Wystawy

Wystawa Wojciecha Sternaka - "Dopóki. Wisła. Między podróżą a eksploracją"

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

1057 km Wisły od samych źródeł do ujścia do Bałtyku i teren wokół niej to obszar, który choć jest geograficzną osią naszego kraju, tak naprawdę na większości odcinków jest wciąż swoistą terra incognita.

Wojciech Sternak rozpoczął swoją samotną podróż w lutym 2013, ruszając czółnem spod Baraniej Góry, by po licznych perypetiach, wymuszonych przestojach, powrotach do rodziny i pracy, zamianach czółna kolejno na kajak, ponton, własnoręcznie zbudowaną łódź, wpłynąć w pierwszych dniach marca 2014 do Bałtyku. Cały czas ze swoim nieodłącznym analogowym średnim formatem pod ręką.

Na wystawie zobaczyć będzię można wielkoformatowe, kolorowe odbitki ukazujące Wisłę z pespektywy dotychczas nieznanej: często zagadkowej, nierzadko wręcz surrealistycznej, groźnej i pięknej jednocześnie.

 

"Moim celem nie było tylko pokonanie samego dystansu – opowiada autor – lecz stworzenie wizualnej opowieści o Polsce widzianej znad Wisły. Spojrzenie z perspektywy dzikiej natury na cywilizację, której jesteśmy częścią. Chciałem stworzyć sytuację fotograficzną, w której intrygować będzie jacy ludzie mieszkają za wałem powodziowym, czy w ogóle oni jeszcze istnieją – tam gdzieś na przedłużeniu mostów i dzikich plaż, z dala od rzeki. To niesamowite, jak szybko, już po kilku dniach samotnego płynięcia, zaczynamy identyfikować się bardziej z szumem rzeki niż miejskim ruchem, jak doceniamy resztkę herbaty w termosie, jakim objawieniem staje się napotkanie człowieka po kilku dniach odludzia." - Wojciech Sternak .

 

Wojciech Sternak – Ukończył studia kulturoznawcze na UW oraz fotografię na UAP, wykłada i uczy fotografii. Doktorant na Wydziale Sztuki Mediów ASP w Warszawie. Mieszka i pracuje w Warszawie, a pływa po Wiśle.

 

Galeria Spokojna 15, ul. Spokojna 15, Warszawa,
Wystawa trwa od 27 marca do 04 kwietnia 2014r.

 

 

Źródło: Materiały prasowe Galeria SpokojnaKomentarze  

 
0 #1 #nofilter 2014-03-30 19:06
Kawał porządnej fotografii. Widziałam - polecam!
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Nowa seria filtrów s…

Firma Hoya, największy producent szkła optycznego i wysokiej jakości filtrów...

Charytatywna aukcja …

Fundacja 2.8 zorganizowała aukcje charytatywną, z których całkowity dochód przekazany...

Wystawa Wojciecha St…

1057 km Wisły od samych źródeł do ujścia do Bałtyku...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Krzysiek Krawczyk

Krzysiek Krawczyk

"Wciąż jeszcze 2 lustrzanki, ale ponieważ polubiłem też "lekkość" X-ów to coraz częściej towarzyszą ...

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Reklamy Google