursie "5-bój fotopolis" oraz 1 miejsce w konkursie Miesięcznika Stolica "Moja Dzielnica”, a także zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie fotografii otworkowej " Otworzenie - autokreacje" organizowanym przez Galerię Miejską w Bydgoszczy. Zorganizowała własną wystawę indywidualną "Nanocosmos" w Domu Kultury Działdowska w Warszawie. www.karinaska.com

 Marcin Wojciechowski - niedoszły psycholog - studiował Psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. Niespełniony muzyk - absolwent I* Prywatnej Szkoły Muzyki Rozrywkowej im. Krzysztofa Komedy. Obecnie grafik w branży reklamowej. Jego działalność artystyczna skupia się teraz na fotografii. Lubi używać kamery obscury i robić odbitki w archiwalnych technikach tj. Cyjanotypia, Guma czy Lit. Jego prace były eksponowane w Galerii Bezdomnej i w Trójmiejskiej Szkole Fotografii.

 

 

Organizatorzy zapraszają do Galerii Obok ZPAF na wernisaż 12 lutego na godzinę 19.00 Wystawa dostępna dla zwiedzających 12.02 - 8.03.2014

 

 

Źródło: www.go.zpaf.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

ANDREAS LIE - urzeka…

Andreas Lie to norweski grafik, mieszkający w Bergen. Jego prace...

Zastosowanie histogr…

Film fotograficzny oraz matryca aparatu cyfrowego posiadają ograniczony zakres zapisu...

Fujifilm potrójnym z…

Powszechnie uznawane za najcenniejsze wyróżnienia w branży, przyznawane przez TIPA...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Krzysiek Krawczyk

Krzysiek Krawczyk

"Wciąż jeszcze 2 lustrzanki, ale ponieważ polubiłem też "lekkość" X-ów to coraz częściej towarzyszą ...

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Reklamy Google