Wystawy

Wystawa "Falling Up" Przemka Dzienisa

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Lookout Gallery zaprasza na indywidualną wystawę nowego projektu Przemka Dzienisa, która oficjalnie inauguruje stałą współpracę galerii z artystą. Przemek Dzienis jest jednym z najbardziej utalentowanych polskich fotografów młodego pokolenia znanym przede wszystkim z prac o sterylnej i surowej estetyce.

 

„Jego fotografie rejestrują tworzone na przekór zasadzie trwałości i solidności konstrukcje, wykonane z nierzeźbiarskich materiałów obiekty, czasem aranżowane w większe układy, których integralną część stanowi człowiek” – napisała o jego cyklu I can’t speak, I’m sorry Magdalena Wróblewska. W nowym projekcie zatytułowanym Falling Up Przemek Dzienis nie rezygnuje z dotychczasowych doświadczeń i nadal pracuje z materiałem, który czuje najlepiej, czyli z postaciami ludzkimi. I choć w niektórych kadrach pozbawia je ekspresji i pozwala im trwać w zadumie czy wręcz bezmyślności, to na jednej z fotografii po raz pierwszy daje widzom możliwość bezpośredniego kontaktu z modelem. Wzrok mężczyzny, po którego twarzy spływa niebieska farba, jest daleki od dotychczasowych, nieobecnych, skrępowanych i uciekających spojrzeń.

 

 

W całym cyklu Przemek Dzienis przewrotnie miesza prawdę z fikcją, co jest częstym zabiegiem w języku współczesnej fotografii. Na wystawie pokaże dziesięć zdjęć, na których zobaczymy misternie konstruowane w studio kompozycje, niejednokrotnie zaprzeczające prawom fizyki. Choć fotograf dotychczas zachowywał pełną kontrolę nad tym, co pojawi się w finalnym kadrze, teraz pozwala sobie na brak perfekcji i wplata w zdjęcia niedoskonałe fragmenty studyjnej rzeczywistości. Tym samym wzbogacony o odświeżające elementy projekt Falling Up jest zapowiedzią nowego etapu w twórczości Dzienisa.

 

Projekt powstał we współpracy z Leica Camera Poland. Fotografie wykonano aparatem Leica S2.

 

PRZEMEK DZIENIS. FALLING UP
21.03-30.04.2014
WERNISAŻ 20.03.2014, GODZ.19.00

Źródło: www.lookoutgallery.pl


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wybrane prace Chrisa…

W styczniu warszawska galeria sztuki Ney Gallery&Prints zaprezentuje wystawę zdjęć...

Zoologiczne osobliwo…

Od 5 września w Galerii Entropia we Wrocławiu w ramach...

Zastosowanie histogr…

Film fotograficzny oraz matryca aparatu cyfrowego posiadają ograniczony zakres zapisu...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Reklamy Google