Wystawy

Wystawa „Pejzaż samotny" - Marcin Jastrzębski

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Głównym zamierzeniem było, jak mówi artysta: „ … wyjście poza ramy fotografii pejzażowej. Bardzo charakterystyczna estetyka tego typu fotografii, pozwala na stworzenie obrazów, w których przedstawiony świat oczyszczony jest ze zbędnych i ulotnych szczegółów.

Uzyskana w ten sposób minimalistyczna forma, paradoksalnie nie ułatwia odbioru przedstawionych przedmiotów, a wręcz przeciwnie, powoduje, że malowana czasem i światłem sceneria, wygląda obco, ponieważ pochodzi ze „świata”, który nie jest dostępny naszym zmysłom …”

Cykl składa się z 31 fotografii. Wszystkie zarejestrowane na materiałach analogowych, wykorzystując technikę długich ekspozycji.

 

Marcin Jastrzębski, ur. 1974 w Lublinie. Studiował filozofię na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Członek Lubelskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz od 2007 roku - Związku Polskich Artystów Fotografików. Utrwala głównie naturę, pejzaż, charakterystyczne miejsca miast. Jego twórczość fotograficzna jest nierozerwalnie związana z zamiłowaniem do malarstwa i grafiki - dlatego często utrwala na zdjęciach formy abstrakcyjne lub świat postrzegany bardzo subiektywnie. W plenerze posługuje się długimi czasami ekspozycji dla odrealnienia rejestrowanego obrazu, a większość zdjęć wykonuje o świcie lub zmierzchu, gdyż jak twierdzi jest to „pora zmian”, w której można uchwycić świat w najbardziej zaskakujący sposób. Posługuje się fotografią cyfrową i tradycyjną srebrową (w tym wielkoformatową) oraz otworkową. Uczestniczył w około 50 zbiorowych wystawach i jest autorem wystaw indywidualnych. Laureat konkursów fotograficznych oraz z dziedziny grafiki komputerowej w kraju i za granicą.
W 2013 r. był przedstawicielem Polski na Biennale Fotografii Artystycznej w Bogocie w Kolumbii.
Pasjonat podróży motocyklowych. Głównie samotnie przemierzył motocyklem północne rejony Europy, od najdalszych terenów Szkocji poprzez Skandynawię i północne rejony Półwyspu Kolskiego w Rosji, a także Bałkany.

 

Galeria Fotografii B&B, ul.1 Maja 12, Bielsko-Biała.
Wystawa potrwa do 11 kwietnia 2014r.

 

 

Źródło: Materiały prasowe Galeria Fotografii B&B


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Limitowana edycja ap…

Wiedeńska firma Supersense wprowadziła na rynek limitowaną edycję aparatu 66/6,...

Panasonic prezentuje…

Panasonic opracował metodę zwiększenia czułości matryc - proponując "Micro Color...

Nikon COOLSHOT 20 – …

Firma Nikon zaprezentowała kompaktowy dalmierz laserowy COOLSHOT 20. Urządzenie zaprojektowane z...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Asia Kasina

Asia Kasina

"Przechodziłam zabawę w ciemni, rozrabianie chemikaliów, maczanie łapek w utrwalaczu itp. i tego mi ...

Reklamy Google